Kuře v troubě – kalorií

kuře v troubě

Kuře je jednou z nejčastěji používaných potravin. Je cenově dostupnější než hovězí a vepřové maso, a méně zdůrazňuje žlučové trakty a zažívací trakt. Maso tohoto ptáka tvoří základ mnoha diet. Má nejmenší kalorický obsah ve vařené podobě, ale samozřejmě nejoblíbenějším místem většiny lidí je kuře pečené v troubě, jehož obsah kalorií se pohybuje v rozmezí 190-250 kcal na 100 g výrobku. Vše závisí na receptu, podle kterého je připraven.

Škody na kuře pečené v troubě

70% celkového počtu kalorií z kuřecího masa pečené v peci se podává na tuky, pro proteiny je zapotřebí pouze 30%. Nejvyšší obsah kalorií pečeného kuřete v peci je na kůži, v níž je soustředěný cholesterol. Z tohoto důvodu lékaři, zvláště odborníci na výživu, doporučují používat jíst k odstranění drůbeže z drůbeže. Neobsahuje žádné užitečné látky samo o sobě, ale přetíží pankreas. Jeho použití nejen může vyvolat záchvaty u lidí se slabým metabolizmem jater a žluči, ale také vede ke zvýšení hladiny cukru v krvi v důsledku nadměrné aktivity těchto orgánů. Proto pokud se vám opravdu stará o své zdraví, neměli byste se nejprve bát kalorií kuřecího masa v troubě, ale jeho účinků na tělo.

Výhody kuřecího masa v peci

Ale nemyslete si, že v kuře není nic užitečného. Je bohatá na snadno stravitelné bílkoviny. Má také mnoho vitaminu A, které zlepšuje zrak, chrání sliznice těla, zlepšuje stav kůže a dokonce může zabránit výskytu rakoviny. Navíc má pozitivní vliv na reprodukční systém. Při pečení v peci se samozřejmě zvyšuje obsah kalorií kuřat, protože se zvyšuje podíl tuků, ale prakticky se ukládají užitečné látky v plném rozsahu.