Start typing and press
Enter to search

Hlemýžď ​​Ampularia – užitečné rady pro začínající akvaristy

Hlemýžď ​​Ampularia - užitečné rady pro začínající akvaristy

Měkkýši jsou považováni za sestry akvária. Slimáci Ampularia jsou světlé, populární a sladkovodní vzorky. Byly přivezeny z Jižní Ameriky, jsou velké. Vzhledem k tomu, že v přírodě žijí měkkýši v lesních močálech a stojatých vodních útvarech, jsou tyto domácí zvířata nepohodlné a zvyklí na nízkou kvalitu vody.

Jak vypadá ampulární?

Měkkýši jsou podobní domácím slimákům, mají spirálovitě zvlněnou skořápku. Hrudní víko v zadní části nohy těsně uzavírá ústa, pokud se člověk skrývá. měkkýš tělo obdařen masivním ramenem (šířka 3 cm, výška 11 cm ..), a dvojici chapadel hmatových - whiskery (délka 12 cm).. V přírodě je barva pláště hnědá s širokými pásy. Akvarijní šneci z ampulárie mají tmavý nebo světlý tón. Nejoblíbenější byly žluté albíny. Jednotlivci mají oči, které rozlišují tmavé a světlé skvrny. Velikost zvířat různých typů se pohybuje od 5 do 15 cm.

Typy ampulky

Oblibu těchto bytostí usnadňuje chytlavý vzhled a velké velikosti. Mají různé barvy - kromě běžné žluté jsou bílé, hnědé, téměř černé, modré osoby. Zevnitř je hlemýžď ​​s houpavými chapadly a oškrábacím jazykem fantastický pohled. Různé ampuláry v akváriu se dokonale daří dohromady. Kromě květin se jednotlivci liší strukturou pláště a rozměry.

Žlutá ampulka

Hlemýžď ​​je znám každému akvaristovi. To se nachází v domácích vodních útvarech, je oblíbené díky své jasné barvě, velkému rozměru a pečlivému postoji k rostlinám. V akváriu, tito obyvatelé mohou obtěžovat majitele: stoupat na dlouhé listy, které se ohýbají pod váhu masivních obyvatel. Takové hlemýžďy ampularií mají zvlněný hladký plášť jasně žluté barvy. Používá se k ochraně proti škůdcům, agresorům a nepříznivým podmínkám. Tělo kochle je bledě žluté nebo bílé s hřbetem, skládá se z nohy a dlouhých knírek, které působí jako orgán dotyku.

Oči takových jedinců jsou žlutohnědé barvy. Krmí se řasami, bakteriálním povlakem. Hlemýžď ​​má akustický smysl, díky čemuž můžete rychle nalézt polohu jídla. Malé ampule se prodávají s průměrem 1-2 cm, rychle rostou a dosahují velkých rozměrů. Žluté hlemýžďy jsou někdy utlačovány klidnou zlatou rybkou - táhnoucí na knír. Pokud se stalo zřejmé, že domácí zvířata jsou uražena - měly by být vysazeny, někdy mohou zemřít.

žlutá ampulla

Blueberry Ampularia

Tam jsou měkkýši, které mají uměle odvozené zbarvení. Borůvkové vodní šneci ampulyarii zdobí rybník umyvadlo mají tlustou fialovou růžovou barvu, šedá nebo tmavě modré tělo a knír. Jedná se o velký exemplář, rostoucí na 15 cm, ideální pro rybníček s rostlinami. Měkké zuby hlemýžďů nejsou schopné poškodit listy. Dokonce i když tento poddruh obyvatel vody hladoví, neublíží rostlinám. Krmí pouze zhnité a mrtvé části plantáží. Zajímavá je schopnost měkkýšů růst ztracené orgány - knírek nebo noha.

borůvka ampulla

Bílá ampulka

Šneci zdobí akvárium. S pomocí vícebarevných jedinců můžete vytvářet barevné složení v obývacím koutě pomocí různých typů ampulí. Péče a údržba je podobná a odstíny se liší. Ohnisky bílého ampularia vypadají krásně na pozadí světlé zeleně. Odlišují se od ostatních v barvě - nohy a brnění jsou velmi lehké, stejného tónu, téměř mléčné. Plášť je spirálovitý, hladký a perleťový, proto se nazývala perla;

bílá ampulka

Černá Ampularia

Tento slimák se také nazývá jablko. Má originální skořápku, jejíž tón se pohybuje od hnědé až tmavě šedé, černé barvy nohy. Plášť se vyznačuje drsným povrchem s charakteristickým spirálovitým tvarem. Někteří jedinci jsou namalovaní černě se zlatými nebo nazelenalými skvrnami. Takové šneky jsou rychlé, rychle se pohybují. Stejně jako všechny ampulia černé ryby dýchají v akváriu nejen ve vodním prostředí, ale také v atmosférickém vzduchu. Mají speciální proces, který táhnou přes povrch a absorbují kyslík.

černá ampulka

Ampularia - péče a údržba

Ohnivé kvůli nenáročnosti jednoduše obsahují v akváriu. Jsou všežravé, složení vody pro ně je nedůležité, ale nemělo by to být měkké. Jednotlivci různých pohlaví, pokud se má ampulár zředit, je nutné obsahovat nejméně tři měkkýši. Zvířata tráví většinu svého života ve vodě, na povrchu jsou vybíráni, aby položili vejce. Slimáky mohou opustit akvárium - krytí nádoby s víkem je nutné. Osoba, která zemřela, může zemřít, musí být rychleji vrácena do vodního prostředí. Průměrná délka života měkkýšů v příznivém prostředí je 4 roky.

Obsah hlemýžďového slimáka

Pro jednoho člověka je v nádobě 10 litrů tekutiny. Parametry vody pro ampulárium - jejich obsah v akváriu:

 • teplota 17-30 stupňů;
 • tuhost dH 8-18, kyselost pH 6,9-7,8.

Teplo prostředí odráží mobilitu a dlouhověkost šneků. Voda v akváriu je chladnější, pomaleji se pohybují a čím víc žijí. Při nízkých teplotách se jedince stávají pomalými. Optimální voda - nad 20 stupňů. K udržení normální teploty v nádobě se používá topné světlo. Jiné požadavky jsou loajální majiteli - provzdušňování, filtrace, vizuální posouzení celkového stavu plavidla. Klamné kostky jsou lhostejné k osvětlení, v této věci je třeba řídit další obyvatele.

Hlemýžďy ampuláry zdobí vodní zahradu a jsou pro ni užitečné. Na druhou stranu svých vlastností zahrnují kypření půdy, ničení nežádoucího řas na stěnách, bakteriální film na povrchu vody, stravování potravy zbyly z ryb. Některé druhy slimáků mohou poškodit rostliny, takže je důležité řídit jejich počet - ruční odstranění přebytečné.

kochle

Ampularia - péče

Důležitou podmínkou dlouhého a zdravého života měkkýšů je správný obsah. Ampularia jsou nenáročné, jak pečovat:

 • monitorovat stav pláště;
 • posoudit vztah měkkýšů s jinými domácími zvířaty;
 • pokryjte nádobu víkem tak, aby obyvatelé neutekali.

Pokud je ryba urazí, je lepší položit měkkýši do samostatné nádoby. Taková osoba má žáby a plíce. Z tohoto důvodu mohou existovat mimo akvárium, ale když jsou vysušeny, zemřou. V nádobě nad hladinou vody by měla být vzduchová vrstva o velikosti 10 centimetrů, aby se mohla dostat ven a dýchat. Je důležité vzít v úvahu, že pro slimáky ampulyariy potřebné vápníku v dostatečném množství - z jeho nedostatku skořápek jsou zničeny. Pro zvýšení úrovně tohoto minerálu, drceného vápence, mramoru, mořských skořápek se přidávají do akvária.

léčba ampulou

Co je třeba vložit do akvária?

Měkkýši jsou všežraví, živí rostlinnými potravinami - listy vysázených rostlin, organické pozůstatky, rybí pokrmy. Akvarijní šneci ampulyarii jídlo je zdviženo ze dna, a tak vyčistit vodu z poškození. Ale pokud jsou drženi společně s rybími ryby, často zůstávají hladoví. Plná výživa pomůže udržet rostliny v nádobě v původní podobě a ochrání je před konzumací měkkýšů. Je vhodné, aby slimáky připravily občerstvení ze zeleniny, kterou jiní obyvatelé nejí. Chcete-li to provést, můžete:

 • špenát;
 • vařená mrkev;
 • dýně;
 • drcená okurka;
 • kusy bílého chleba;
 • měkkýši jíst živé potraviny - žížaly, krev, červy, tuby.

než krmení ampulária v akváriu

Jak se v akváriu množí slimáky ampulíry?

Tito nájemníci jsou různého pohlaví. Muž a žena jsou potřební pro chov, ale je obtížné je odlišit od člověka. Ti, kteří chtějí chovat salašníky, najdou pár kusů najednou, aby se mohli vytvořit páry. Zralost mladých začíná v roce života. Pro reprodukci slimáků je nutné vytvořit vzduchovou vrstvu nad vodou a sklenici pokrýt nádobu. Teplota vody je nastavena na úroveň 26-28 stupňů. Ampulár pro reprodukci v akváriu se vydává na to, aby na stěně nádoby položil růžovou dutinu růžové barvy. Akce se koná večer.

Je důležité chránit budoucí potomstvo před vysycháním. Žena položí velké vejce o průměru asi 2 mm, do tří týdnů dozrávají děti, zatímco vrh se ztuhne a ztmavne. Pohybují se do vody, stávají se plnohodnotnými jedinci a potřebují být intenzivně krmeni. Použité: namočené a rozpečené suché krmivo daphnia nebo gammarus, vařený žloutek, škrábané hovězí maso. Jak dospívají mladí lidé, mladé zvíře se přenáší do dospělosti. Po dosažení velikosti 5-7 mm jsou zasazeny do různých akvárií.

Jak se v akváriu množí slimáky ampulíry?

Nemoci ampulky

Tyto slimáky jsou samy o sobě houževnaté a dokonale se přizpůsobí jakémukoli prostředí. Ale někdy se necítí dobře a potřebujete vědět důvody a to, co se od mistra vyžaduje.

 1. Coma. Někdy akvarijní slimáci ampulyary usínají a nejsou vybráni ze skořápky. Je to proto, že mají pocit nedostatku kyslíku kvůli velké koncentraci ryb. Jedná se o přirozený mechanismus - když je nedostatek vzduchu, hlemýžď ​​musí spadnout do kómatu. Chcete-li tento problém vyřešit, musíte jej dát do prostorné nádoby nebo přesunout část ryby.
 2. Kruhy na "domě". Plášť je zkorodován vlivem působení vysoké teploty. Proces léčby je dlouhý, ale pokud jej snížíte na +22 stupňů, pak po 2-3 měsících bude problém vyřešen.
 3. Umyvadlo a střecha uniká. To je způsobeno působením měkké vody. Je třeba zvýšit jeho tuhost a zlepšit zdraví jednotlivců. Strava zvířat by měla být vyhlazena salátem a zelím - mají dostatek vápníku k vytvoření silné skořápky.
 4. Škůdci. Existuje velké množství parazitů, které žijí na vodních obyvatelích. Pokud začne skořápka získávat bílý chmýří, pak by měl být jedinec umístěn ve směsi soli (15 gramů na litr vody) a držet tam nejvýše 15 minut. Hlemýžník takové řešení dobře toleruje a všechny výrůstky zahynou.

onemocnění ampulky

Ampularia - kompatibilita

Takoví měkkýši jsou klidní obyvatelé akvária, kteří nepoškozují ostatní obyvatele nádrže. Některé agresivní ryby mohou narušit hlemýžď ​​ampularis - odříznout jejich antény a propíchnout skořápku. Ale pokud jeden z nich odtrhl část těla, bude obnoven asi za tři týdny. Schopnost regenerovat je lepší než jejich povaha odměnila, rostou všechny části těla, dokonce i oči.

Ampularia ve společném akváriu je nekompatibilní se sumatranskými barbami, zeleným tetradonem, hadem, klaunem, velkými cichlidy. Krevetky a raky také způsobují potíže se slimáky - jsou schopny vytáhnout těla z pláště s drápy a jíst. Také mäkkýše mohou jíst někoho jiného vejce, je třeba je dbát na to, aby je při rozmnožování ryb vytvořil.

Kompatibilita ampulek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 30 = 34

Hlemýžď ​​Ampularia – užitečné rady pro začínající akvaristy

Hlemýžď ​​Ampularia - užitečné rady pro začínající akvaristy

Měkkýši jsou považováni za sestry akvária. Slimáci Ampularia jsou světlé, populární a sladkovodní vzorky. Byly přivezeny z Jižní Ameriky, jsou velké. Vzhledem k tomu, že v přírodě žijí měkkýši v lesních močálech a stojatých vodních útvarech, jsou tyto domácí zvířata nepohodlné a zvyklí na nízkou kvalitu vody.

Jak vypadá ampulární?

Měkkýši jsou podobní domácím slimákům, mají spirálovitě zvlněnou skořápku. Hrudní víko v zadní části nohy těsně uzavírá ústa, pokud se člověk skrývá. měkkýš tělo obdařen masivním ramenem (šířka 3 cm, výška 11 cm ..), a dvojici chapadel hmatových - whiskery (délka 12 cm).. V přírodě je barva pláště hnědá s širokými pásy. Akvarijní šneci z ampulárie mají tmavý nebo světlý tón. Nejoblíbenější byly žluté albíny. Jednotlivci mají oči, které rozlišují tmavé a světlé skvrny. Velikost zvířat různých typů se pohybuje od 5 do 15 cm.

Typy ampulky

Oblibu těchto bytostí usnadňuje chytlavý vzhled a velké velikosti. Mají různé barvy - kromě běžné žluté jsou bílé, hnědé, téměř černé, modré osoby. Zevnitř je hlemýžď ​​s houpavými chapadly a oškrábacím jazykem fantastický pohled. Různé ampuláry v akváriu se dokonale daří dohromady. Kromě květin se jednotlivci liší strukturou pláště a rozměry.

Žlutá ampulka

Hlemýžď ​​je znám každému akvaristovi. To se nachází v domácích vodních útvarech, je oblíbené díky své jasné barvě, velkému rozměru a pečlivému postoji k rostlinám. V akváriu, tito obyvatelé mohou obtěžovat majitele: stoupat na dlouhé listy, které se ohýbají pod váhu masivních obyvatel. Takové hlemýžďy ampularií mají zvlněný hladký plášť jasně žluté barvy. Používá se k ochraně proti škůdcům, agresorům a nepříznivým podmínkám. Tělo kochle je bledě žluté nebo bílé s hřbetem, skládá se z nohy a dlouhých knírek, které působí jako orgán dotyku.

Oči takových jedinců jsou žlutohnědé barvy. Krmí se řasami, bakteriálním povlakem. Hlemýžď ​​má akustický smysl, díky čemuž můžete rychle nalézt polohu jídla. Malé ampule se prodávají s průměrem 1-2 cm, rychle rostou a dosahují velkých rozměrů. Žluté hlemýžďy jsou někdy utlačovány klidnou zlatou rybkou - táhnoucí na knír. Pokud se stalo zřejmé, že domácí zvířata jsou uražena - měly by být vysazeny, někdy mohou zemřít.

žlutá ampulla

Blueberry Ampularia

Tam jsou měkkýši, které mají uměle odvozené zbarvení. Borůvkové vodní šneci ampulyarii zdobí rybník umyvadlo mají tlustou fialovou růžovou barvu, šedá nebo tmavě modré tělo a knír. Jedná se o velký exemplář, rostoucí na 15 cm, ideální pro rybníček s rostlinami. Měkké zuby hlemýžďů nejsou schopné poškodit listy. Dokonce i když tento poddruh obyvatel vody hladoví, neublíží rostlinám. Krmí pouze zhnité a mrtvé části plantáží. Zajímavá je schopnost měkkýšů růst ztracené orgány - knírek nebo noha.

borůvka ampulla

Bílá ampulka

Šneci zdobí akvárium. S pomocí vícebarevných jedinců můžete vytvářet barevné složení v obývacím koutě pomocí různých typů ampulí. Péče a údržba je podobná a odstíny se liší. Ohnisky bílého ampularia vypadají krásně na pozadí světlé zeleně. Odlišují se od ostatních v barvě - nohy a brnění jsou velmi lehké, stejného tónu, téměř mléčné. Plášť je spirálovitý, hladký a perleťový, proto se nazývala perla;

bílá ampulka

Černá Ampularia

Tento slimák se také nazývá jablko. Má originální skořápku, jejíž tón se pohybuje od hnědé až tmavě šedé, černé barvy nohy. Plášť se vyznačuje drsným povrchem s charakteristickým spirálovitým tvarem. Někteří jedinci jsou namalovaní černě se zlatými nebo nazelenalými skvrnami. Takové šneky jsou rychlé, rychle se pohybují. Stejně jako všechny ampulia černé ryby dýchají v akváriu nejen ve vodním prostředí, ale také v atmosférickém vzduchu. Mají speciální proces, který táhnou přes povrch a absorbují kyslík.

černá ampulka

Ampularia - péče a údržba

Ohnivé kvůli nenáročnosti jednoduše obsahují v akváriu. Jsou všežravé, složení vody pro ně je nedůležité, ale nemělo by to být měkké. Jednotlivci různých pohlaví, pokud se má ampulár zředit, je nutné obsahovat nejméně tři měkkýši. Zvířata tráví většinu svého života ve vodě, na povrchu jsou vybíráni, aby položili vejce. Slimáky mohou opustit akvárium - krytí nádoby s víkem je nutné. Osoba, která zemřela, může zemřít, musí být rychleji vrácena do vodního prostředí. Průměrná délka života měkkýšů v příznivém prostředí je 4 roky.

Obsah hlemýžďového slimáka

Pro jednoho člověka je v nádobě 10 litrů tekutiny. Parametry vody pro ampulárium - jejich obsah v akváriu:

 • teplota 17-30 stupňů;
 • tuhost dH 8-18, kyselost pH 6,9-7,8.

Teplo prostředí odráží mobilitu a dlouhověkost šneků. Voda v akváriu je chladnější, pomaleji se pohybují a čím víc žijí. Při nízkých teplotách se jedince stávají pomalými. Optimální voda - nad 20 stupňů. K udržení normální teploty v nádobě se používá topné světlo. Jiné požadavky jsou loajální majiteli - provzdušňování, filtrace, vizuální posouzení celkového stavu plavidla. Klamné kostky jsou lhostejné k osvětlení, v této věci je třeba řídit další obyvatele.

Hlemýžďy ampuláry zdobí vodní zahradu a jsou pro ni užitečné. Na druhou stranu svých vlastností zahrnují kypření půdy, ničení nežádoucího řas na stěnách, bakteriální film na povrchu vody, stravování potravy zbyly z ryb. Některé druhy slimáků mohou poškodit rostliny, takže je důležité řídit jejich počet - ruční odstranění přebytečné.

kochle

Ampularia - péče

Důležitou podmínkou dlouhého a zdravého života měkkýšů je správný obsah. Ampularia jsou nenáročné, jak pečovat:

 • monitorovat stav pláště;
 • posoudit vztah měkkýšů s jinými domácími zvířaty;
 • pokryjte nádobu víkem tak, aby obyvatelé neutekali.

Pokud je ryba urazí, je lepší položit měkkýši do samostatné nádoby. Taková osoba má žáby a plíce. Z tohoto důvodu mohou existovat mimo akvárium, ale když jsou vysušeny, zemřou. V nádobě nad hladinou vody by měla být vzduchová vrstva o velikosti 10 centimetrů, aby se mohla dostat ven a dýchat. Je důležité vzít v úvahu, že pro slimáky ampulyariy potřebné vápníku v dostatečném množství - z jeho nedostatku skořápek jsou zničeny. Pro zvýšení úrovně tohoto minerálu, drceného vápence, mramoru, mořských skořápek se přidávají do akvária.

léčba ampulou

Co je třeba vložit do akvária?

Měkkýši jsou všežraví, živí rostlinnými potravinami - listy vysázených rostlin, organické pozůstatky, rybí pokrmy. Akvarijní šneci ampulyarii jídlo je zdviženo ze dna, a tak vyčistit vodu z poškození. Ale pokud jsou drženi společně s rybími ryby, často zůstávají hladoví. Plná výživa pomůže udržet rostliny v nádobě v původní podobě a ochrání je před konzumací měkkýšů. Je vhodné, aby slimáky připravily občerstvení ze zeleniny, kterou jiní obyvatelé nejí. Chcete-li to provést, můžete:

 • špenát;
 • vařená mrkev;
 • dýně;
 • drcená okurka;
 • kusy bílého chleba;
 • měkkýši jíst živé potraviny - žížaly, krev, červy, tuby.

než krmení ampulária v akváriu

Jak se v akváriu množí slimáky ampulíry?

Tito nájemníci jsou různého pohlaví. Muž a žena jsou potřební pro chov, ale je obtížné je odlišit od člověka. Ti, kteří chtějí chovat salašníky, najdou pár kusů najednou, aby se mohli vytvořit páry. Zralost mladých začíná v roce života. Pro reprodukci slimáků je nutné vytvořit vzduchovou vrstvu nad vodou a sklenici pokrýt nádobu. Teplota vody je nastavena na úroveň 26-28 stupňů. Ampulár pro reprodukci v akváriu se vydává na to, aby na stěně nádoby položil růžovou dutinu růžové barvy. Akce se koná večer.

Je důležité chránit budoucí potomstvo před vysycháním. Žena položí velké vejce o průměru asi 2 mm, do tří týdnů dozrávají děti, zatímco vrh se ztuhne a ztmavne. Pohybují se do vody, stávají se plnohodnotnými jedinci a potřebují být intenzivně krmeni. Použité: namočené a rozpečené suché krmivo daphnia nebo gammarus, vařený žloutek, škrábané hovězí maso. Jak dospívají mladí lidé, mladé zvíře se přenáší do dospělosti. Po dosažení velikosti 5-7 mm jsou zasazeny do různých akvárií.

Jak se v akváriu množí slimáky ampulíry?

Nemoci ampulky

Tyto slimáky jsou samy o sobě houževnaté a dokonale se přizpůsobí jakémukoli prostředí. Ale někdy se necítí dobře a potřebujete vědět důvody a to, co se od mistra vyžaduje.

 1. Coma. Někdy akvarijní slimáci ampulyary usínají a nejsou vybráni ze skořápky. Je to proto, že mají pocit nedostatku kyslíku kvůli velké koncentraci ryb. Jedná se o přirozený mechanismus - když je nedostatek vzduchu, hlemýžď ​​musí spadnout do kómatu. Chcete-li tento problém vyřešit, musíte jej dát do prostorné nádoby nebo přesunout část ryby.
 2. Kruhy na "domě". Plášť je zkorodován vlivem působení vysoké teploty. Proces léčby je dlouhý, ale pokud jej snížíte na +22 stupňů, pak po 2-3 měsících bude problém vyřešen.
 3. Umyvadlo a střecha uniká. To je způsobeno působením měkké vody. Je třeba zvýšit jeho tuhost a zlepšit zdraví jednotlivců. Strava zvířat by měla být vyhlazena salátem a zelím - mají dostatek vápníku k vytvoření silné skořápky.
 4. Škůdci. Existuje velké množství parazitů, které žijí na vodních obyvatelích. Pokud začne skořápka získávat bílý chmýří, pak by měl být jedinec umístěn ve směsi soli (15 gramů na litr vody) a držet tam nejvýše 15 minut. Hlemýžník takové řešení dobře toleruje a všechny výrůstky zahynou.

onemocnění ampulky

Ampularia - kompatibilita

Takoví měkkýši jsou klidní obyvatelé akvária, kteří nepoškozují ostatní obyvatele nádrže. Některé agresivní ryby mohou narušit hlemýžď ​​ampularis - odříznout jejich antény a propíchnout skořápku. Ale pokud jeden z nich odtrhl část těla, bude obnoven asi za tři týdny. Schopnost regenerovat je lepší než jejich povaha odměnila, rostou všechny části těla, dokonce i oči.

Ampularia ve společném akváriu je nekompatibilní se sumatranskými barbami, zeleným tetradonem, hadem, klaunem, velkými cichlidy. Krevetky a raky také způsobují potíže se slimáky - jsou schopny vytáhnout těla z pláště s drápy a jíst. Také mäkkýše mohou jíst někoho jiného vejce, je třeba je dbát na to, aby je při rozmnožování ryb vytvořil.

Kompatibilita ampulek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 9 = 19