Den běloruské policie | jayassen.com

Den běloruské policie

Den policie v Bělorusku

V historii běloruské policie je 4. března památným datem. Zaměstnanci milice (policie) na tento jarní den slaví profesionální dovolenou - den běloruské policie, jejíž počátky pocházejí z roku 1917.

Historie dovolené

Úřad civilního velitele v Minsku v roce 1917 vydal rozkaz. Podle něj bolševický Michail Alexandrovič Michajlov byl jmenován do funkce policejního šéfa spolkové země All-ruském Svazu zajistit v oblasti vymáhání práva. Minská pozice v souladu s rozkazem dala Michailovi všechny zbraně, které měly na inventáři. Pod Mikhailovem se Michail Frunze, známý revolucionář, připojil k všestranné unii. Dne 4. března 5 týmy komanda pod vedením Frunze, spolu s dělníky a vojáky v Minsku posádky napadl městské policii, odjištění a zachycovat všechny zaměstnance, archivní a detektivní oddělení. Revolucionáři se podařilo získat kontrolu nad státními institucemi. Odpoledne následujícího dne 5. března 1917 oznámily Nevelovy orgány o zřízení policie. V následujících dnech, podobné zprávy přišla z Velizh, Ezerishche, Surazh okresy, Dvinsk, Lepel, Vitebsk a dalších městech. Takže v Bělorusku byla vytvořena státní milice a Minsk se stalo jeho provinčním centrem. Nově vytvořené oddíly dělnické a rolnické milice byly instruovány, aby chránily veřejný pořádek ve městech a vesnicích a bojovaly proti gangstérským formacím. Nicméně represe třicátých let také ovlivnily záležitosti milice, aniž by obcházely zaměstnance. Za toto tragické období trpělo asi sto tisíc milicionářů a 20 tisíc bylo zbaveno života.

Během Velké vlastenecké války bojovaly běloruské milice proti fašistům, bránily pevnost Brest a odvrátili nepřítele na železnici. Po válce policie nadále chránila své krajany před zločinci. Navzdory nedostatku potravin, oblečení, dopravu, boty a další nezbytné, oni bojovali s vrahy, spekulantů, zloději, chrání banky a sklady.

Den policajta v Bělorusku

Uplynuly roky, období se navzájem stýkaly, ale v těch nejdramatičtějších a nejdůležitějších okamžicích pro tuto zemi byli lidé v policejních uniformách. Museli, a dnes musí vzít útoky z kriminálního prostředí. Běloruský lid bude navždy vzpomínat na jména vynikajících militantů, kteří zahynuli a splnili svou povinnost vůči své vlasti.

Dnes každý běloruský ví, kolik dní země oslavuje Den milice. 4. března ve městech, okresních centrech a vesnicích jsou policisté poctěni a předkládají ceny a vděčnost nejlepším představitelům orgánů. V tuto chvíli si policisté (zločinec, doprava, veřejná bezpečnost, linka apod.) Pamatují na zemřelého ve službách svých kolegů, analyzují výsledky Den běloruské policiepráce, určit směr práce pro budoucnost. Tato březnová dovolená se může pochlubit Běloruskem.

Den policie v jiných zemích

Zákonodárci jsou také ctí v jiných státech. V Rusku se např. 10. listopadu oslavuje Den milice (Den zaměstnanců vnitřních záležitostí). V roce 1915 byla podle vyhlášky Petra I. vytvořena policie, jejíž hlavním úkolem byla ochrana práva a pořádku ve společnosti. Charakteristickým znakem dne ruské policie (policie) je velký koncert vysílaný v televizi. V sousední Ukrajině dne Milice padne 20. prosince, kdy byl v ten den v roce 1990 přijat zákon "o milici". Den kazašské policie - 23. června.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

37 − = 27

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: