Přípravky – svalové relaxanty

léky, svalové relaxanty

Bolest zad je problém, který může trvale uvolnit i ty nejsilnější osoby. Důvody bolesti mohou být velmi mnoho, ale v době útoku jste o nich nemuseli ani přemýšlet. Jediná věc, která obtěžuje člověka, který trpí bolestí, je, jak rychle se zbavit tohoto potíží. Miorelaxanty - léky, které se bolesti mohou pomoci co nejlépe zvládnout.

Miorelaxanty - léky proti bolesti zad

Často je bolest zad způsobena nesprávným sedavým životním stylem. Zakřivení páteře, poranění meziobratlové ploténky a jiné nežádoucí změny ve svalové a kosterní soustavy zůstat nepovšimnuto nemůže. Dříve nebo později člověk začíná cítit nepříjemnou bolest, jen se zvyšuje s časem. Svalové křeče, které způsobují bolest, stlačují nervová vlákna a krevní cévy. A to je plné porušení krevního zásobení vnitřních orgánů. Proto je bolest nejen nepříjemná, ale i nebezpečná.

Svalové relaxanty jsou léky, které pomáhají zmírnit svalové napětí. Díky tomu prochází bolest a člověk se může vrátit do normálního života. Je důležité si uvědomit, že myorelaxancia neléčí, ale pouze přispívá k útisku bolesti. Proto lze považovat pouze jako pomocné léky - zvyšují účinnost terapeutických masáží, zasedání manuální terapií, rekreační gymnastika.

Existují dva hlavní typy svalových relaxancií:

 1. Svalové relaxanci středního účinku jsou činitelé, kteří působí přímo na centrální nervový systém a mozek. Přesněji na ty oblasti, které ovlivňují regulaci svalového tonusu. Léky se rychle zbavují svalového křeče.
 2. Druhou skupinou jsou svalové relaxanty periferního působení. Tyto léky uvolňují svaly blokováním signálů z motorického nervu.

Trvalým účinkem jsou svalové relaxanty velmi krátké, střední, dlouhé.

Přípravky pro svalové relaxanty při osteochondróze a interkostální neuralgii

A při osteochondróze as interkostální neuralgií dochází k narušení svalů. Příčinou je svalový křeč. Před zahájením důkladné komplexní léčby by měl být tento spasmus odstraněn. K tomu jsou předepsány svalové relaxanci.

Při osteochondróze a neuralgii jsou předepsány léky, svalové relaxanci centrální akce. Periferní léky jsou určeny k řešení problémů poněkud odlišného původu.

Doba léčby svalovými relaxanciami je předepsána odborníkem. Ale často trvá léčba nejméně šest měsíců a je kombinována s různými wellness procedury:

 • gymnastika;
 • masáže;
 • fyzická kultura.

Názvy populárních svalově relaxačních léčiv

S největší pravděpodobností jste se již museli vypořádat s těmito léky. Jsou to téměř v každé domácnosti:

 1. Baclofen je proslulá svým operativním působením. Rychle obnovuje mobilitu a zlepšuje celkový zdravotní stav pacienta.
 2. Tizanidin nebo Sirdalud - nástroj, který činí nejen svalovou relaxanci, ale také analgetikum Seznam léků na svalové relaxantyakce. Přiřaďte je a akutním záchvatům bolesti a léčejte problémy, které trpí chronickou formou.
 3. Lék číslo jedna pro léčbu osteochondrózy - Midokalm. On nejen anestetizuje a zmírňuje křeče, ale také rozšiřuje krevní cévy. Nejoblíbenější je přípravek Midokalm v tabletách, ale v některých případech se lék podává injekčně.

A to není úplný seznam svalových relaxancií. Takové léky jako:

 • Clonazepam;
 • Orfenadrin;
 • Methokarbamol;
 • Cyklobenzaprin a mnoho dalších.