Jak vyrobit rybu z korálků?

Jak vyrobit rybu z korálků

Beading je docela populární hobby, protože s jeho pomocí můžete vytvořit obrovské množství zajímavých řemesel – od brože a přívěšky až po kabelky. Ryby – to je asi nejjednodušší věc, kterou můžete z korálků tkát. Takový článek může sloužit jako dekorativní suvenýr, klíčenka nebo dokonce klenoty. Schéma tkaní této ryby z korálků je poměrně jednoduché a vhodné pro začátečníky.

Master-class “Ryby z korálků vlastních rukou”

Připravte perličky požadované barvy (v tomto případě – zlaté) a tenký vodič. Pokud místo toho použijete rybářskou linku, pak bude plavidlo flexibilnější. Takže začněte:

 1. Začínáme vždy tkát z hlavy. Vytočte 5 korálků na dlouhém kabelu. V ideálním případě by měly mít stejnou velikost a tvar, pak bude plavidlo krásnější a symetrické. Ale pokud jsou korálky nerovnoměrné, nezoufejte – jen vaše ryby se stanou zvláštnějšími.
 2. Jak vyrobit rybu z korálků 1

 3. Z 5 shromážděných korálků bude 3 první řada a 2 další, druhá. Aby bylo možné je oddělit, protáhněte volný konec drátu třemi prvními kuličkami v opačném směru.
 4. Jak vyrobit rybu z korálků 2

 5. Pro třetí řádek zadejte 5 perliček na jednu z “antény” drátu. Druhá by měla být použita v jiné barvě, a tak se vybírá oko.
 6. Jak vyrobit rybu z korálků 3

 7. Kromě toho můžete zvolit barvu a spodní část ryby. Pro tento účel používejte korálky stejné barvy, avšak ve stínu lehce odlišné. Stejným způsobem tkát čtvrtý a pátý řádek, pokaždé, když píšíte na jeden korálek více.
 8. Jak vyrobit rybu z korálků 4

 9. V šestém řádku jsou tři nejlepší perle zadány ve zlatě a tři nižší jsou žluté (můžete použít jiné odstíny vašich existujících korálků). Uprostřed mezi nimi je jeden zelený korálek.
 10. Jak vyrobit rybu z korálků 5

 11. Nyní se dozvíme, jak vyrobit ploutve pro rybu z korálků. Mezi šestým a sedmým řádkem vytočíte šest korálků hlavní barvy (v tomto případě zlaté) na konci drátu, který je umístěn nahoře. Potom nakreslete stejný drát skrz pět spodních perliček, čímž vytvoříte prsten kolem šestiny, poslední.
 12. Další dva řádky jsou podobné šestému a mezi sedmou a osmou tkát stejnou část ploutve, jak je popsáno výše, ale namísto šesti korálků je třeba zadat pouze tři. Poté vytáhněte volný konec drátu přes nejvzdálenější patku a spojte výsledné dvě tyče s ploutvemi, jak je znázorněno na obrázku.
 13. Jak vyrobit rybu z korálků 6

 14. Devátý řádek se skládá ze čtyř korálků, z nichž každá má dvě barvy. Zpravidla je potřeba tkat rybí ocas z korálků. Jsou dělány přesně stejným způsobem jako ploutve v bodě 6. Pokud vaše miniaturní zlatá rybka bude použita jako náušnice, nezapomeňte uchytit šválku na špičku horní ploutve.

Jak vyrobit rybu z korálků 7