Kontraindikace pro děložní myomy

kontraindikace děložních myomů

Zdraví žen je důležitým faktorem pro lidstvo. Udělila ženám právo dát nový život, takže jakýkoliv gynekologická onemocnění, by měli být léčeni tak rychle, jak je to možné. Myomii dělohy není výjimkou. Souběžně s léčbou tohoto onemocnění je nutné dodržovat určitá pravidla, protože děložní myomy, existují některé kontraindikace.

Myoma

Existují dva hlavní typy této nemoci: rhabdomyom a leiomyom. První se vyvíjí z pruhované svalové tkáně, druhá – z hladké svalové struktury. Vývoj probíhá téměř shodně. Lékaři těchto nádorů se nazývají myomy a fibroidy. Samotný nádor je hustý zaoblený uzel, který se jasně odděluje od tkání, které ho obklopují. Pokud se zobecní, myomie je jako velká tuhost, která se snadno pohybuje pod kůží.

Až dosud nejsou lékařské důvody pro vznik fibroidů známy. Mezi základní předpoklady patří hormonální nerovnováha a dědičnost. Věk nad 30 let, neplodnost, porušení měsíčního cyklu, potrat, sexuální nespokojenost, nadváha – to jsou ukazatele, jejichž přítomnost zvyšuje riziko myomu.

Co se nedá udělat s myomy?

Aby se zabránilo progresi onemocnění, nevyvolává komplikace a pro účely prevence doporučují lékaři dodržování určitých pravidel, které popisují, co se nedá dělat s děložním myomem.

  1. Takže žena musí udržovat svou vlastní psychologickou rovnováhu, protože zdůrazňuje, domácí hádky – to je důvod pro nárůst hormonů, které vyvolávají růst uzlů.
  2. Za druhé, ženy s touto diagnózou nelze přenést ani zvednout objekty, které váží více než tři kilogramy. Zanedbání tohoto doporučení vede k vynechání dělohy, ke vzniku různých komplikací. Za třetí, ženy jsou poškozeny tepelným přehřátím. Proto nemůžete opalovat myomem.
  3. Negativní odpověď na otázku, zda je možné páře s myomem, zůstat ve vaně, horké koupele nebo jen opalovat, dostanete od kteréhokoliv lékaře.
  4. Jakékoli fyzické účinky na tělo ženy jsou také kontraindikovány. Jedná se o to, zda můžete masírovat myomy. Není možné, protože segmentální nebo lineární masáže spodního břicha, hýždí, bederní oblasti a stehna způsobují růst nádoru. Navíc tyto postupy mohou způsobit bolestivé pocity.
  5. Samostatně je třeba se soustředit na problematiku antikoncepce. Je třeba vyvinout mimořádnou péči, aby se zabránilo těhotenství. Během léčby fibroidů je jakýkoli hormonální výbuch pro tělo stres. To se zejména týká potratů.
  6. Pokud máte v úmyslu opravit problémové oblasti kavitací, pak myom je relativní kontraindikací tohoto postupu. Lépe se uchýlí k kryoliposukci, kosmetické terapii nebo ultrazvukové liposukce. Použití specifické metody by mělo být projednáno s gynekologem.
  7. Pokud se zajímáte, zda je možné injekční stříkačku s myomem, lidová medicína reaguje pozitivně. Bujón koňského šťovíku, kopřivy nebo běžného roztoku sodíku pomáhá snížit velikost nádoru. Tradiční medicína odkazuje na podobné metody s podílem skepticismu.
  8. že nemůžete jíst s myomem

Nutriční faktor

Moderní výzkum přesvědčivě dokazuje, že některé produkty ovlivňují stimulaci růstu nádoru. Takže, co se nedá jednat s děložním myómem? Červené maso, kvasnicový chléb způsobuje velké množství spotřebované kapaliny růstu fibroidů. Dnes jsou některé výrobky považovány za velmi populární, protože ženy jsou všechny, kdo chtějí zhubnout. Mnoho lidí se zajímá o to, zda může být zázvor použit v myomu, protože je často nedílnou součástí diety. Je to možné a ještě víc nezbytné, protože zázvor, mandle, ryby a otruby mají pozitivní účinek při léčbě fibroidů.