Ochrana snowboardingu – jak zvolit nejlepší ochranu pro bezpečnou bruslení?

ochrana snowboardingu

Mnoho začínajících sportovců nezohledňuje důležitost ochrany snowboardingu. Ihned po prvním bruslení si lidé uvědomují, že marně se o bezpečnost nezabezpečují, protože rozbité části těla se ucítí. Nenechte se zbavit možnosti pohodlné jízdy v budoucnu, což znamená, že je potřeba speciální vybavení.

Potřebuji ochranu pro snowboarding?

Jako u každého jiného traumatického sportu je ochrana snowboardingu nezbytná. Aktivní zimní dovolená nemůže snadno zanechat modřiny a nárazy, i při vážných zraněních není nikdo chráněn. Nekontrolované sestupy a pády vyděsit dokonce i profesionály a pravděpodobně proto jen přistupují k vybavení zodpovědněji než k začátečníkům. Na horách nejvíce trpí následující části:

 • kolena;
 • pánevní oblast;
 • lokty;
 • Kartáče na ruce;
 • hlavu.

Z toho vyplývá, že ochrana snowboardingu je nutná pouze pro tyto části těla. Někteří argumentují tím, že když se všechno postaví na sebe, stává se nepříjemné se pohybovat, ale to je jen předsudek a v praxi neexistuje žádný instinkt sebepozorování. Jako zkušení snowboardisté ​​říkají: inteligentní první věc koupit ochranné zařízení, a to až po dalších atributech.

ochrana snowboardingu

Jak vybrat ochranu pro snowboarding?

Předpokládá se, že nejlepší obranou pro snowboarding je komplexní oblečení. Všechna místa, která mohou být zraněna (a více než jednou), musí být chráněna:

 1. Hlavní věc je chránit ty části, které jsou nejpohyblivější, to jsou ruce a kolenní klouby.
 2. Hlava musí být nutně v helmě, je spousta případů s poraněním hlavy a všechny případy byly závažné.
 3. Coccyx a zpět, protože když spadnete na tyto kosti, je to zatížení ve formě celé hmoty člověka.

ochrana chvostu pro snowboarding

Ochrana pánve pro snowboarding

Speciální ochrana pro snowboard je krátká, která je důležitá nejen jako helma. Při pádu z výšky jejich růstu se gluteální svaly a pánevní kosti dostávají vážnou zátěží. Člověk nemůže nikdy udeřit do hlavy, ale nebude padat dvanáctkrát, a to platí i pro zkušené sportovce. Vyrobené ze speciálního materiálu, lycra a polyesterové šortky jsou ušetřeny nejen z úderů, ale také udržují teplo.

Sekundární polymery dokonale plní úlohu vložky, které jsou v některých místech také amortizovány. Jsou měkké a tvrdé, ale pouze druhá možnost může zcela chránit před zraněním. Oni se nosí pod sportovními kalhotami a těsně k sobě, aniž by zasahovali do koordinace pohybů. Ochrana hýždí pro snowboarding je zvolena individuálně s přihlédnutím k následujícím kritériím:

 • podlaha;
 • věk;
 • velikost;
 • cena;
 • tuhost;
 • Bruslení dovednosti.

ochrana snowboardingu

Ochrana zad pro snowboarding

Praxe ukazuje, že je zakoupeno pouze zkušené zařízení, a to proto, že cena za to je znatelně vysoká a fanoušci prostě nechtějí utrácet peníze, protože je možné, že tento sport nebude muset ochutnat. Profesionálové cestují vysokou rychlostí a dávají přednost strmým svahům, a když padnou, mohou to mnohem horší. Batoh pro snowboarding s ochranou chrbta zajistí jemné přistání při jakékoliv rychlosti.

Správná ochrana chvostu pro snowboard je vyrobena z plastu nebo materiálu, který se velmi podobá pěně. Nosit vesta, člověk se cítí měkký a teplý, a když padá, stává se pevně a snižuje úroveň nebezpečí. Před zakoupením důkladné montáže je nutné, protože nevhodná velikost může rušit pohyb na desce a udržovat rovnováhu.

batoh pro snowboard s ochranou zad

Snowboard - ochrana kolen

Kolená podložky v této podobě jsou považovány za povinné. Vzhledem k tomu, že samotný sníh je měkký, počet rozbitých kolen není bohužel menší. Pevný plastový pohár je dobře uchycen na noze a změkčuje náraz. Vše závisí na výrobci, někdo se spoléhá více na bezpečnost, jiní na pohodlí. Přesto existují možnosti, které vyhovují jak tomuto, tak druhému plánu. Vědět, jak vybrat ochranu pro snowboard, muž se chrání před mnoha zraněními a dokonce i zlomeninami.

chrániče kolen snowboardu

Ochrana tváře pro snowboarding

Při jízdě vysokou rychlostí v zimě je hlavní věcí, kterou musíte chránit, oči. Masky jsou prodávány v široké škále a jsou vybírány individuálně podle tvaru obličeje a osobních preferencí. Ochrana snowboardu na nosu zajišťuje pohodlné sledování silnice a široký výhled. Výrobci se postarali o různé návrhy, které muži, ženy a děti rádi. Hlavní funkce, které musí bezpečnostní brýle provádět, jsou:

 • neměli nechat ujít žádný druh záření;
 • ke snížení slunečního záření;
 • nezůstávejte vítr, částice ledu a sněhu;
 • předcházet úrazům.

ochrana obličeje pro snowboarding

Ochrana zápěstí pro snowboarding

Nyní jsou snowboardové rukavice s ochranou prodávány v jakémkoliv sportovním obchodě, ale až dosud se tradice učení správného pádu neprošla. Instruktoři podrobně vyprávějí a ukazují, jak brát zátěž na ruce, aby nedošlo ke zranění kartáče, a speciální rukavice, které jednoznačně určují každý pohyb a poskytují dodatečnou bezpečnost.

Nyní vyrábějí rukavice pro snowboarding s ochranou zápěstí dvou typů:

 1. První se nosí odděleně od rukavic pod nimi a jsou pevné.
 2. Druhá rukavice vložená do základny, ale jsou považovány za méně bezpečné. Vzhledem k tomu, že nejsou tak blízko k zápěstí a vyzdvihují dokonce ideální velikost, ruka vestavěné bude mírně viset. Začátečníci nezasahují, ale zkušení dávají přednost spolehlivější možnosti.
 3. snowboardové rukavice s ochranou zápěstí