Proč nedávejte ručník?

Proč neposkytnout ručník

Každý má rád prezentovat dárky, a někteří je rádi přijmou. Od dlouhé doby se mnoho lidí obává otázky: je možné dát ručník? Zdá se, že dobrá osuška nebo sada malých kuchyňských utěrek je vynikajícím darem a velmi potřebnou věcí v každodenním životě. Proč si dát ručník a proč to mnozí považují za špatné znamení, pokusíme se to zjistit.

Proč nedávejte ručník?

Předpokládá se, že každý objekt, který je nějakým způsobem přenášen na osobu, nese v sobě svou vlastní energii. Podle znamení je poskytnutí ručníku špatným znamením, které může vést k hádkám, nemocem, sporům v rodině a mezi blízkými lidmi. A to je způsobeno starobylými zvyky v pohřebních obřadech, ve kterých tento objekt hrál poslední roli.

Například na plotu v blízkosti domu zemřelého člověka visel ručník, takže všichni, kteří projíždějí, mohli vyjádřit soustrast. U ručníků byla rakev spuštěna do hrobu a dveře byly svázány s nimi, když vzali zemřelého z domu.

Kvůli takovým tradicím se lidé začali bát dávat ručník a ve skutečnosti je mimo jiné symbolem silnice a zůstává na silnici.

Poskytují v našich dnech ručníky?

V současné době víme, že taková věc je zapojena do nejvýhodnějších událostí, jako jsou svatby, (když mladý podává chléb a sůl na rushnyk), narození a křtu dítěte, (při kryzhmu zabalené dítě). Dává mu také mnoho k narozeninám, svatbě atd.

Navíc pro každý rituál byly ve starých dnech vyšívané speciální vzory na ručníky, vzory, které symbolizovaly buď ztrátu, smutek, nebo naopak, radost a veselí. Proto měli určitou energii. Obvyklá osuška, kterou můžeme koupit v obchodě, nemá žádný skrytý význam a není schopna způsobit škody.

Jak můžete vidět, porovnáme-li rituální ručníky s moderními ručníky, pak otázka, zda je možné dát ručníky obecně, není v moderním světě tak důležitá.