Pseudomonas aeruginosa – léčba

Léčba Pseudomonas aeruginosa

Rozšířené v přírodě Pseudomonas aeruginosa je členem mikroflóry lidského těla, ale když se velký počet bakterií v případě, že se zvyšuje riziko onemocnění imunitního deficitu. Klinický obraz infekce Pseudomonas aeruginosa závisí na tom, který orgán nebo tkáň je ovlivněna. Léčba Pseudomonas aeruginosa by měly být komplexní a vždy pod dohledem odborníka, protože infekce může být závažné a často má závažné komplikace, včetně smrti.

Léčba Pseudomonas aeruginosa antibiotiky

Hlavní složkou léčby Pseudomonas aeruginosa je antibiotika. Předtím, než předepisují antibiotika, lékař předepisuje držení setí s vydáním patogenu zjistit jeho citlivost na antibiotika. V závislosti na umístění bakterie pacient daruje krev, moč, hlen nebo hnis. Typicky, antibiotika jsou přiřazeny několik skupin, kteří žádají poprvé intravenózně a poté do svalu. Také lokální léčbu se provádí paralelně: když je Pseudomonas aeruginosa v moči – zavedení katétru prostřednictvím roztoků antibiotika a antiseptika v lézí kůže a sliznic – léčba spreje, masti překrytí obvazy atd.

Léčba Pseudomonas aeruginosa ve střevě

Zvracení, bolest v epigastrické oblasti, uvolněná stolice s příměsí hlenu – tyto příznaky umožňují podstoupit infekci Pseudomonas za intestinální otravu. Skutečnost, že příčinou špatného zdravotního stavu je Pseudomonas aeruginosa, může být posouzena rychlou dehydratací těla pacienta. Nejčastěji lékař doporučuje léčbu střevních přípravků Pseudomonas aeruginosa cefalosporiny (Cefepime, Ceftazidime) a také:

 • Meropenem;
 • Imenipem;
 • Ciprofloxacin;
 • Amicacin.

Léčba Pseudomonas aeruginosa v uchu

Pseudomonas aeruginosa často postihuje orgány ENT, včetně uší. Nejčastěji se infekce vylévá do středního nebo vnějšího otitidy uvolněním charakteristické purulentní serózní tekutiny, někdy s příměsí krve. Specialisté používají pro terapii kombinaci antiseptiků a antibiotik. Efektivní pro léčbu antibiotik ušních infekcí 5-6. Generace série penicilinů (Amdinocilin, Pitracilin) ​​a také:

 • Cefzulodin;
 • Ceftazidim;
 • Karbenicilin.

Při hnisavém zánětu ucha se doporučuje zavedení bakteriofága, který rozpouští bakteriální buňky. Gáza turunduchku, zvlhčená kompozicí, vložena do ucha 2-3x denně po dobu 1 hodiny.

  Červené barvení vlasů

Léčba píštělí s Pseudomonas aeruginosa

K léčbě píštělí jsou předepsány intramuskulární injekce antibiotik a lokální infuze do postižených oblastí. V posledních letech, zejména v žádané biologické Aspergin antibiotikum, má zničující účinek nejen na Pseudomonas aeruginosa, ale i na celé řadě patogenních mikroorganismů.

Ošetření Pseudomonas aeruginosa lidovými metodami

S pomalými infekcemi lze léčbu provádět pomocí lidských léků Pseudomonas aeruginosa. Také recepty tradiční medicíny se používají ve spojení s antibiotickou terapií. Nejlepší způsob, jak se dokázat, jsou ozdoby plodů živočichů, dogrose; listy přesličky, brusinky a pták horolezec. Pro přípravu léčivého lektvaru:

 1. Do sklenice strmé vařící vody se vylije lžíce bobulí nebo bylin.
 2. Pseudomonas aeruginosa

 3. Ohřívá se ve vodní lázni po dobu 15 minut.
 4. Koncentrovaný vývar se zředí 0,5 litrem vařené vody a vezme ½ šálku 3 až 4 krát denně.

Vynikající pomáhá v boji proti Pseudomonas aeruginosa a dalším patogenním mikroorganismům čerstvě vymačkané listy listů listů.

S Pseudomonas aeruginosa se kyselina boritá tradičně používá k lokální léčbě. 1-2% roztok prostředky ke kloktání, oční kapky a dutin, zpracování projde ucho.