Jaký druh trávy lze křečkům dát?

Jakou trávu můžete dát křečkům

Zdá se, že křečci jsou obyčejní hlodavci a jejich výživa nepotřebuje zvláštní přístup. Myši, stejné obyčejné hlodavce, jedí cokoliv: od semen a zrna po papír a izolaci drátu. Chcete-li, aby váš křeček žil dlouhý a zdravý život, nestojí za to, že ho budete krmit, a je lepší rozvíjet stravu křečků podle našich pokynů.

Základ stravy

Potraviny djungarských křečků se nijak neliší od jídla syrských křečků. Základem stravy by v ideálním případě měl být krmný obal - směs obilovin a luštěnin s ořechy a bylinkami. V takovém krmivu je poměr složek dobře vyvážený.

Můžete krmení křečka jednotlivě, obiloviny, fazole, ořechy, semena. Semena mohou být dávány dýně, slunečnice, meloun a sezam. Z ořechů - lískové ořechy, vlašské ořechy, arašídy (v surové formě). Nemůžete podávat mandle a jádra z třešní a meruňkových jader - obsahují příliš mnoho pro dávku kyseliny kyanovodíkové v křečci. Obiloviny jsou vhodné jak v surové, tak ve vařené formě (bez soli).
Potřebujeme křeček a bílkoviny živočišného původu, stejně jako vitamín-minerální komplexy.

Zelené jídlo

Ve stravě svého mazlíčka musí nutně obsahovat trávu pro křečci. Křeček nemusí jíst, ale postaví jej hnízdo.

Z zeleniny dýně, cuketa, mrkev, okurky, zelený hrášek v luscích, řepích, řepu. Cibule, česnek, brambory a zelí pro křečka jsou zakázány.

Ovoce křečka se hýčkala příležitostně a pomalu. Můžete vkládat hrušky, hrozny, jablka, banány, broskve. Nemůžete dát citrusové a jiné exotické ovoce, stejně jako meloun.

Seznam toho, co může tráva dát křečkům: listy salátu, pampelišky, plantain, jetel, kopřiva, ovocné stromy a jiné listnaté. Nedávejte borové jehlice, cibulovité rostliny (tulipány, lilie apod.), Šťovík, mátou. Rostliny by měly být shromažďovány mimo hranice města, nebo alespoň ve vzdálenosti od silnic a cest. Před krmením křečka musí být listy důkladně omyty a vysušeny.