Hnisavé pupínky na tělo – příčiny a léčba

hnisavé pupínky na těle příčiny a léčby

Vyrážky na kůži dávají ženám spoustu nepohodlí, zvláště pokud jsou bolestivé. Pro správnou terapii je důležité zjistit, jaké faktory přispěly k vzniku purulentního akné na těle – příčiny a léčba této dermatologické patologie jsou úzce vzájemně propojeny a přímo závislé na sobě. To se týká zejména podkožní a svědivé vyrážky.

Proč tělo vykazuje hnisavé pupínky?

Existuje několik hlavních faktorů, které vyvolávají problém. Mají bakteriální, virový nebo houbový původ.

Příčiny purulentního akné na celém těle nebo na oddělených oblastech pokožky:

  • Stafylokoková nebo streptokoková infekce;
  • seborrhea;
  • akné;
  • demodikóza;
  • kuřecí neštovice;
  • mykóza;
  • dermatitis;
  • alergická reakce;
  • hormonální nerovnováha.

Navíc, k vyrážkám tohoto druhu někdy vede k banálním nedodržování pravidel osobní hygieny, používání nevhodných kosmetických prostředků.

Léčba purulentního akné na těle

Účinná schéma terapie může být provedena až po zjištění přesné příčiny vzniku akné.

U virových lézí je zpravidla vyžadována krátkodobá symptomatická léčba – léčba purulentních elementů se sušicím a antiseptickým prostředkem, např. Tinndula tinktury, roztok alkoholu kyseliny salicylové, zinková pasta. Lékař může v případě potřeby předepisovat použití lokálních nebo systémových antivirových léků, ale pouze v případě vážné formy infekce.

Bakteriální infekce zahrnuje použití antibiotik. Dobře osvědčená léčba akné tohoto druhu Zinerit. Podobný účinek vyvolává erythromycin, clindamycin pharmacy chatterbox. Závažné mikrobiální léze jsou ošetřeny komplexním způsobem, přiřazující současně systémové (Unidox Solutab, Clindamycin) a lokální antibiotika.

V případě reprodukce hub by měly být postižené oblasti léčeny antimykotiky – clotrimazolem, miconazolem a econazolem. Také tyto léky budou muset být užívány perorálně – flukonazol, itrakonazol.

Před léčbou hnisavé akné na těle v důsledku hormonální nerovnováhy byste měli konzultovat gynekologa, léčba purulentního akné na těleodevzdejte potřebné krevní testy. Není možné samostatně vyvinout schéma terapie, protože to situaci může jen zhoršit.

  Nuchální lymfatické uzliny

Pro léčbu demodektických léků jsou vhodné s vysokou koncentrací vyčištěné síry, dehtu. Tyto látky ničí orgány mikroskopických klíšťat, zastavují jejich množení a růst kolonií. Dále se doporučuje navštěvovat kryoterapii (tekutý dusík).

Je-li příčinou hnisavých lézí stanou alergičtí, je třeba nejprve vyloučit jakýkoli kontakt s podezřením na dráždivé, pak začne přijímat antihistaminikum tablety (Diazolin, Zyrtec).