Proč tělo potřebuje selen? | jayassen.com

Proč tělo potřebuje selen?

pro které tělo potřebuje selen

Pro to, co organismus potřebuje selén, ne všichni spravedlivý sex ví. Tento prvek je však jedním z nejdůležitějších faktorů pro zdraví a normální život žen. Je to ten, kdo se účastní většiny metabolických procesů v buňkách a tkáních. Jeho nedostatek může vést k extrémně nepříjemným následkům, avšak přehnanost prvku v těle je také velmi nebezpečná. Proto je důležité vědět nejen o výhodách selénu, ale také o normách a pravidlech pro jeho správu.

Co je selen a co to je pro člověka?

Selén je klíčovým článkem v mnoha metabolických řetězcích, jeho přínosy nemohou být příliš zdůrazněny, je to opravdu životně důležitý prvek. V těle provádí následující funkce:

 • pomáhá při vývoji nezbytných enzymů a hormonů pro normální život;
 • má antioxidační účinky na buňky;
 • pomáhá posilovat kosti a zuby;
 • zlepšuje reprodukční funkci;
 • posiluje imunitní systém;
 • pomáhá zpomalovat proces přirozeného stárnutí;
 • podílí se na tvorbě protilátek, které bojují s infekcí a nachlazeními;
 • zastavení patogenních procesů v DNA;
 • podporuje syntézu nových zdravých buněk;
 • má antifungální účinek;
 • chrání buňky před toxickými a dalšími škodlivými organickými látkami;
 • posiluje srdce a cévy.

Znalost toho, co je pro lidi potřebné, je mimořádně užitečné pro ty, kteří pracují v nebezpečné výrobě nebo žijí v průmyslových oblastech, protože tento prvek chrání před negativními účinky těžkých kovů a podobně.

Pokud selenu v těle chybí, pak vnitřní orgány začnou běžet hrubý člověk zhoršující se celkový zdravotní stav, projevující onemocnění štítné žlázy, kardiovaskulární systém, urogenitální systém, játra. Stabilní nedostatek této látky může vést k kataraktu, slepotě, onkologii, neplodnosti.

Nejméně jeden den by měl člověk dostat až 70 mikrogramů selénu, ale ne více než 400 mikrogramů. Přebytek prvku je také plný negativních důsledků, včetně nervových poruch, kožních zánětů, vypadávání vlasů a zničení nehtů a zubů.

Proč je selen v těle ženy potřebný?

Zvláštní pozornost si zaslouží otázku, proč ženy potřebují selén. Za prvé, aby byla dlouho krásná mladá, měla pružnou kůži, pružné lesklé vlasy a zdravé nehty. Z tohoto důvodu je lepší kombinovat příjem mikroelementu s vitamínem E. Pokud do šamponu přidáte přípravek selenu, můžete zapomenout na lupy navždy.

Za druhé, selen je nezbytný pro těhotné ženy a kojící matky, jejichž tělo je tvořeno deficitem tohoto prvku. Zatřetí je třeba zachovat štíhlou postavu bez přísné diety a nadměrné fyzické námahy, protože tento prvek reguluje metabolismus a bojuje s mastnými ložisky.

A pokud nevíte, proč potřebujete selén pro ženu, měli byste mít na paměti jeho schopnost stimulovat sexuální aktivitu. Tento prvek pomáhá udržovat si atraktivitu pro svého partnera a dělá sexuální život jasný.

Správný příjem selenu

Je důležité pochopit nejen to, proč je semeno potřebné tělem, ale také jak by mělo být spotřebováno. Je možné získat z produktů nepostradatelný prvek, většina z nich je obsažena v para ořechových, vepřových ledvinách, tuňácích, sardinek, semenech, sledě, celozrnném chlebu. Můžete také užívat dietní doplňky se selenem, což je výhodnější, protože neexistuje riziko chybného dávkování.

Co je to selén?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

24 − = 17

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: