Jak zacházet s akné u kočky na bradě?

Jak léčit akné u kočky na bradě

Kočky, stejně jako lidé, mohou mít různé nemoci. Mezi ně patří kožní onemocnění koček, jako je akné. Obyčejní lidé se nazývají kočičí akné, černé skvrny, pupínky, atd. Většina z těchto komedonů objevují v místech, kde dochází k akumulaci mazových žláz u koček: .. Na břiše, u základu uší a ocasu, v rozích úst a brady. Jak zacházet s akné u kočky, která vznikla například na bradě?

Akné u koček – příznaky a příčiny

Patologický proces akné probíhá na buněčné úrovni a je spojen s metabolickou poruchou v těle kočky. Na počátku onemocnění na bradě kočky se objevuje zčervenání kůže. Poté se pod kůží vytvoří horký, zhutněný a zčervenání náraz. Pokud se neléčí, infekce v místě objeví folikulu s hnisavou špičkou, která následně láme a nastává fáze hojení. Ranka postupně vysychá a utažené a tvořil škraloup v rámci procesu obnovy pokožky. V závažnějším onemocněním může dojít k vypadávání vlasů a bolest v místě léze.

Příčiny akné u koček mohou být různé. Tato a nedostatečná péče při lízání kůže kočkou a hormonální selhání a selhání jater. Někdy se černé tečky objevují v důsledku hřebenů a trhlin na kůži zvířete.

Léčba akné u kočky na bradě je pečlivou péčí postižené oblasti. Toto místo by mělo být oholeno a dezinfikováno šamponem s dehtem a pak kůží otřít peroxidem vodíku. Poté pomocí kyseliny salicylové musíte odstranit horní vrstvu pokožky. Pro léčení používejte hojení rány zvlhčující baktericidní masti. Pokud může zanedbávané nemoci potřebují léčbu antibiotiky pro akné.

Je třeba říci, že veškerá léčba by měla probíhat po jmenování a pod dohledem veterinárního lékaře. Během tohoto období je třeba věnovat pozornost výživě kočky. Koneckonců je to špatně kvalitní krmiva, která může způsobit špatný metabolismus. V takovém případě mohou na takové potraviny docházet alergické reakce, které následně přejdou do akné.

Během léčby akné v kočce nemůže vymačkat jejich obsah, pokoň postižené oblasti. Namísto zeleně a jódu je lepší použít roztok methylenové modřiny.