Las Americas, Tenerife

Las Americas, Tenerife

Na jižním pobřeží španělského ostrova Tenerife je letovisko Playa de las Americas - jedno z nejoblíbenějších prázdninových destinací mezi Evropany na Kanárských ostrovech. Každým rokem navštěvuje velké množství turistů, které přitahují dobře rozvinutá infrastruktura, výhodná poloha a téměř celoroční vynikající počasí.

Co můžete vidět v největším letovisku Tenerife Las Americas, se dozvíte z tohoto článku.

Počasí v Las Americas, Tenerife

Ve srovnání se severní částí ostrova je jih ideální pro plážové střediska, které se zde nacházejí. Horské pásmo, které odděluje Tenerife, chrání před chladem jihovýchodních pasáty na sever, tak to stojí za to dobrý počasí: teplota vody v blízkosti Las Americas na Tenerife neklesne pod + 18s po celý rok, v létě je mírně horký (+ 28s) a v zimě - + 22 ° C. Déšť jsou velmi vzácné a nemají dlouhou povahu.

Las Americas, Tenerife1 Las Americas, Tenerife2

Hotely v Las Americas, Tenerife

Existuje obrovský počet hotelů, které se liší podle komfortu: od ekonomické třídy až po VIP byty. Navíc je třeba mít na paměti, že umístění vybraného bydlení by mělo odpovídat vašemu druhu odpočinku, a proto musíte zvolit správný okres. V západní části města - klidné a klidné, takže je ideální pro rodinnou dovolenou. V centru - hlučné a přeplněné po celý den, protože většina diskoték a klubů je tady, většinou zde odpočívají mladí lidé. A na východě resortu - všechna zařízení nefungují až do rána, odpoledne a večer se lidé pobaví a v noci odpočívají.

Las Americas, Tenerife3 Las Americas, Tenerife4

V podstatě existují relativně nové hotely pro středně příjemné turisty. Mezi nimi můžeme rozlišit:

  • Evropa Villa Cortes 5 * - nejpohodlnější ze všech dostupných na pobřeží;
  • Gran Tinerfe 4 * - nejstarší hotelový resort, postavený první na pobřeží v roce 1971, kde se nachází populární mezi kasinami svátků.
  • Sir Anthony Hotel Tenerife 5 * - s výjimkou dobře vybavených pokojů, je vše pro dobrý odpočinek: vnitřní pláž, velký venkovní bazén, výlety, tenisové kurty a golfové hřiště.
Las Americas, Tenerife5 Las Americas, Tenerife6 Las Americas, Tenerife7

Pláže v Las Americas, Tenerife

Pouhých 15 km od pobřeží letoviska je 8 pláží chráněných před vlnami oceánu, kamennými bloky, které se nacházejí ve vodě. V podstatě je na plážích černý sopečný písek, ale tam jsou místa se žlutým cukrem přineseným z pouště (většinou uzavřená, související s určitým hotelem). Všechny jsou čisté, dobře vybavené a navštěvují je zcela zdarma, což je další plus.

Las Americas, Tenerife8 Las Americas, Tenerife9

Po celém pobřeží je velké množství kaváren a restaurací a od přístavu Puerto Colon můžete jet na výlety lodí, potápěčské výlety nebo hluboký rybolov, a zde můžete surfovat.

Las Americas, Tenerife10 Las Americas, Tenerife11

Zajímavá místa v Playa de las Américas

Kromě pláží a zábavních zařízení je na ostrově vidět víc:

  • zajímavé parky s exotickými ptáky a živočichy - například "Loro Park", kde žijí mnozí papoušci, nebo "Park Orlov", kde najdete zástupce tropické flóry a fauny;
  • Las Americas, Tenerife12 Las Americas, Tenerife13
  • Starobylý zámek "San Miguel" - ve kterém můžete cestovat do středověku a zúčastnit se nejvíce reálných rytířských turnajů;
  • Las Americas, Tenerife 14 Las Americas, Tenerife15
  • sopka Teide nebo zasněžené hory, lezoucí lanovkou na vrchol, můžete jezdit na sněhu a pak se vrátit do Atlantského oceánu;
  • Las Americas, Tenerife16 Las Americas, Tenerife17
  • etnografický park "Pyramidy z Guimar" - umístěný kolem tajemné rituální struktury starověkých obyvatel Tenerife Guanches, velmi podobný krokové pyramidě.
Las Americas, Tenerife18 Las Americas, Tenerife19

Golden Mile - Las Americas

Nachází se ve východní části letoviska Playa de Las Americas, Avenida Avenue se nazývá "Golden Mile". K dispozici je vše pro nádhernou dovolenou a nakupování: slušné obchody, restaurace, zpěvní fontány a dokonce i koncertní síň "Armonova pyramida" vyrobená ve starožitném stylu.

Las Americas, Tenerife20 Las Americas, Tenerife21

Chystáte se na dovolenou v Playa de las Americas, dostanete spoustu dojmů a pozitivních emocí.