Hormonální léky – poškození a prospěch

hormonální léky poškození a prospěch

Slovo "hormony" způsobuje strach u 60% moderních žen. Tato skutečnost není překvapující: hormonální terapie je opravdu vážná a často neškodná lékařská událost. Zranění hormonálních léků je často řečeno, a hodně, mezitím, protože jejich výhody jsou vzácně odvolány. A koneckonců, jen málo lidí si myslí, že hormonální terapie může výrazně zlepšit kvalitu života a někdy i tento život (s diabetem, onemocněním štítné žlázy, bronchiálním astmatem atd.).

Jsou hormonální tablety škodlivé?

Jako hormonální hormonální dissonance a hormonální agens se liší ve stupni pozitivních a negativních účinků na tělo. Poměr poškození a přínosu hormonálních léků je určován typem hormonu, jeho koncentrací, frekvencí, trváním a způsobem aplikace.

Ano, samozřejmě, hormonální léky přinášejí určitou škodu tělu. Ale zpravidla nezpůsobují zdraví větší škody než onemocnění, pro které je tato droga používána. K dnešnímu dni existují takové nemoci, které nelze léčit bez hormonů.

Jaké jsou škodlivé hormonální léky?

Mělo by být zřejmé, že hormonální prostředky XXI. Století nelze porovnávat s hormonálními prostředky dvacátého století. Pokud by naše matka fráze "hormonální léčba" byla spojena s nadváhou, otokem, celulitidou, nepřirozenými vlasy, pak v našich dnech jsou tyto vedlejší účinky minimalizovány. Je však důležité si uvědomit, že poškození způsobené užíváním hormonální drogy bude minimální pouze tehdy, bude-li správně zvoleno.

Takže, co jsou škodlivé hormonální léky? Chcete-li odpovědět na tuto otázku, stačí si přečíst pokyny pro aplikaci k určitému nápravě. V „vedlejší efekt“ se obvykle označuje celou škálu možných (ale ne povinné) vedlejších účinků, mezi nimi klasické: metabolické poruchy, přibývání na váze, nadměrný růst vlasů, kožní vyrážky, narušení trávicího traktu a další.

Zhoršení a přínos hormonální antikoncepce

Hormonální terapie u žen nejčastěji zahrnuje orální antikoncepci (OC), jehož hlavním účelem je antikoncepce a terapeutický účinek je dosažen jako pozitivní vedlejší účinek. Výhody a škodlivé účinky hormonální antikoncepce pokračují po mnoho let.

Část teoretiků a praktiků medicíny, včetně nekonvenčních kategoricky proti použití v lékařské praxi hormonální antikoncepce, protože jsou nenapravitelné poškození ženského těla v podobě potlačení funkce vaječníků, změny v přirozeném pozadí žen, nebezpečné vedlejší účinky.

Další část odborníků tvrdí a řada vědeckých studií potvrzuje, že vše napsané výše nemá nic společného s moderním OK. Obrovské dávky hormonů, které byly obsaženy v hormonálních přípravcích první generace, způsobily vážné poškození ženského těla. Zlepšená funkce nové generace je charakterizována jemným účinkem na hormonální pozadí v důsledku maximálního čištění a minimálního kvantitativního obsahu hormonu. Na pozadí OK:

  • riziko vzniku zánětlivých a onkologických onemocnění dělohy a mléčných žláz je sníženo;
  • kosmetické problémy jsou vyloučeny, stav kůže a vlasů se zlepšuje;
  • snižuje pravděpodobnost kardiovaskulárních onemocnění a mastopatii;
  • poškození hormonální antikoncepce

  • usnadňuje průběh PMS, snižuje trvání a bolest menstruace.

Poměr přínosu a rizika při užívání hormonálních antikoncepčních tablet je jednoznačně pozitivní.

Častou otázkou na ženy: „Škodlivé hormonální pilulky“ může dát následující odpověď: při absenci kontraindikací, za předpokladu, že správnou diagnózu a správný výběr léku - téměř na nulu. První tři měsíce příjmu (období adaptace na lék) jsou možné vedlejší účinky: nevolnost, bolesti hlavy, závratě, prsou, „skočí“ nálady, pokles sexuální touhy.