Zpoždění menstruace po zrušení antikoncepce

opožděné menstruace po zrušení antikoncepceNástup menstruace je často pozorován po zrušení antikoncepce. Věc je, že po užívání hormonální antikoncepce mají téměř všechny ženy posun a v nejhorším případě narušení menstruačního cyklu.

Jak dlouho může po ukončení hormonální antikoncepce po měsících neuskutečnit?

Navzdory skutečnosti, že zpoždění v menstruaci po užívání antikoncepčních léčivých přípravků je poměrně často pozorováno, její trvání je individuální povahy. V tomto případě se dívky mohou pohybovat po jiné časové období. Proto gynekologové doporučují použít následující metodu výpočtu zpoždění: je nutné počítat počet posledních dnů od posledního dne předchozí menstruace, dokud není přijata první pilulka. Tato metoda je však přijatelná pouze v těch případech, kdy dívka měla konstantní cyklus.

Obvykle se považuje za zpoždění v měsíčních výdechách po ukončení užívání antikoncepčních přípravků po dobu nejdéle 4 až 5 dní od posledního opilého tabletu. Pokud se neobjeví během 7-8 dní, musíte kontaktovat gynekologa.

Jak dlouho trvá tělo obnovit menstruační cyklus?

Zpoždění v menstruaci po odmítnutí antikoncepčních tablet je pozorováno v 70-80% případů. Věc je, že tělo potřebuje čas na hormonální přizpůsobení. To trvá nejméně 2 měsíce.

zpoždění po užití antikoncepceV tomto případě závisí délka obnovení menstruačního cyklu také od těchto faktorů:

  • typ léku;
  • věk ženy;
  • trvání užívání antikoncepce;
  • obecné zdraví.

Proto je zpoždění měsíce po užívání antikoncepce velmi často pozorováno a je považováno za normální. Tato situace však vyžaduje povinný lékařský dohled.