Benátské masky s vlastními rukama

Benátské masky s vlastními rukama

Benátské masky již dávno překročily hranice benátského karnevalu, dnes se mohou stát atributem nového roku v benátském stylu nebo zdobí oslavu narozenin. Skutečné pocity budou vyrábět benátské masky vyrobené sami, takže nebuďte líní a projevte nadšení. To pomůže master třídě "benátské masky".

Benátská sádrová maska

 1. Za prvé, podívejme se, jak vyrobit benátskou masku ze sádry - budete potřebovat sádrový obvaz, vodu, gumové rukavice a pomocníka. Sádrový obvaz se aplikuje přímo na obličej. Osušte pokožku, obočí a řasy vazelínou, navlhčete obvaz ve vodě a pokryte obličej v několika vrstvách, opakujte všechny ohyby. Takže musíte lehnout a dýchat s ústy asi 20 minut, dokud se bandáž vytvrdí.
 2. Benátské masky vlastními rukama1 Benátské masky s vlastními rukama2
 3. Po odstranění masky nechte ji trochu vysušit a pokračujte v práci. Začněte s tím, jak schéma obrysů vykresluje a odřízne další okraje. Nyní nakreslíme jasnou čáru.
 4. Benátské masky vlastním rukama3 Benátské masky s vlastními rukama4
 5. Poté, co se ujistíme, že maska ​​je symetrická, vyřízneme ji. Můžete použít nůž se zuby nebo stroj na řezání stromu. Otvory pro oči jsou vyrobeny pomocí vrtačky, rohy jsou úhledně řezány nožem.
 6. Benátské masky vlastním rukama5 Benátské masky vlastním rukama6
 7. Chcete-li povrch hladký, můžete nejprve masku nasadit pomocí kapesní pomůcky a pak použít tmel. Nyní namalujeme masku několika vrstvami bílé lesklé barvy, v této fázi je stále možné rozdělit nepravidelnosti.
 8. Benátské masky vlastním rukama7 Benátské masky vlastním rukama8 Benátské masky vlastními rukama9
 9. Základ benátské masky je připraven, můžete pokračovat v zdobení. Nejprve namalujeme masku v stříbrné barvě, včetně uvnitř, po vyschnutí částečně lepíme prstence, vytváříme obraz. Fragmenty, které nejsou uzavřené, namalujeme černým nátěrem.
 10. Benátské masky s vlastními rukama10 Benátské masky vlastním rukama11 Benátské masky vlastním rukama12
 11. Zůstává přemýšlet, jak zdobit benátskou masku. V takovém případě převezmeme černou dokončovací pásku a přilepíme ji po obrysu. Nejenže zkrášluje práci, ale v případě potřeby také skrývá chyby. Připojte saténové stuhy jako kravaty a můžete jít na maškarnídu!
Benátské masky vlastními rukama13 Benátské masky vlastním rukama14 Benátské masky vlastním rukama15

Benátská maska ​​z plastu

 1. Karnevalové benátské masky mohou být vyrobeny z plastu - hmotu, která se po pečení stává pevnou. Vyřízněte kartonovou šablonu budoucí masky, nasaďte plastovou vrstvu několik milimetrů, aplikujte vzorek a pečlivě řezte nožem. Poté by maska ​​měla mít přirozený tvar. Pro tento úkol je vhodná další maska, připravená z kartonové kostry nebo tváře. Děláme také otvory pro řetězce a posíláme masku do trouby.
 2. Benátské masky s vlastními rukama16 Benátské masky vlastními rukama17 Benátské masky s vlastními rukama18
 3. Dobře zpevněná maska, namalujeme a přinášíme zajímavé detaily - korálky, rhinestones, flitry. Z hmoty pro lití, která tvrdě vytvrzuje bez tepelného zpracování, je možné vyrobit krajky. Dekorace benátských masek je často doprovázena peřím, takže jejich přítomnost nebude nikdy nadbytečná.
Benátské masky vlastními rukama9 Benátské masky s vlastními rukama20 Benátské masky vlastním rukama21

Decoupage benátské masky

Varianty, jak malovat benátskou masku, mohou být hodně - přísné geometrie nebo ozdobné vzory, černé a bílé motivy nebo jasné barvy a zlaté, abstraktivní nebo symbolické obrázky. Pokud si nejste jisti svým talentem, můžete udělat decoupage benátské masky. Chcete-li to provést, potřebujete například prázdný, jak je popsáno výše, ubrousky s vhodným vzorem, laky, barvy, lepidlo.

 1. Čistíme masku, odtrháme nebo odřezáme kusy ubrousků. Lepidlo pro dekupování, vhodné pro tvrdé povrchy, rozmazanou oblast masky, nanášejte ubrousky a znovu aplikujte lepidlo, aby byla ubrousek dobře namočená.
 2. Benátské masky vlastním rukama22

 3. Po vytvoření výkresu doplníme masku podrobnostmi. V případě potřeby nakreslete vzor s obrysovými barvami. Masku zakryjte lakem.

Benátské masky vlastními rukama23

Krásné masky lze provést jiným způsobem.