Jak bezpečně a bez bolestivé štětiny vytáhnout – 10 jednoduchých způsobů

Jak bezpečně a bez bolestivé štětiny vytáhnout - 10 jednoduchých způsobů

Trn, který se drží pod kůží, může být cokoli: dřevěné prameny, drobné kovové hobliny, hroty rostlin, rybí kosti, úlomky skla apod. Dokonce i malé cizorodé tělo se někdy stává příčinou velkých problémů, takže všem se doporučuje, aby věděli, jak bezpečně a bezbolestně dostanou štěpku.

Contents

Jak vytáhnout štěpku jehlou?

Ignorování vstupu do tkání tělních třísek nemůže, i když nejprve nezpůsobí zvláštní bolest a nepohodlí. To je způsobeno tím, že pod pokožkou proniká mikroorganismy, z nichž některé mohou být velmi nebezpečné. Pokud neodstraníte cizí část v příštích několika hodinách, často dochází k zánětu, kůže kolem to bolí, bobtná a zčervená. Dále je možné vyvinout purulentní proces, infekční gangrénu, sepse. Vzhledem k tomu je velmi důležité odstranit třísek co nejrychleji.

Než se dostanete třísku, měli byste pečlivě zkoumat poškozenou oblast kůže (nejlépe s lupou), aby posoudila, jak hluboko to šlo, jaký úhel, ať už je vidět špičku. Dále, postižená oblast je třeba omýt vodou a mýdlem, suché a léčení jakéhokoliv antiseptické :. peroxid vodíku, chlorhexidin, roztok alkoholu, kyselina boritá atd Process miramistinom nebo potřebu a ruce.

roztrhání prstu

Když špička štěpky peeps přes kůži, to je nejsnadněji odstranit pomocí pinzety s tenkými konce. Musí to být prováděno pod stejným úhlem, pod kterým je cizí tělo zakryto v kůži. Není-li špička viditelná, je přerušena nebo nejsou k dispozici žádné pinzety, můžete použít jehlu – šití, z čepu nebo z lékařské stříkačky. Pokud používáte nesterilní jehlu, je nutné ji před dezinfekcí provést, vařit, ošetřit alkoholem nebo ho vypálit nad plamenem.

Jak z prstu vytáhnout třísek?

Ve většině případů, když existuje otázka, jak vytáhnout štěpku, nastane situace, kdy cizí tělesa vstupuje do tloušťky kůže na prstě ruky. Je důležité vědět, že je nemožné vyvíjet tlak na kůži, snaží se vydělat štěpku, můžete je řídit ještě hlouběji a trhliny. Pokud se v prstu objeví tříska, i když je špička dlouhá, neodstraňujte ji okamžitě. Vždy předtím je třeba umýt ruce, dezinfikovat kůži a používat nástroje. Udělejte to na dobře osvětleném místě následujícím způsobem:

 1. Pomalu a jemně přilepte jehlu pod kůži na vyčnívající špičku cizorodého těla a snažte se do ní proniknout, přičemž jehlu udržujte kolmo na štěrk a maximálně rovnoběžně s pokožkou.
 2. Když narazíte na třísek, otočte jehlou hrotem nahoru a snažte se vytlačit cizí tělo.
 3. Pokud to není možné nebo je třísek uspořádán vodorovně v kůži, je třeba pomocí jehly lehce rozlomit vrstvu pokožky nad cizorodým tělem a pak ji pomalu vytlačit a vytlačit.

Po odstranění by měla být poškozená oblast řádně dezinfikována a uzavřena lepicí páskou, aby se zabránilo pronikání infekčních agens zvenčí. Po nějakou dobu je lepší nechat mokrý prst. Pokud se všechny pokusy o vlastní štěpení štěpky pomocí jehly nezdaří, můžete zkusit jiné domácí techniky nebo se okamžitě obrátit na lékaře.

Jak vytáhnout štěpku pod hřebík?

Hřebík pod hřebíkem nebo jiným malým předmětem vždy způsobuje bolestivé pocity, protože nehtová deska skrývá pod sebou mnoho nervových zakončení. Když se pod nehtem roztříští spánek, co dělat v tomto případě, je nutné rozhodnout podle hloubky jejího výskytu. Je-li k dispozici horní část, můžete ji vyzkoušet sami. Doporučuje se, pokud je to možné, předparení hrotu prstu v teplé mýdlové vodě, což umožní, aby se nehtová deska lehce pohybovala od pokožky.

Postup by měl být proveden po pečlivé léčbě antiseptikem. Pokud je bolest těžká, můžete na poškozenou oblast vynechat trochu roztoku lidokainu – lokálního anestetika. Poté použijte sterilní jehlu, abyste pokožku poblíž třísky vyčistili, snažili se ji zavěsit a odstranit, znovu ji ošetřit antiseptickým roztokem, přilepit ji na bandáž nebo ji obvazovat.

jak vytáhnout štěpku jehlou

Splinter v noze

Často padnou dlahy do kůže nohou a v tomto případě je vysoká pravděpodobnost, že cizí tělo uvízne hluboko. Tkaniny na podrážkách jsou velmi husté, někdy tvrdé a extrakce je ještě komplikovanější. Pokud máte v noze štěkot, co máte dělat, budete vyzváni k takovým doporučením:

 1. Odstranit postiženou nohu po dobu čtvrthodiny v horké vodě s přidáním dětského mýdla a sody, která změkčuje tkáně.
 2. Vysušte nohu a ošetřete antiseptickým přípravkem kousek pokožky s třískem, rukama a jehlou.
 3. Přiveďte kůži jehlou, vytáhněte cizí tělo ven.
 4. Dezinfikujte nohu.
 5. Pokud existuje podezření, že štěpka není zcela odstraněna, vložte na ránu a obvaz masku Višnevského masti nebo mast na nichthyolu.

Jak vytáhnout štěpku bez jehly?

Vynaložil spoustu způsobů, jak získat odštěpky od prstu nebo jiných částí těla bez použití nástrojů. Často se používají, když proniká cizí tělo má velmi malé rozměry a je obtížné ho rozpoznat a chytit cokoliv. Zvažte několik populárních technik, jak vytahovat třísky z kůže bez použití jehly.

Jak vytáhnout štěpku sodou?

Odstranění třísky touto metodou je založeno na skutečnosti, že pod vlivem tkáňových sád na bázi kůže se nafoukne a na povrch sama přichází. Je nutné kombinovat sódu na pečení s vařenou vodou v takovém poměru, aby se dosáhlo pastovité směsi. Potom se na ošetřenou antiseptickou postiženou oblast aplikuje soda a fixuje se gázovým obvazem. Po jednom dni se obvaz odstraní, kůže se umyje vodou.

Jak vytáhnout štěpku?

Jiný způsob, jak odstranit třísek bez jehly, je následující. Je zapotřebí vzít malou nádobu se širokým hrdlem, která musí být naplněna téměř až k okraji horkou vodou. Poté je postižená část těla přitlačena k hrdlu kontejneru. Za pár minut, podle zákonů fyziky, musí vyjít tříska. Použijte tuto metodu k odstranění cizího těla z prstu, musíte místo lahvičky použít láhev.

Jak vytáhnout vosk třísky?

Účinný způsob, jak rychle odstranit třísek bez použití nástrojů, je založen na vlastnostech vosku. Tuto metodu lze použít k extrahování třísky pod nehet. Chcete-li to provést, vezměte si voskovou svíčku, rozetřete ji ve vodní lázni a ponořte ji trochu na místo štětcem (hřebík lehce od kůže). Můžete jednoduše zapálit svíčku a odkapat ji tavícím voskem. Po vytvrzení se vosk odstraní spolu s cizím tělesem (je snadné zvednout okraj).

Co kdyby se třepala hloubka?

Nejtěžším problémem je, jak vytáhnout hlubokou třísku, jejíž špička nepřesahuje povrch kůže. V takových případech se aplikují nástroje, které mají změkčující a absorbující účinek, pod jehož vlivem se cizorodé tělo roztahuje bez mechanických vlivů. Mělo by se vzít v úvahu, že se takovými metodami nebude možné rychle zbavit problémů.

stlačte na třísky

Komprimujte pomocí štěpky

Pro ty, kteří hledají způsoby, jak vytáhnout hlubokou třísku z prstu nebo z jiných oblastí, doporučujeme použít komprese. Proveďte je po ošetření pokožky v oblasti třísky s dezinfekčním prostředkem. Kromě toho to bolet trochu parní v teplé vodě. Hluboký trn je eliminován použitím následujících typů kompresí:

 1. Strouhaná brambory. Musí být nanesen, nahoře zabalen polyethylenem a držen po dobu 8-10 hodin.
 2. Peel banán. Kus kůže by měl být umístěn na postižené místo s vnitřkem, držet minimálně 6 hodin.
 3. Birch dehet. Na kůži aplikujte malé množství dehtu, pokryte polyethylenem a obvazem, nechte na noc.
 4. Vepřový tuk. Odřízněte tenký kus, nasaďte a fixujte s náplastí 10 hodin.
 5. Aloe šťáva. Nasypete čerstvě vymačkaným džusem gázu, čtyřkrát složenou a připevněte a upevněte po dobu 5-6 hodin.
 6. Chléb. Kousek chlebové šťávy osušte, posypeme solí a přilepíme na plochu štětcem po dobu 4-5 hodin, fixujeme pomocí bandáže nebo bandáže.

Pokud žádná z výše uvedených metod, jak dosáhnout hlubokého štěpení, nedává pozitivní výsledek a cizí tělo nemůžete odstranit do 1-2 dnů, nemusíte odložit návštěvu lékařské instituce. Nezbytně, ne se uchylovat k jakékoli domácí způsoby, by se měli poradit s lékařem v případě, že cizí těleso uvízl v kůži obličeje, krku, očí, a když tříska pod nehtem hluboké (možná budete potřebovat odstranění nehtové ploténky vytáhnout).

trn byl roztříštěn, co má dělat

Třísek neví, co má dělat?

Často, jestliže není zaseknutý kus odstraněn nebo není zcela odstraněn, dochází k nadměrnému udušení. To znamená, že společně s třískem v tkáni pronikly pyogenní bakterie. Každý absces, dokonce i malý, je nebezpečný. může přejít na okolní tkáně a vést k infekci krve. Pokud se trn zanícený, co má dělat, poznat doktora, otáčet v prvních nežádoucích příznaků. Předtím, než který by měl být aplikován na hnisání smáčené antiseptické tampon nebo obvaz s antibiotikem mastí (Levomekol, Wisniewski balzám, mast ihtiolovaya Go et al.).