Goosebumps

Goosebumps

Při přijímání estetického nebo morálního potěšení se kůže často plazí. No, pokud se objeví jen v tak příjemných případech. Někdy se však takový jev objevuje nedobrovolně a bez jakýchkoli zjevných důvodů, což člověka přemýšlí o zdravotním stavu.

Proč vždycky máte husí kůže?

Pokud zjistíte, že pokožka je vždy pokryta malou vyrážkou, nebo si uvědomte, že je podobná s husitkou, může to být pouze dva důvody - buď nedostatek vitamínů nebo hyperkeratóza.

Nedostatek živin je častým výskytem, ​​zejména na jaře a v zimě. Faktem je, že v některých obdobích je strava chudá kvůli nedostatku čerstvé zeleniny, ovoce a luštěnin. To vede k nedostatku mikroelementů, vitamínů a aminokyselin, které musí pocházet z potravy. Pokud tento nedostatek nenaplníte, začne se přemýšlet o stavu pokožky. Objeví se suchost, podráždění a loupání, možná i praskání. Navíc, kvůli nedostatku vitamínu B1 v těle se metabolické procesy zpomalují a krevní tok se zhoršuje, což vede ke spálení a svědění.

Goosebumps jsou komplexní onemocnění

Hyperkeratóza je onemocnění, které dosud nebylo vyléčeno, neboť její příčiny nejsou zcela pochopeny. Někteří experti tvrdí, že hlavním ovlivňujícím faktorem je dědičnost, jiní jsou přesvědčeni o hormonální povaze onemocnění. Hyperkeratóza se samozřejmě projevuje jako stálé kožovité klouby, které nezpůsobují žádné nepříjemnosti, s výjimkou neestetického vzhledu.

Hlavním způsobem léčby této patologie je použití krémů, aplikací, křovin a peelingů na poškozených oblastech. Obzvláště užitečné jsou produkty obsahující kyseliny, protože pomáhají účinně odstranit horní vrstvu pokožky a podporovat regeneraci buněk.

Třepačky na pokožce hlavy - příčiny

Krevní cévy v hlavě jsou umístěny dostatečně blízko k horní vrstvě kůže, takže pokud se zdá, že kůže trčí, měli byste okamžitě jít k neurologovi, a to bez ohledu na přítomnost dalších nepříjemných příznaků.

Aterosklerotické plaky a arteriální tlak zabraňují normálnímu toku krve, takže se pohybuje pod vysokým tlakem a překonává překážky. Kvůli tomu může dojít k pocitu strašidelnosti pod pokožkou hlavy, hmyzu. Tento stav trvá krátkou dobu, doslova 2-3 minuty, ale je to rušivý signál o narušení krevního oběhu v hlavě a nebezpečí vzniku poškození mozku a dokonce mrtvice.

husí hrboly

Doporučuje se provádět takové studie, jako je terapie magnetickou rezonancí, dopplerografie, elektrokardiogram, a také projít biochemickým vyšetřením krve.

Časté husi

Psycho-emocionální stav člověka ovlivňuje i jeho fyzickou kondici. V lékařské praxi se symptom často zaznamenává na pozadí depresivních poruch, akutních stresových stavů a ​​chronické únavy. Nedávno se objevila dokonce i speciální definice často se vyskytujících husích: autonomní senzorická meridiánová reakce. Tento jev je rozdělen do 4 skupin, z nichž každá má své vlastní příčiny husí kůže. Je zjištěno, že mohou být nedobrovolní, bez vnějších podnětů. Ale většina případů jejich vzhledu je emoční pocity, které vysílají signály spouštěčů mozku, z nichž elektrická impulsy k nádobám umístěným blízko kůže pocházejí z nervových zakončení. Tento proces vyvolává vzhled takzvaných husových bičů.