Bolest v krku a kašel - příčiny | jayassen.com

Bolest v krku a kašel – příčiny

Bolest v krku a kašel způsobují

Prenasledování v krku a kašel je příznakem, který se vyskytuje u mnoha lidí během nachlazení. Ale někdy se objevuje znovu a znovu - bez ohledu na tělesnou hypotermii a není spojena s vývojem viru. V tomto článku se dozvídáme nejpravděpodobnější příčiny potu v krku.

Bolest v krku v noci

Příčinou silného pocení v krku je zpravidla běžná nachlazení. Pokud je však nepříjemné, že v noci vznikají pocity, pak s největší pravděpodobností nemá nic společného s viry. Takový příznak se může objevit při neuróze - potvrzuje to paroxysmální charakter. Jak víte, jsou to noci, které projevují příznaky způsobené duševním nebo nervovým nadměrným zásahem. Viry nebo bolest v krku, spojené s nachlazením, dávají konstantní pocení až do zotavení.

Trvalé udušení v krku

Příčiny stálého pronásledování v krku jsou viry a katarální záněty. Bakteriální infekce neposkytují náznak - projevují se bolestí v krku (například u anginy). Tak mohou lékaři vyhodnotit pravděpodobnost infekčního agens - viru nebo bakterie.

Takže, jestliže tam byl konstantní pot, a to je doprovázeno kýchání, horečka, runny nos - to je projev ARVI.

Tento příznak může také nastat, když jste podchlazený nebo po pití studených nápojů - v tomto případě se běžná zima stává příčinou.

Pokud pronásledování trvá více než týden a není doprovázeno příznaky ODS, pravděpodobně je to špatný zvyk - kouření.

Virové faryngitida je další možnou příčinou trvalého bolestí v krku. Onemocnění je doprovázeno zarudnutím hltanu a bolestivými pocity při polykání. Pokud jsou tkáně silně podrážděné nebo poškozené, vede k pocitu potu.

Chemické popáleniny jsou také jednou z pravděpodobné příčiny - při opláchnutí známého horkého roztoku sody a soli, s vysokou koncentrací látek, se může objevit tento příznak.

Nejvíce neškodným důvodem pronásledování je přetížení hlasivky. Pokud jste hlasitě promluvili a hodně mluvili nebo zpívali, mohlo by to vést k takovému příznaku.

Další možnou příčinou pronásledování je alergická reakce. Když se tento proces rozvíjí v krku, musíte být velice opatrní, aby nedošlo k vzniku otoku a nedochází k udušení.

Příčiny kašlání a bolestí v krku

Kašel, v kombinaci s potu, může naznačovat přítomnost ARVI, ARI nebo tuberkulózy. Při tuberkulóze se tyto příznaky vyskytují hlavně v noci.

Příčiny častého otoku krku

Pokud se pocení v krku projeví několik dní a pak zmizí a pak se znovu objeví, pak pravděpodobně příčinou byla faryngitida, která se dostala do chronické formy. Stálé relapsy nejsou pro toto onemocnění neobvyklé.

Léčba potu v krku v závislosti na příčině

Pokud se příznak objevil na pozadí nervového nadměrného zatížení (tzv. "Faryngální neuróza"), je nutné užívat sedativa. Kombinujte je lépe s koktejlem s šalvějí a heřmánkem - uklidňují a zmírňují záněty.

V případě virové nemoci potřebujete mnoho pití, pastelový režim a užívání antivirotik - Arbidol, Amiksin, Immustat atd.

Pokud se vyvine studená voda, nebudou potřebné antivirová léčiva - stačí, aby sledovali pastelový režim a pili čaj s medem.

bolest v krku v noci

U chronické faryngitidy je nutná analýza sliznice bakterií a virů a pokud jsou zjištěny, užívejte léky, které jsou citlivé. V tomto případě je pití antibiotik obecného použití velmi odrazeno.

Při alergické reakci musíte podstoupit antihistaminikum - Aleron, Suprastin.

Při chemickém popálení nebo poškození hlasových kabelů byste měli odpočinout v krku a pít čaje s šalvějí.

Tuberkulóza vyžaduje komplexní léčbu od pulmonológa.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

65 + = 73

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: