Dekorativní mech | jayassen.com

Dekorativní mech

dekorativní mech

Při sledování velkolepé terénní úpravy místa nebo bytu, nemůžeme ani věnovat pozornost některým rostlinám. Buď se používají zřídka, nebo prostě tak dlouho, jak jejich potenciál není plně odhalen zahradníci. Ale my často slyšíme o použití dekorativního mechu. A existuje mnoho typů, které zdobí jak svůj osobní pozemek, tak stěny bytu.

Vnitřní dekorativní mech

Když říkáme "zdobí stěny", mluvíme o stěnách bez výhrad. Faktem je, že tento živý materiál zakořeuje prakticky za jakýchkoliv podmínek, za jakéhokoli světla a vlhkosti. Dekorativní mech, který nepotřebuje žádnou zvláštní péči, usiluje o roli malby na zdi.

A musím říci, že to jsou obrazy, které vytvářejí tento nenáročný materiál. Poprvé ji používali norští umělci jako alternativa k obvyklým panelem nebo malbě. Takzvané ekologické směry jsou nyní v módě a respektovány mnoha designéry, a to živá zelená zeď dokáže plně odrážet filozofii tohoto směru. Vertikální zahrady již nejsou novinkou, postupně získávají větší popularitu.

Pro zdi v bytě není jednoduché a speciální stabilizovaný mech. Na tom není nic exotického: stabilizováno pouze jako synonymum konzervy. Po nátěru speciálním roztokem se mechy nevyhazují, neexistuje nebezpečí vzniku plísní ani bakterií. Pro tento dekor použijte jag nebo mech, je upevněn na panely z MDF. Obraz, velikost a další charakteristiky jsou stanoveny a plně přizpůsobeny.

Živé panely z dekorativního mechu lze jednoduše lehce osvěžit vodou z stříkací pistole, pokud koberec začne vyschnout. Nic víc s tím nebude muset. Současně je pro lidi i zvířata zcela bezpečná. Ze zřejmých důvodů je však žádoucí, aby tyto obrázky visely od dětí.

Dekorativní mech pro zahradu

Chcete-li získat požadovaný výsledek, musíte zvolit správný druh mechu pro pozemek vaší zahrady. Tam jsou tisíce druhů, ale jen málo je používáno pro zdobení zahrady. Pokud potřebujete ozdobit slunečné místo a podmínky jsou jasně suché, věnujte pozornost lnu Kukushkin:

  • obyčejný má sytě zelené nebo tmavě zelené barvy, listy jsou šupinaté;
  • jalovec má již vztyčené listy, je ideální pro slunečné místo, miluje sucho;
  • vlasový folikul se liší šedožlutým a hnědým odstínem, dokonale se usadí na písčitých půdách a rád také sucho.

U takových oblastí se můžete pokusit o plantáž kapradiny mechu, leukobrium se usadí. Všechny tyto mechy se vyznačují schopností vytvářet hustou kořenovou vrstvu, jsou volné a dokonale snášejí sucho.

Je úplně jinou záležitostí, když je úkolem vyzdvihnout dekorativní mech pro zahradu pod stinnými a vlhkými skvrnami. Zde je zálivka v pořádku nebo viviparózní. Tyto mechy jako stín, spousta vlhkosti, dokonale zdobí kameny nebo pozemky u nádrží. A trichium vlnitý zdobí okraje vodních ploch, je také vhodný pro okrasné louky.

Dekorativní kvetoucí mechy

Dekorace alpského kopce, kamenné sjezdy nebo schody, dokonce i střechy - to vše aktivně využívají krajináři. Ale především efektivní vzhled je dekorativní kvetoucí mech.

Mezi nimi je jistě potěšeno, že sublokový phlox vás nejen potěší krásným kobercem, ale i bohatým jasným kvetením. Odrůdy jsou zcela cizí, protože neposkytují semena a je nutné je importovat. To však v žádném případě neovlivňuje schopnost usadit se a úspěšně kvést. Některé druhy kukačkového mechu a polyie také květy. Bylo by však mnohem správnější říci, že nekvetou, ale rozdrtí.

dekorativní mechdekorativní mechdekorativní mech
dekorativní mechdekorativní mechdekorativní mech
dekorativní mechdekorativní mechdekorativní mech
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 67 = 74

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: