Životopis Salmy Hayekové | jayassen.com

Životopis Salmy Hayekové

salma hayek životopis

Když přijde mluvit o královně Hollywoodu, s hořící mexické krásu a vášnivý temperament, přijde na mysl jméno nádherné Salma Hayek, jehož životopis je vázán inspirovat a překvapení mnoho z jejích fanoušků.

Rodina Salmy Hayekové a její dětství

Mexiko-americká kinodiva se narodila před 49 lety v Mexiku. Matka velké herečky Diana Jimenez Medina, dědičná španělská žena. Pracovala jako zpěvačka. Právě díky ní dostala Salma nekonečnou vášeň pro tvořivost a vše krásné. Otec hvězdy, Sami Dominguez, libanonský, je vedoucím ropné společnosti. Co neříkat, a kapitály otce-olejmana zpočátku finančně podporovaly dceru.

Ve věku 12 let byla dívka diagnostikována s dyslexií. Za zmínku stojí, že mnoho hollywoodských hvězd trpí tímto porušováním čtecích schopností, včetně Keira Knightley, Orlando Bloom a Anthony Hopkins.

Mládež a kariéra

V roce 1989 získal Hayek hlavní roli v televizním seriálu "Theresa". Po propuštění obrazovky se stává oblíbeným mexickým favoritelem. Po příjezdu do USA v roce 1991 Salma žil v nelegální situaci. Navíc, ne štěstí, a filmech, ale po 4 letech bylo zjištěno, Roberto Rodriguez, byl pozván, aby hrál ve filmu „Desperado“, který jí přinesl obrovskou popularitu v Severní a Jižní Americe.

Za zmínku stojí, že Hayek je první mexická herečka, která má být nominována na Oscara za nejlepší herečku.

Manžel a děti Salmy Hayekové

V roce 2004 se Salma Hayek oženil s Françoisem Henriem Pinaultem. Mimochodem, Francois vlastní slavné módní domy (Yves Saint Laurent, Gucci). Navíc patří k nejbohatším lidem na světě.

V roce 2007 měl pár dceru Valentinu Paloma Pino. Jak fanoušci byli vzrušeni, když slyšeli takové radostné zprávy, ale po několika letech se dostali do bezprecedentního šoku: v roce 2008 se Salma a François rozdělila a dítě zůstalo s matkou. A přesto byla to opravdová láska - o rok později milovníci znovu získali své svazky tím, že si zahráli svatbu v Benátkách.

Salma Hayek v mládí Salma Hayek - fotografie Salma Hayek film Banditové
Salma Hayek a Josh Lucas Salma Hayek na červeném koberci Salma Hayek v roli Fridy
Salma Hayek s třeskymi Salma Hayek a François Henri Pinault Salma Hayek se svou dcerou
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 4 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: