Kefírová maska ​​pro zesvětlení vlasů

kefírová maska ​​pro zesvětlení vlasů

K dnešnímu dni najdete na regálech kosmetických salonů mnoho různých prostředků pro zesvětlení vlasů. Ale většina výrobků chemického průmyslu nejen mění barvu kudrlin, ale také je poškozuje. Velký počet žen proto používá ke zjemnění vlasů kefír a ne moderními prostředky.

Zjistí jogurt vlasy?

Kefír má jedinečnou vlastnost: Zdá se, že vylučuje pigment z vlasů, čímž je lehčí, bez ohledu na to, zda jsou namalovány nebo na jejich přirozené barvě. Kyselý mléčný výrobek navíc revitalizuje vlasy. Kefírová maska ​​pro zesvětlení vlasů v několika aplikacích:

 • zhotovte zámky světlé a lesklé;
 • přidat hlasitost;
 • bude čistit pokožku hlavy od hlavy (od podkožní);
 • aktivuje růst vlasů;
 • chránit zámky před škodlivým prostředím;
 • obnovte strukturu poškozených vlasů.

Samozřejmě, "přebarvit" tmavé vlasy ve světle s kefírem nebude fungovat, ale bude dosažen účinek lehkého přirozeného objasnění na jeden tón bez chemických interferencí. Možná intenzivnější změnu ve stínu, ale záleží na celkovém stavu a typu srsti.

Recepty kefirových masky pro osvětlení vlasů

Nejjednodušší způsob, jak trochu ulehčit vlasy s kefírem, je použít takové kysané mléko na celou délku vlasů a předehřívat ho. Tato maska ​​kefír se provádí v noci, takže vlasy musí vždy nosit celofánový uzávěr. Kefír se omyje čistou teplou vodou. Osvětlení tmavých vlasů s kefírem se nejlépe provádí pomocí masky:

 1. Předehřejte 100 ml kefíru (nejlépe bez tuku).
 2. Vezměte do něj 1 vejce (kuřecí) a promíchejte 5 g kakaa.
 3. Směs se aplikuje na vlasy po dobu 3-4 hodin a poté se opláchne teplou vodou a šamponem.

Tato maska ​​se nejlépe provádí jednou za 7 dní po dobu 2 měsíců.

Pro zesvětlení vlasů můžete použít masku s jogurtem a citronem. Chcete-li to udělat, potřebujete:

 1. Důkladně promíchejte 50 ml kefír (nejlépe 1% nebo bez tuku), 15 ml koňaku, čerstvě stlačeného 1/2 citrónového džusu, 5 ml šamponu, 1 kuřecí vejce.
 2. Výsledná směs by měla být okamžitě nanesena na celou délku vašich kadeří a pak pokryta vlasy ručníkem.

Udržujte masku po dobu nejméně 3 hodin, a to je nejlepší, abyste to udělali v noci - abyste dosáhli co největšího objasnění.

Pokud máte mastnou pokožku hlavy, pak musíte použít masku na vlasy kefír-med. Pro jeho přípravu míchat 5 g hořčice (přednostně suché) v 160 ml kefíru, přidá se 1 žloutek, 15 g medu a 3 kapky mandlového oleje (může být nahrazeno lopuchou) ve směsi. Tato maska ​​na vlasy se používá pouze půl hodiny.

Majitelé suchých vlasů lépe nerozumí vlasům kefír a med, protože to jen zvýší suchost. Jsou vhodná kefírová maska ​​s vejci. K tomu je třeba smíchat 100 ml jogurtu, 1 žloutku a 5 ml olivového oleje. Tato maska ​​na vlasy se aplikuje po dobu 1 hodiny.

Jak správně aplikovat kefír na osvětlení vlasů?

Kefírová maska ​​pro zesvětlení vlasů nemůže poškodit vlasy. Při jeho používání je však třeba dodržovat některá pravidla:

kefírová maska ​​na noc

 1. Nejdříve trochu zahřejte jogurt, aby se nedostal příliš chladný.
 2. Za druhé, masky s kyselým mlékem používejte pouze s masážními pohyby a pouze na zcela suchých vlasech.
 3. Kromě toho vždy noste na vlasy polyethylenovou volnou čepičku a omotávejte hlavu ručníkem. To zvýší účinek masky a hojivé vlastnosti kefíru.
 4. A ještě více vylepšujte a zesvětlete vlasy, nečistěte vlasy prostou vodou a šamponem, ale s odtučněním heřmánek (200 ml vody na 15 g suchého heřmánku).