Propláchnutí nosu furcilinem

omyjte nosem furcilinem

Rýma je poměrně časté onemocnění, které může působit jako symptom běžného ARVI, ale může způsobit vývoj meningitidy a dalších chronických onemocnění s hroznými následky. Proto není možné lehce zacházet s chladem a při prvním vzhledu by měl být co nejrychleji likvidován. Toho lze dosáhnout nejen pomocí drahých léků, ale také lidových léků nebo cenově dostupného a levného furcilinu.

Můžu si umýt nos s furasilinom?

Za prvé, uvidíme, co je to furasilin. Toto antiseptické a dezinfekční prostředky používané k zabíjení:

  • stafylokoky;
  • E. coli;
  • dysenteriální bacil;
  • streptokok;
  • salmonella;
  • příčinných činitelů plynové gangrény.

Lék je používán pro hnisavé rány, ložiska, peptické vředy a popáleniny druhého a třetího stupně. Také řešení furacilinu je účinným nástrojem pro omytí nosu v sinusitidě a při běžné rýmě. Dokáže vyčistit nosní dutiny a ulevit pacientovi bolestivé pocity a onemocnění jako celek.

Jak umýt nos s furasilinomem?

Postup umytí nosu furicilinem je poměrně jednoduchý. K tomu musíte koupit lék ve formě tablet nebo prášku. Forma léku není důležitá, ale pokud jste koupili furasilin v tabletách, musí být rozdrcený do stavu prášku.

Následně naléváme léčivo do sklenice s teplou vařenou vodou a dodržujeme následující poměr: 1 tableta nebo 0,02 gramu furacilinu na 100 ml vody. Lék by měl být důkladně rozpuštěn v kapalině, je vhodné mu pomoci a zabránit lžíci.

Je důležité, aby voda nezůstává viditelný zrna furatsilina, nebo když se dostane do nosu a vedlejších nosních dutin, mohou poškrábat sliznici, což je rozhodně není žádoucí, ale v případě, že problém je zánět vedlejších nosních dutin může mít velmi vážné následky.

Váš nos můžete umýt dvěma způsoby:

  1. S pomocí injekčních stříkaček. Získáte 20 mililitrů roztoku a jemně jej přeneste do nosních dutin. Udělejte to omyjte nosem furcilinemJe nezbytné, aby kapalina vytekla z úst. Přes všechny nepohodlí tohoto postupu je tato metoda nejjednodušší a bezpečnější.
  2. Průtoková metoda. Tento způsob mytí často používán v nemocnicích pod dohledem lékaře, protože žádný řádný postup může vést k pronikání řešení furatsilina do středního ucha nebo ústní části hltanu a způsobit akutní zánět středního ucha, což v kombinaci s rýmy a zánětu vedlejších nosních dutin může dát ještě vážnější komplikace. Pro nosní metody laváže toku je nutné naklonit hlavu tak, že alespoň jedna druhé nosní dírky byl vyšší a nalije kapalina do horní nosní dírky, zatímco je třeba vyjít z spodní části. Abyste zabránili tomu, aby se roztok dostal do úst, měli byste mluvit o "a" nebo "ku-ku" zvuku.