Co dělat s menopauzou?

Co dělat s menopauzou

Často je postačující, že symptomy spojené s menopauzou přinášejí spoustu nepříjemností pro spravedlivější pohlaví. Snížení kvality života, pracovní kapacity a celkové pohody. Na pozadí poklesu hladiny estrogenu se mohou vyskytnout zdravotní problémy a hormonální restrukturalizace se odráží i na vnějším povrchu. Koneckonců, ačkoli menopauza je přirozený proces v těle, ale to dává spoustu problémů:

 • konstantní přílivy;
 • nestabilní psycho-emocionální stav;
 • nespavost;
 • pocení;
 • kardiovaskulární nemoci;
 • osteoporóza;
 • suchá kůže, vlasy;
 • suchost vagíny a bolest během sexuálního styku.

A to není celý seznam charakteristické symptomatologie klimakterie. V souladu s tím, že je otázka, která by měla být přijata během menopauzy ke snížení negativních dopadů stárnutí.

Co dělat s menopauzou?

Samozřejmě, při výběru léku, který je lépe užívat s menopauzou, nemůžete bez konzultace s lékařem. Nicméně je možné rozdělit celé spektrum možných léků:

hormonální substituční léčba (má řadu vedlejších účinků a kontraindikací);

 • To může být užíván v průběhu menopauzy, hormonální a homeopatické prostředky, které obsahují ve svém složení fytoestrogenů, což výrazně snižuje riziko vedlejších účinků;
 • nejbezpečnější věc, která se nejčastěji doporučuje užívat během menopauzy, je komplex vitaminů a minerálů, které udržují vitalitu.

Zvažte podrobněji léky ze seznamu, které doporučují užívat s menopauzou.

První na seznamu je hormonální substituční léčba. Je založen na příjmu léků v přípravku, který obsahuje pouze estrogen nebo estrogen s progesteronem. Nejčastěji se používá v kritických situacích, protože má dostatečný počet vedlejších účinků. V případech, kdy se předpokládá, že je nutné užívat hormonální léky při menopauze, je nutné provést úplné lékařské vyšetření a jmenování lékaře. Vzhledem k tomu, že tato léčba obsahuje celý seznam kontraindikací (kardiovaskulární choroby, rakovinové nádory, problémy s játry a žlučovými cestami, krvácení neznámého původu).

Nedávno jsou často preferovány nehormonální a homeopatické léky. Jsou založeny na fytoestrogenu – přirozené náhradě ženského pohlavního hormonu, estrogenu, rostlinného původu. Vědci stále zkoumají účinek tohoto fytohormonu na ženský organismus a v této fázi nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky. Phytopreparáty odstraňují projevy klimakterických symptomů, které ovlivňují organismus na principu hormonální léčby, ale zabraňují nežádoucím účinkům. Proto pokud je otázka, co je lepší užít s menopauzou, mnozí se opírají o doplňky stravy a homeopatii.

Jaké vitamíny užívat s menopauzou?

S moderním rytmem života s nevyváženou stravou, nedostatkem přiměřeného odpočinku a spánku by otázka, které vitamíny měla vzít, měla stát nejen s menopauzou, ale také dlouho před tím, než začne. A protože v období menopauzy by žena měla pečovat o své tělo velmi opatrně, především by měla obsahovat:

  • retinol (zlepšuje funkci vaječníků, zlepšuje stav sliznic a pokožky);
  • vitamín E (stimuluje ženské ženské žlázy);
  • kyselina askorbová (posiluje stěny cév);
  • vitamín D (pomáhá asimilovat vápník, což je v tomto období zvlášť důležité);

jak užívat šalvěj s menopauzou

 • vitamíny B6, B12, B1, B9 (zlepšení stavu nervového systému, kardiovaskulární funkce, kůže a tak dále).

Tradiční medicína

Při vylučování příznaků menopauzy by člověk měl věnovat hold lidové medicíně, z nichž mnohé recepty pomáhají zbavit se různých onemocnění. Nejlepší náprava po dlouhou dobu je považována za šalvěj. Měli byste se naučit, jak správně užívat šalvěj s menopauzou, a možná vás ušetří z problémů doprovázejících toto období.

Sage získal během dne uvnitř ve formě vývaru má silný anti-stárnutí akce (2 polévkové lžíce bylina lžíce 2 šálky vařící vody.): Aktivuje tón celého těla, zejména na pokožku, zápasící s pocením, energizující, pomáhá vyrovnat se stresem.