Cherry krevety – vlastnosti péče a obsah

Cherry krevety - vlastnosti péče a obsah

Původní a jasná dekorace akvária bude křepelka Cherry, která získala své jméno pro jasně červenou barvu skořápky. Za to jsou mezi lidmi, které se stále nazývají "Cherry". Dokonce se spolu s mnoha obyvateli námořní dopravy a jsou nenáročné v údržbě a péči.

Krevety třešeň - obsah v akváriu

Každým rokem stále více fanoušků akvárií naplňuje krásné krevety, které v obsahu nejsou problematické. Nenároční obyvatelé akvária třešní krevetky, jejichž velikost nepřesahuje 4 cm, mohou obsahovat ve velkém množství až dva tucty. Pokud je v nádrži jen málo lidí, budou se neustále skrývat před strachem. Chcete-li udržet krevetky tresky, všimněte si, že 10 zvířat potřebuje plavidlo s minimálním objemem 5 litrů.

Pokud se akvárium poprvé spustí, nedoporučuje se v něm okamžitě obsadit krevetu, protože je téměř pravděpodobné, že přežije. Za vhodných podmínek se určitě dát do hodně živé akvarijní rostliny s malými listy, jako je Java mech, kapradí, řasy kladofora a rostlin plovoucích na vodní hladině. Pokud používáte dostatečný počet mechů, nemůžete v akváriu umístit filtr, ale kompresor musí být zapnutý v noci. Navíc odborníci doporučují vytvoření dobrého úkrytu pro členovce.

Dalším důležitým bodem, který by měl být zastaven - ztráta krevety Cherry jeho jasné barvy. K tomu může dojít z několika důvodů:

  1. Cherry byla uměle stažena, takže při absenci chovu mají tendenci vrátit se do bezbarvé podoby. Abychom tomu zabránili, je třeba chytit mladé jedince a vyloučit světlé členovce.
  2. Doporučuje se pravidelně přidávat nové obyvatele stávajícímu obyvatelstvu. Je lepší nakupovat u jiného dodavatele.
  3. Jasnější barvy se vyskytují u krevet, jíst jídlo, ve kterém jsou karotenoidy nebo spirulina, například to může být specializované krmivo pro korýši.
  4. Barva Cherry bude jasnější, pokud použijete v akváriu tmavé pozadí a černý substrát.

Obsah krevetových třešní v akváriu

Teplota obsahu garnátů Cherry

Třešeň se nebojí vody s různými vlastnostmi, takže rozsah přijatelných teplot je široký a je 15-29 ° C. Dále je důležité brát v úvahu další podmínky týkající se obsahu krevet:

  1. Věnujte pozornost parametrům pH, takže hodnoty v bodech 6.5-8 a kN 3-10 jsou přijatelné. Všimněte si, že voda by neměla být příliš měkká, protože mladé vzorky nemusí tvořit silnou skořápku.
  2. Krevety třešně reagují špatně na prudké změny podmínek ve vodním prostředí, takže každý den je třeba nahradit až 20% vody. Je důležité kontrolovat hladinu oxidu uhličitého, která snižuje kyselost.
  3. Arthropods netolerují médium s vysokým obsahem dusitanů a amoniaku, které způsobí smrt zvířat.

Krevety třešní - kompatibilita s rybami

Měli bychom mít na paměti, že členovci jak v přírodě, tak v akváriích jsou snadnou kořistí, protože nemají žádné chráněné mechanismy. Krevety Třešně mohou trpět i malými rybami. Mnozí se neodváží obsahovat Cherry sám, chtějí vytvořit krásnější akvárium, takže musíte správně vyzvednout své sousedy. Dobrá kompatibilita krevety Třešně s míru milující ryby: neon neobvyklé, guppies, ototsiklyusami, mollynesias a tak dále. Je přísně zakázáno usazovat Cherry se skalárními a cichlidy.

Co krmít třešně?

Významnou výhodou v obsahu Cherry je skutečnost, že jíst téměř všechny potraviny vhodné pro členovce a ryby. Zjistit, co jíst krevety Cherry, je nutné specifikovat nejoblíbenější jídlo pro ně: zbledl špenát a cukety, řasy, speciální granule, vločky ryb, larvy pakomárů a další. Odborníci tvrdí, že jestliže členovci krmí hejno, pak jsou všichni dobře se svým zdravím, a pokud se schovávají, nemají rádi jídlo, které si vyberou.

Jak často krmit třešně?

Doporučuje se, aby krmení krát denně, a mějte na paměti, že množství krmiva by měla být vypočtena tak, že se jí po dobu maximálně 2-3 hodiny. V případě, že jídlo je příliš mnoho, může způsobit smrt členovců, a dokonce zhoršují kvalitu vody v akváriu. Upozorňujeme, že Cherry ráda shromažďuje odpad, takže můžete argumentovat, že jíst neustále. Jednou nebo dokonce dva dny v týdnu se doporučuje, abyste nepoužívali krmivo třešní na krevety vůbec.

jak často krmít garnát krevety

Kolik krevet se živí třešně?

Průměrná délka života tohoto druhu článkonožců činí 12-18 měsíců, takže si nemusíte koupit dospělé, protože je nemožné určit jejich přesný věk. Pokud péče o třešňové krevety není prováděna správně, očekává se podstatně snížená délka života. Snížit lhůtu a špatnou kvalitu vody a používání velkého množství krmiv.

Reprodukce krevet v nádrži pro ryby

Venku je možné odlišit ženy od mužů, takže bývalé jsou jasnější a větší. Kromě toho si všimneme, že muži mají užší ocas a ženy jsou širší, protože jsou vhodné pro nošení vajec. Před reprodukcí krevetky se doporučuje, aby byly transplantovány do samostatné nádoby. Po opuchnutí začne samice uvolňovat feromony, což je signál, aby muž působil. Páření se vyskytuje velmi rychle a často Cherry majitelé ani nezaznamenávají tento proces.

Těhotenství třešní krevety

Kaviár u žen je pod ocasem a připevněn k nohám. Časem nesou až 25 vajíček a nejprve jsou světle zelené a po chvíli ztmavnou. K získání požadovaného kyslíku do vajíček se Cherry musí neustále pohybovat a pohybovat nohama a ocasem. Těhotné krevety Cherry se snaží skrýt v temných a klidných místech, protože se bojí všeho, takže nemusíte dělat náhlé pohyby, protože jste v blízkosti akvária.

Pokud je žena teprve tehdy těhotná, může ztratit vajíčka a zemřou. Abyste tomu zabránili, je nutné umístit akvárium na klidném místě a sledovat čistotu vody. Doba trvání těhotenství trvá až 21 dní. Všimneme si, že v některých dnech je již žena schopná produkovat nové potomstvo. Výsledkem je, že jeden jedinec může dosáhnout až desetkrát ročně.

těhotenské krevetky

Krevety smažené třešně

Novorozené plody v délce dosahují 1 mm a zevně jsou zcela podobné dospělým členovcům. Po narození žijí v rostlinách, kde je velmi těžké si je všimnout. Oni se živí planktonem a biologickým filmem. Pěstování krevety z černých třešní by mělo vzít v úvahu skutečnost, že smažit může nejen jíst další ryby, ale také vysát filtre, takže musí nutně dát jemnou houbou houbu.

Akvárium krevety Třešeň - nemoci

Nejčastějším problémem u členovců je útok škůdců, kteří se usazují na skořápce, ve žlábkách, srdci a svalstvech. Ve většině případů je smrt Cherry téměř nevyhnutelná. Dalším důvodem, proč zemřít křepelčí krevety, jsou houbové infekce, které se bohužel nedají léčit. K infekci dochází v důsledku usazování nových jedinců, které odborníci doporučují nejdříve v karanténě. Mějte na paměti, že pokud je v akváriu hodně obyvatel, Cherry se bude častěji než obvykle vyskytovat onemocnění.

Vedoucí k předčasné smrti může být otráveno mědí. K tomu dochází, pokud je použito nevhodné hnojivo pro rostliny nebo je dávka narušena. Měď se může zvýšit, pokud přelijete vodu z akvaduktu do akvária. Bez jakéhokoli důvodu může Cherry zemřít po přelidnění, odborníci se domnívají, že chyba je způsobena nedostatkem vápníku nebo jódu ve stravě.