Otevřené pletence

Otevřené pletence

Jeden z velkolepých a současně dostatečně jednoduchých variant, vhodný jako slavnostní nebo každodenní účes, je jemný, nebo se nazývá také šněrová krajka.

Co je to otevřená opletení?

Pod tkacím otvorem se rozumí takový druh střihání opletení, při němž od sebe oddělujeme oddělené prameny, které vytvoří určitý vzor.

Výhodou otevřených pletenin je, že jsou splétají na vlasy téměř jakékoliv délky, od poměrně krátkých (až po ramena) až po dlouhé a dodávají vlasům extra objem.

Existuje mnoho schémat splétání takového opletu, mezi které patří zejména následující:

 1. Klasickou možností je vytvořit jednotlivé prameny při tkaní hrotu.
 2. Mořský uzel - varianta tkaní na bázi štítku ze čtyř nití, typ makra.
 3. Spit-housenka - je tvořena vytvořením oválných článků, jako je kotevní řetězec.
 4. Scythe - když jsou pletené splétačky obvyklým způsobem, jsou závěsy, ze kterých je vzorek vytvořen, natáhnuty pouze na jedné straně. Varianta je široce používána při vytváření různých vzorků a barev z vlasů na bázi krajky.

Jak tkát krajky?

Schéma tkaní pletenin:

 1. Propleteme vlasy a začneme tkát obvyklý pigtail hrotu, dostatečně volný, ne těsný. Na tvrdých a nezdravých vlasech můžete předem nanášet pěnu nebo pěnu.
 2. Po dvou nebo třech tkaničích se vytahujeme z částí pramene, což dává požadovaný objem a vzhled. Můžete vytahovat prameny z jedné nebo obou stran opletení v závislosti na požadovaném výsledku.
 3. Omotávka je přidána na konec stejným způsobem a konec je pevný.

Účesy s proužky

Openwork opletení může být opletené samo o sobě, a vytvořit účes založený na tom:

 1. Na husté, dlouhé vlasy prolamované cop plést často ne od středu hlavy a dvěma copánky z chrámů, postupně zvedl prameny a připojení ve společném opletení na zadní části hlavy, nebo dokonce v některých kruzích.
 2. Také na dlouhých vlasech účinně vypadá varianta s klesající asymetrickou kosou.
 3. Oblíbenou variantou účesu je položení hotového proužku ve tvaru květiny nebo věnce, který je fixován "neviditelným". V tomto případě je při tkaní lepší položit prameny pouze na jedné straně pigtailu.
 4. Na krátkých vlasech vypadá špička dobře, když je jeden oplet zvlněný. Neméně dobrá je možnost účesu v řeckém stylu s opletením, které je po celé hlavě zašroubované.
Krajky z vlasů 1 Otevřené prádlo z vlasů 2 drátěné stuhy z vlasů 3
Krajky z vlasů 4 stopky z vlasů 5 Otevřené prádlo z vlasů 6
otvory z vlasů 7 Krajky z vlasů 8 Krajky z vlasů 9