Bulharský pepř - výsadba na klíčky | jayassen.com

Bulharský pepř – výsadba na klíčky

vysazování papriky

Práce na zahradě a zahradě nezačínají na konci jara, když se konečně opustit zmrazené, ale mnohem dříve. Není tajemstvím, že mnoho majitelů pozemků nenakupuje sazenice, ale jejich nezávislost roste. A to se týká zejména náladového pepře. A pokud jste nikdy se snažil svou ruku na to, vám ukážeme, jak se zasadit sazenice pepř.

Když vysekáte bulharské pepře na sazenice?

Doba výsevu bulharského pepře pro sazenice je určena klimatickými rysy vašeho regionu. Takže například v jižních oblastech rostou semena už koncem února. V podnebí středního pásma se na začátku - v březnu - vyséhá pepř.

Příprava semen bulharského pepře pro výsadbu

Většina semen od kvalitního výrobce podléhá zvláštní úpravě. Pokud si však nejste jisti, doporučujeme, aby bylo osivo vynecháno 10-15 minut v roztoku manganistanu draselného, ​​který se připraví zředěním 3 ml léku ve 100 ml vody. Pamatujte, že připravený roztok musí být zahřát na 40-50 stupňů. Poté se semena umístí na několik dní do vlhké tkaniny, aby mohli proklyunulis. Díky tomuto postupu se semena po vysazování rychleji vylíhnou v půdě.

Výsadba bulharského pepře na sazenicích

Ideální pro bulharskou papriku je výživná půda s vynikajícími odvodňovacími vlastnostmi. To lze snadno nalézt ve specializovaném obchodě nebo si vyrobit vlastní. Dobré pro tento účel je směs písku, rašeliny a chernozemu, ve stejném poměru. Zkušený zahradník doporučuje přidání trochu vermikulitu k zemi, který udržuje vlhkost dobře.

Připravená půdní směs je rozdělena na šálky nebo malé nádoby. Před vysazením je půda dobře napojena. Pak v půdě vytvořte malou drážku, která potom položí semeno, které se zvedlo a jemně usnula. Kontejnery se semeny jsou skladovány na teplém místě, kde teploměr dosahuje + 26 + 28 stupňů. Když zjistíte, že jsou výhonky, teplota v místnosti by měla být snížena na pohodlné pro sazenice bulharského pepře + 22 + 24 stupňů.

Jak se starat o klíčky bulharského pepře?

Během období růstu vyžadují mladé rostliny vaši péči a péči. Za prvé, v žádném případě nezapomenete na včasné zavlažování. Pro tento účel se používá voda v místnosti. Zavlažování se provádí podle potřeby, což neumožňuje usušení zeminy. Rozstřikujte také stříkačky denně z pistole.

Pěstování klíčky bulharského pepře dokonce i na parapetu může vyžadovat majitele dodatečného osvětlení. Obecně platí, že pepř je kultura velmi milá. Pokud zjistíte, že rostliny jsou natažené nebo bledé, znamená to, že sluneční paprsky pro ně nestačí. V takovém případě buď přemístěte hrnce na pravý okenní parapet nebo použijte jak se starat o pepřové výhonky bulharskýSpeciální žárovky (fyto-lampy, luminiscenční nebo LED).

Přemístění výhonků bulharského pepře se provádí, když se objem malých pohárů stává nedostatečným pro aktivní rozvoj kořenového systému. Obvykle se zaměřují na vzhled tří nebo čtyř reálných listů. V tomto případě jsou mladé rostliny úhledně transplantovány do nových nádob s větším objemem (až do 0,6-1 l).

Návnada je důležitým aspektem péče o sazenice bulharského pepře. Poprvé se provádí, když rostliny budou mít 1-2 skutečné listy. V litru vody je nutné zředit 1 g draselných hnojiv, 0,5 g dusičnanu amonného a 3 g superfosfátu. Po 10-14 dnech se postup opakuje s použitím stejného složení.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

9 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: