Mořský jazyk je dobrý a špatný

Mořský jazyk je dobrý a špatný

Mořský jazyk je ryba břidlice. Má měkčí chuť než ten, který známe, a je považován za velmi užitečný. V některých případech však používání mořského jazyka může mít nepříjemné důsledky.

Výhody a poškození mořského jazyka

Tato ryba je obyvatel moří a mnoho užitečných látek se nachází v jejím složení.

  1. Filet mořského jazyka je zdrojem jódu, který je hlavní složkou hormonů štítné žlázy.
  2. Tato ryba má vysoký obsah draslíku, prvek regulující srdeční činnost a železo, které je součástí hemoglobinu.
  3. Mořský jazyk je bohatý na esenciální mastné kyseliny, které normalizují krevní oběh a hladinu cholesterolu v krvi, přispívají ke zlepšení srdeční funkce.
  4. Výhodou mořského jazyka je také dostupnost velkého množství vitamínů. Obsahuje vitamíny A, B, C, PP.
  5. Kromě toho tato ryba obsahuje některé esenciální aminokyseliny, které naše tělo potřebuje k produkci vlastních proteinových sloučenin.

Odborníci na výživu doporučují ztrátu hmotnosti obsahovat jídla z této ryby ve vaší stravě, protože obsah kalorií v mořském jazyce je poměrně nízký: 100 g obsahuje pouze 88 kalorií. Mořský jazyk je dietní produkt také proto, že je zdrojem bílkovin, v něm je jen málo tuku a karbohydráty chybí.

Může být mořský jazyk škodlivý?

Lidé, kteří mají alergii na mořské ryby, je lepší odmítnout tento mořský jazyk. Často obchodníci uvádějí zákazníky do omylu a volávají jazyk mořského rybího pangasius - říční ryby, která se svým chemickým složením poněkud liší od skutečného jazyka moře. Proto při nákupu pečlivě prohlédněte ryby. Filet pangasius je úzký a filet z mořského jazyka je plochý a široký, oválný tvar.