Pohanka s jogurtem ráno

pohanka s jogurtem ráno

Mnoho lidí ví, že jak kefír, tak pohanka jsou velmi užitečné individuálně. Pohanková kaše je obvykle kombinována s mlékem - a to je velmi populární snídaně. Kefír většina lidí raději jíst v noci nebo jako občerstvení. Toto nápoje z kyselého mléka dobře uspokojí hlad a má příznivý účinek na tělo. Móda na pohanky s jogurtem v ranních hodinách začala poměrně nedávno a někteří lidé jsou stále těžké uvěřit, že dva docela obyčejný výrobek v kombinaci s sebou může být téměř všelék na všechny neduhy. A skutečně, bezpodmínečně zvažovat pohanka s jogurtem zázračný lék nestojí za to. Ale je to jistě velmi užitečné a pomáhá v boji proti obezitě.

Jak vařit pohánka s jogurtem na snídani?

Existuje několik receptů na toto jídlo. A každý si může vybrat ten, který je pro něj vhodnější, protože z hlediska užitečnosti jsou rovnocenné. Za prvé, krupice pohanky mohou být vařeny jako obvykle, a pak se smíchají podle potřeby s kefír v libovolném poměru a je jako kaše. Za druhé, pohanka s jogurtem na ráno může být připravena po částech: nejprve opláchněte 100 g obilovin, nalijte ho vařící vodou a nechte na stůl na noc, a ráno přidejte kefír k tomu. Za třetí, pohanka může okamžitě vylévat kefír ve večerních hodinách a odejít až do rána. Bude naprosto bobtnat a připomíná obvyklé vařené. Za čtvrté, můžete připravit ráno kefír s mletou pohankou. To znamená, že grity mohou být nejprve smetány v mixéru nebo mlýnek na kávu, poté smíchány s teplým jogurtem a nechat to bobtnat. Toto jídlo velmi připomíná koktejl, nikoliv kaši. Dokonce je můžete vypít přímo ze sklenice. Stojí za to si zapamatovat i řada důležitých požadavků: pohanka musí být pevný, jogurt - s nízkým obsahem tuku, v hotovém pokrmu nepřináší žádné soli nebo cukru, nebo na kteroukoli jinou složku přípravku.

Proč je pohanka s jogurtem užitečná ráno?

O nesporných výhodách pohanky s jogurtem ráno mluví velmi mnoho, včetně dietologů. Koneckonců, pohanka samotná a kefír jsou dietní produkty s množstvím hodnotných vlastností. Ale také s jeho nedostatky.

Například je známo, že pohanka je velmi výživná složka potravy. To může být jeden, a jako samostatný pokrm, a jako ozdoba pro ryby a maso je možné uhasit se zeleninou, vložíme do polévky, který se používá jako náplň do koláčů a mletého masa za zcela vytvrzeném kuře nebo kachna. A, v jakékoliv formě, že je udrží cenné vlastnosti: schopnost čistit střeva, optimalizovat metabolismus, nižší hladinu cukru v krvi a nasycený železem a vitamíny do buněk B, draslík, hořčík, zinek, atd A ve stejnou dobu, pohanka - je zdrojem sacharidů, že lidé s nadváhou mohou být konzumovány pouze v omezeném množství. Kefír, který je zase kyselým mléčným výrobkem s vysokým obsahem cenných potravinových mikroorganismů, také stimuluje práci gastrointestinálního traktu, pohánka s jogurtem pro zítřekz těla toxinů a zvyšuje sílu. Současně však může způsobit střevní poruchy. Pokud však s ním rozmícháte pohanku, zvyšuje se užitečnost potravin a snižuje se možnost negativních důsledků z jejich použití.

Vyšetření pohanky s jogurtem ráno je zvláště užitečné. I když to můžete dělat po celý den. Množství pohanky v této misce je několikrát méně než v desce běžných obilovin. Proto, sacharidy, a tedy i kalorie, v pohankách s jogurtem, příliš málo. Proto může být bezpečně a dokonce nutné jíst lidi s nadváhou. Na týden se taková mono dieta snadno ztratí z 3 až 5 kg.