Hyperémie pokožky

kožní hyperemie

Když množství krve, které proudí do určité oblasti těla, je příliš velké, kůže se v této oblasti nadměrně červená a vytváří nepříjemný dojem. Říkají tomu fenomén kožní hyperémie. Ano, není to nákazlivé onemocnění, je to jen zarudnutí, ale dává člověku spoustu nepříjemností, takže je stále nutné provést léčbu.

Příčiny kožní hyperémie

Hyperémie kůže nastává, když jsou cévy, orgány nebo tkáně přeplněny. Zvýšené plnění krve je výsledkem průtoku krve nad normální. Existují dva typy hyperemie:

  • žilní;
  • arteriální.

Venózní hyperémie je charakterizována zpožděným průtokem krve. V některých případech může vést k úplnému zastavení. Důvody této patologie jsou různé, obvykle toto:

  • zablokování žil trombem nebo emboliem;
  • oslabení pravé srdeční komory;
  • dramatické zvýšení tkáňového nebo hydrostatického tlaku;
  • slabost elastických žil;
  • dlouhou dobu ve vzpřímené poloze.

Arteriální hyperemie se objevuje v důsledku zvýšeného průtoku krve tepnami. Příčiny tohoto jevu jsou zvýšená citlivost krevních cév v lidském těle na fyziologické dráždivé účinky, důsledek psychogenních faktorů, například hanba nebo hněv, stejně jako účinek bakteriálních toxinů nebo vysoká teplota.

Tato nemoc může být důsledkem přítomnosti lidských komorbidit. Například takové záněty na tváři způsobují lupus a střevní infekce a onemocnění trávicího traktu, ohnisko. Zkusnění některých částí těla je usnadněno zánětlivými procesy: hyperemie kůže nohou se velmi často vyskytuje při mikrofrakturách tkání a řezů.

Příznaky kožní hyperémie

Velmi často je toto neobvyklé onemocnění zmateno různými jevy kůže. Rozpoznat příznaky návalů pomohou. Patří sem:

  • zvýšení teploty v oblastech lokalizace choroby;
  • bolestivost a nepřirozená zarudlost;
  • vnitřní pocit, že kůže “hoří”.

Známky hyperemie jsou také trvalým znakem zarudnutí a nasycené (červené nebo karmínové) barvy. V některých případech není pokožka v hyperemii pokryta pevnou barvou, ale skvrnami. Existuje hyperémie a skryté příznaky: rozšíření krevních cév a nadměrně vysoký průtok krve tepnami a žilkami.

  Podkolenky doma

Léčba kožní hyperémie

Pokud máte hyperemii pokožky, léčba by měla začít s odstraněním příčin jejího výskytu. Teprve poté, co zmizel negativní faktor, je možné začít s odstraňováním tohoto nepříjemného zčervenání z kůže pomocí kosmetiky nebo metod tradiční medicíny.

Léčba léků na hyperémii zahrnuje užívání léků, které normalizují mikrocirkulaci a krevní oběh. Jsou předepsány pouze lékařem. Také může být pacientovi doporučen dermatolog s ochrannými mastimi a krémy. Navíc můžete ošetření pokožky hyperemiePoužijte například lidové recepty, abyste vytvořili terapeutické krémy, které by postižené oblasti otřete. K tomu je třeba namíchat stejné množství roztoku kyseliny borité (2%) a Hoffmannových kapiček. Pokud máte reaktivní hyperemii, je nejlepší, abyste neměli lotion a mast, míchat ve skleněné nádobě 20 g vazelíny, 3 g salolu a 10 g zinkovou masti.

Při léčbě takového onemocnění, jako je hyperémie, byste se měli vyvarovat používání různých prostředků, zejména konvenčního mýdla, během vodních procedur. Vyhněte se také přehřátí, zvětrávání, hypotermii pokožky a používání ostrých výrobků.