Albacid pro novorozence | jayassen.com

Albacid pro novorozence

Albacid pro novorozence

V tomto článku budeme hovořit o populárním léku pro léčbu infekcí u dětí - albucidů. Budeme mluvit o tom, jak se uplatnit sulfacetamid, v jakém věku ji použít, ať už novorozence odkapávací sulfacetamid, je tam nějaké kontraindikace užívání této drogy, atd.

Aplikace Albucidy

Albucid je léčivo patřící do třídy antibiotik, což je derivát sulfanilamidu. V mezinárodním klasifikátoru se nazývá "sulfacetamid". Dříve došlo k několika formám uvolnění tohoto léku - masti, kapky, roztoky na injekce, ale dnes lék se provádí pouze ve formě kapek. Dva typy kapiček (pro děti a dospělé) se mezi sebou liší koncentrací účinné látky. V přípravku pro dospělé je 30% a v přípravku pro děti - 20% sodíku sulfacyl.

Indikace pro použití:

  • konjunktivitida a jiná onemocnění spojivek;
  • léze století různého původu;
  • porážka očí v kapavce;
  • vředy na rohovce (obzvláště purulentní);
  • infekce oka způsobené bakteriemi citlivými na sulfacetamid;
  • prevence blenaree u dětí.

Albucid je oční kapky, u novorozenců je lze použít pouze po konzultaci s pediatrem. Vodný roztok sodné soli sulfacylu výborně proniká do všech tkání a tekutin v oku, což způsobuje narušení práce bakteriálních buněk, což způsobuje vyblednutí infekce. Albucid je volně uvolňován v lékárnách, nepotřebuje předepsat jeho nákup.

Někdy rodiče používají bělidlo pro děti jako lék na chladu. Ve většině případů je účinnost této léčby je poměrně vysoká, ale je třeba mít na paměti, že sulfacetamid pro novorozence při nachlazení v žádném případě nemohou být použity samy o sobě, bez lékařského dohledu. Kromě toho, albucid pro novorozence v nosu - daleko od nejlepší volby. K dnešnímu dni existuje řada účinnějších a bezpečnějších prostředků pro léčbu běžného nachlazení. Pouze v medicíně užívání albucidu je léčba infekčních onemocnění očí.

Dávkování:

Pohromte 2 kapky do každého oka 2-6krát denně. Počet instilací za den a trvání léčby určuje pouze lékař, zaměřený na typ onemocnění, závažnost symptomů, věk pacienta a celkový stav jeho zdraví. Samoléčení je nepřijatelné.

Albucid: kontraindikace

Léčba by neměla být použita, pokud má pacient:

  • alergie na sulfanilamidy;
  • nesnášenlivost nebo přecitlivělost na sulfonylmočovinové drogy, thiazidová diuretika nebo inhibitory karbangidrazy - v těchto případech zvyšuje pravděpodobnost nesnášenlivosti reakcí na sulfacetamid.

Albucid se nesmí používat společně s činidly, které obsahují ionty stříbra.

Užívání této drogy v průběhu těhotenství a kojení je možné, ale pod přísným lékařským dohledem a pouze v případech, kdy očekávaný přínos pro matku převáží potenciální riziko pro dítě.

albucidní aplikace

V případě kontaktu albusidu s měkkými kontaktními čočkami je možné porušení průhlednosti druhého.

Případy alergické reakce jsou velmi vzácné, ale pokud si všimnete zarudnutí, svědění, vyrážka, otok po nanesení albutsida - okamžitě přestat používat zařízení a obraťte se na svého lékaře. Není možné obnovit používání albucidu, dokud nezmizí všechny příznaky nesnášenlivosti.

Lék by měl být skladován na suchém a temném místě, který není pro děti přístupný, při teplotě vzduchu nejvýše 15 ° C. Doba použitelnosti otevřené lahvičky (pokud jsou dodrženy skladovací podmínky) je 28 dní.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

60 − = 54

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: