17 týdnů těhotenství – velikost plodu

17 týdnů gestační velikosti plodu

17. týden těhotenství se týká druhého trimestru. Pro ženu to znamená konec toxikózy a výskytu břicha. U plodu v 17. týdnu těhotenství se téměř všechny orgány a systémy již vytvářejí, ale i nadále se zlepšují. V našem článku budou vzaty v úvahu rysy vývoje plodu ve 17. týdnu a změny v těle budoucí matky.

17 týdnů těhotenství - struktura, hmotnost a velikost plodu

K určení délky plodu změřte velikost tzv. Kokcygeal-parietal. Velikost kokyx-parietální (CT) plodu po 17 týdnech je průměrně 13 cm. Hmotnost plodu po 17 týdnech je 140 gramů.

Během tohoto období se imunitní systém vytváří a začíná fungovat u dítěte, vytváří se vlastní interferon a imunoglobuliny, které chrání dítě před infekcí, která může proniknout do těla matky. Začíná se objevit plod v 17 týdnech a vytvoří podkožní tuky a tuky a původní tuky. Jejich hlavní funkce je ochranná a podkožní tuk se aktivně podílí na procesech termoregulace.

Srdce dítěte je již tvořeno 17 týdny, ale stále se zlepšuje. Palpitace plodu po 17 týdnech je obvykle v rozmezí 140 až 160 úderů za minutu. Důležitou událostí tohoto období těhotenství je vytvoření a zahájení fungování endokrinních žláz: hypofýza a nadledviny. Kortikální látka adrenálních žláz během této doby začíná uvolňovat glukokortikoidní hormony (kortizol, kortikosteron).

Plod samice tvoří dělohu. V 17. týdnu těhotenství plod položí trvalé zuby, které jsou umístěny bezprostředně za mléčnými zuby. Sluchový orgán se během tohoto období aktivně rozvíjí, embryo začíná v 17 týdnech rozlišovat zvuky, reaguje na hlasy rodičů.

Pocity ženy v 17. týdnu těhotenství

Druhý trimestr těhotenských žen se považuje za nejvýhodnější, když zmizí ranná toxikóza a žaludek není příliš velký. V 17 týdnech těhotenství však byla velikost břicha již významně zvýšena u těhotné dělohy, zvláště u štíhlých žen, což změní postavení. Děloha během tohoto období stoupá nad pupíkem o 17 cm. Žena v tomto období už nemůže nosit džíny nebo krátkou sukni. Oblečení by mělo být dostatečně volné, aby nepoškodilo dítě.

U 17. týdne těhotenství může žena začít cítit nepříjemné pocity v děloze, které jsou spojeny s jejím rychlým nárůstem. Pokud tyto pocity přinášejí nepohodlí, je třeba o tom informovat svého lékaře.

Ovoce ve věku 17 týdnů dosáhne dostatečně velké velikosti, takže budoucí matka začne cítit jeho míchání. Fekundace plodu po 17 týdnech začínají označovat všechny krtky a některé primiparous ženy. Během tohoto období se žena bude stále více obtěžovat touhou po moči, což je spojeno s nátlakem rostoucí dělohy na močový měchýř.

Fetální vyšetření během 17 týdnů těhotenství

Hlavní metodou vyšetření plodu v 17. týdnu těhotenství je ultrazvuk. Ultrazvuk plodu po 17 týdnech není 17 týdnů těhotenství velikost břichascreening a provádět, pokud existují důkazy. Hospodářství ultrazvuk poskytuje příležitost fetometry plod 17 týdnů: Měření lobnozatylochny a biparietal průměr plodu, obvod břicha, hrudníku, délka horních a dolních končetin. Biparietální velikost (BDP) hlavy plodu po 17 týdnech je obvykle 21 mm.

Budoucí matka v této době by měla nadále vést zdravý životní styl: vyhnout se infekci, stresu, jíst správně, často být na čerstvém vzduchu. Kromě toho je nutné mluvit se svým budoucím dítětem, poslouchat klidnou hudbu, protože v tomto věku dítě začne slyšet všechno.