Co je užitečný kyslík koktejl – názor odborníků

než užitečný kyslík koktejl

Zvýšení popularity kyslíkových koktejlů nelze nazvat spontánní ani neočekávané. Od 60. let minulého století se používají pro léčbu a prevenci v polyklinikách a sanatoriach. Technologie výroby nápoje se stala tak populární, že je nabízena zákazníkům sportovních hal a prostě fanouškům zdravého životního stylu.

Koktejl z kyslíku - co to je?

Vědět, co je pro kyslík koktejl, první krok je zjistit, co to je a jak užitečné to je. Jedná se o pěnovou kapalinu s lehkou strukturou, užitečné přísady a příchutě. Samotná základna nemá chuťové vlastnosti, takže pocit její spotřeby v potravinách závisí zcela na všech ostatních složkách. Základem chuti může být šťáva, ovocný sirup, bylinná infuze nebo dokonce mléko. Čím užitečnější je kyslíkový koktejl, takže je to schopnost stát se druhem sladidla pro léky.

Co je užitečný kyslík koktejl - názor odborníků

Chcete-li zjistit, zda je koktejl s kyslíkem užitečný, zvažte stanovisko lékařů a vědců. Věří, že kyslík ve směsi je naprosto odlišný od toho, který vstupuje do těla při dýchání. Je obohacen ionty, které aktivují chemické reakce mezi různými složkami kompozice. Během šlehání v mixéru nebo provzdušňovači se vytváří snadno strávitelná pěna, která se stává vodičem pro vitamíny a léčivé extrakty.

Koktejl z kyslíku - mýtus nebo realita?

Není to poprvé, kdy existuje teorie, že výhodné vlastnosti kyslíku - mýtus vynalezl kvůli vydělávat návštěvníků zdravotních středisek, fitness barů, SPA lázně. Je založen na znalostech úrovně školního průběhu biologie, který vypráví o absorpci kyslíku do plic, ale ne do žaludku. Vzhledem k tomu, žaludek se neúčastní fyziologického procesu dýchání, výhody obohacené pěny z pohár vypadá pochybovat.

Než se rozhodnete, zda je koktejl kyslíku užitečný nebo ne, musíte pochopit mechanismus jeho dopadu. Do těla bublinky se kapalina několikrát rychleji vstřebává a spolu s ním do krve vstupuje nejsilnější antioxidant. Nápoje působí proti tvorbě volných radikálů a zpomalují stárnutí těla - vnitřní i vnější.

Kyslík koktejl - složení

Tento užitečný nápoj rozlišuje základní a další součásti. Základními jsou kyslík a pěnivý prostředek, který usnadňuje jeho přeměnu na bubliny. Používá se pouze kyslík, který je vhodný pro požadavky GOST a mezinárodních standardů. Jako aditivum-topping jsou vhodné šťávy, tinktury, mléko. Kyslíkový koktejl, jehož chemické složení je bezpečné, může být škodlivé, pokud do něj přidáte vaječný bílý. Protein snižuje trvanlivost od dvou dnů do několika hodin a vytváří riziko salmonelózy.

než koktejl s užitečným kyslíkem1

Jak pít kyslík koktejl?

Průměrná výhřevnost produktu je asi 300 kJ na 100 g K dispozici jsou také dietní recepty, které jsou zahrnuty v sirupy a bylinných čajů bez cukru, přičemž energetická hodnota „bubliny“ se sníží na 35-50 kcal na 100 g, například, kořen lékořice, želatina a plniva vývar heřmánek nepoškozují postavu. Obecně se chuti doporučují přidávat do koktejlů s kyslíkem pouze pro dospělé a děti po dobu 5 let, aby se snížilo riziko alergické reakce.

Získejte maximální užitek z výrobku pouze tím, že budete vědět, jak si vezmete kyslíkový koktejl. Je předepsáno pro děti dvou let, ale je zakázáno pít více než jednou nebo dvakrát denně. Aby nedošlo k rozbití žaludeční sliznice, napijte nápoj v malých doušcích a pár hodin po jídle. Kurz může trvat 10-14 dní. Opakování příjmu může trvat několik měsíců.

Kyslíkový koktejl - klady a zápory

Užitečné vlastnosti kyslíku koktejlu jsou neocenitelné: důvodem je jedinečné složení. Mezi jeho pluses - zvyšuje vytrvalost, živost, zlepšuje náladu a celkovou pohodu. Seznam nemocí, ve kterých je užitečný, není náhodný: jedná se o směs složek, které ovlivňují mnoho procesů v lidském těle. Nápoj s bublinami "konzervovaného vzduchu" je nejsnazší způsob, jak zabránit hladovění na mozku.

Bez ohledu na to, jaký koktejl s kyslíkem je užitečný, zůstává jeho hlavní nevýhodou neschopnost použít jako hlavní drogu. Během léčby závažnějšími léky podporuje interní orgány, ale nemá dostatečnou sílu pro intenzivní léčbu alespoň jedné známé nemoci. Je zařazen do registru léčivých přípravků, ale ve skutečnosti je podobný jako biologicky aktivní aditivum.

Kyslík koktejl pro hubnutí

Každá holčička by chtěla vědět, co je bohatý na kyslík, který dává v kombinaci s diety. Silná nízkokalorická strava způsobuje slabost, sníženou koncentraci a ospalost. Zde se dostane na záchranu směs obohacená kyslíkovými bublinkami: odstraňuje edém, urychluje metabolismus a energii. Pro tyto účely by kompozice měla zahrnovat: echinacea, heřmánek, psí růži nebo skořici.

než koktejl s užitečným kyslíkem2

Kyslíkový koktejl a sport

Kyslíkový nápoj získal popularitu u sportovců kvůli obnovení účinků po intenzivním fyzickém namáhání jakékoliv povahy. Nemá nic společného s dopingem, zakázaným po tréninku a před soutěží. Po dohodě s trenérem je povoleno přidávat multivitaminy a minerály. Přiřaďte je při prvních známkách únavy a hypoxie mozku. Již po prvních aplikacích se kvalita výcviku a jeho trvání výrazně zvyšují.

Kontraindikace kyslíku

Při absenci kontraindikací je terapeutický účinek nápoje neuvěřitelně vysoký. Důvody pro odmítnutí použití jsou málo - zejména ve srovnání s jinými léčivými přípravky. Škody způsobené kyslíkovým koktejlem mohou způsobit pouze tehdy, pokud se na pozadí těchto onemocnění nevyskytuje:

  • Exacerbace ataku bronchiálního astmatu z jakékoli etiologie. Bez ohledu na astma způsobuje jeho akutní průběh dokonce i inhalaci a obohacení kyslíkem.
  • Alergie ke složkám kompozice. Někdy obsahuje bylinné odvarky, želatinu, ochucený sirup nebo jinou vůni. Vyvolávají individuální nesnášenlivost.
  • Snížený objem plic. Kromě astmatu, jsou nemoci, které snižují množství vzduchu proudícího do látky - např., Syndrom obstrukční nebo „plíce kuřácký“.
  • Vřed. Podrážděný žaludek nepřinese nic, co je kyslík koktejl užitečný. Bude reagovat agresivně na barviva nebo směsi s kyselými bobulemi a bílkovinami.

Nápoj s kouzelnými "bublinkami" je levný, takže pokud se vezme v úvahu i nedostatek silných složek, měl by být pravidelně zahrnut do stravy. Obecná podpora těla, zvýšení obranyschopnosti těla, nárůst energie je malou částí příznivých vlastností produktu. S minimálním seznamem vedlejších účinků poskytuje maximální užitek téměř v každé nemoci.

než koktejl s užitečným kyslíkem3