Barvy Feng Shui – jak navrhnout obývací pokoje a zabránit vážným chybám? – jayassen.com
Start typing and press
Enter to search

Barvy Feng Shui – jak navrhnout obývací pokoje a zabránit vážným chybám?

Barvy Feng Shui - jak navrhnout obývací pokoje a zabránit vážným chybám?

Použití v konstrukci určité barvy na Feng Shui pomáhá udržovat rovnováhu přírodních prvků v prostředí. Použitím jednoduchých, ale ověřených pravidly století a vymyšlených vizuálními nástroji orientálních filozofů budete schopni přinést harmonii a klid do okolního prostoru.

Hodnota barvy podle Feng Shui

Na Západě a ve východní kultuře existují obrovské rozdíly ve vnímání barvy. Například černé oblečení a závěsy v Evropě jsou tradičně spojeny s smutek a smutek a Japonci se nebojí nosit černé oblečení na svatební obřad. Jeho koncepce a technologie aplikování barev na feng shui byly vyvinuty čínskými mudrci, spojující každý odstín s různými prvky a stranami světa.

Interakce a důležitost barev na feng shui:

 1. Zelená - strom - východní a jihovýchodní.
 2. Žlutá s béžovou barvou podle výuky feng shui - země - severovýchod, střed a jihozápad.
 3. Červená - oheň - jih.
 4. Šedé, bílé a zlaté barvy v systému feng shui - kov - severozápad a západ.
 5. Modrá s černým - vodou - Sever.
 6. Význam barvy podle feng shui

Zdravá barva podle Feng Shui

Vybíráme barvy oblečení na Feng Shui, tapety a fasády nábytku, lidé se pokoušejí nejdříve najít klíč ke zlepšení zdraví a své domácnosti. Sektor zodpovědný za tento nejdůležitější aspekt naší existence se nachází v centru sítě Bagua a úzce ovlivňuje všechny ostatní přilehlé oblasti. Jeho hlavním prvkem je země, proto doporučujeme použít terakotovou, žlutou a hnědou barvu podle feng shui. Tato paleta může být široce používána v prvcích domácího nábytku, koberců nebo dekorů.

Zdravá barva podle feng shui

Barva bohatství Feng Shui

Pro zlepšení finančního blahobytu je v jihovýchodním sektoru nutné uplatňovat peněžní barvy pro feng shui - většinou purpurovou, lilovou nebo zelenou. Nezapomeňte umístit na toto území symboly bohatství - krásnou rakev s šperky, různé elegantní šperky. Můžete si nainstalovat dekorativní akvárium s velkolepou zlatou rybkou a hrnec s populární živou "peníze" rostlin volal rolník.

Barva bohatství Feng Shui

Barevný úspěch Feng Shui

Zóna úspěchu se nachází v mřížce na jihu, nejvhodnější pro něj budou ohnivé jasné a šťavnaté barvy - žluté s oranžovou nebo červenou. Podpůrný prvek je strom, proto je žádoucí mít v této oblasti skutečné květy, dřevěný nábytek, obrazy slunečnic, máku nebo tulipánů. Při dekorování místnosti můžete v nastavení použít zelené odstíny. Pokud máte zájem o finanční úspěch, použijte oranžovou barvu stroje pro Feng Shui, což zaručuje zvýšení prosperity.

Barevný úspěch feng shui

Barva lásky Feng Shui

Chcete-li najít milovaného spřízněného duše, snažte se aktivovat sektor jihozápadu. Nejvhodnější barva pro feng shui zaujmout lásku je růžová a červená. Rozvoj silných a stabilních vztahů je podporován prvky země, malované v terakotových, žlutých, písečných a hnědých tónech. Chcete-li aktivovat tuto zónu, použijte pár svíček, křesel, sošek, obraz holubic, jeřábů, motýlů. Nepoužívejte v tomto sektoru prvky vody, kovu a dřeva.

Barva lásky feng shui

Jak si vybrat barvu pro feng shui?

Použití doma východní teorie zdobení interiéru, musíte dodržovat základní pravidla pro kombinaci barev. Vyhněte se převládání jednoho odstínu nad druhým, použijte paletu podle účelu místností. Získání barvy nábytku pro feng shui, sledujte své pocity, je-li to nepříjemné, je lepší okamžitě změnit situaci. Správně umístěná osvětlovací zařízení můžete měnit atmosféru v místnosti a vnímat vybranou barevnou schématu.

Nežádoucí barva feng shui:

 • zelená se žlutou;
 • červená a modrá;
 • černá s červenou;
 • kovové s červenou;
 • kovové se zelenou;
 • modrá se žlutou barvou.

Harmonická kombinace barev podle výuky Feng Shui:

 • kovová se žlutou;
 • žlutá s červenou;
 • zelená s modrou barvou;
 • červená a zelená.

Dobrý asistent v uspořádání obydlí na feng shui je Bagua mřížka, tento nástroj pomáhá rychle lokalizovat nejdůležitější zóny. Chcete-li pracovat, musíte nakreslit důmový plán a získat kvalitní kompas. Stojíme u vchodu do bytu, kombinujeme Baguovu síť se skutečným výkresem bytu a uvidíme, v kterých sektorech jsou pokoje umístěny. V závislosti na sektoru vybereme optimální variantu palety barev pro konkrétní místnost.

Barva obývacího pokoje Feng Shui

Po určení polohy obývacího pokoje v prostoru zvolíme správné řešení barev pro interiér. Modré tóny jsou vhodné pro severní sektor, kde vládne prvek vody. Chcete-li zvýšit dojem a aktivovat energii, můžete použít plakáty nebo obrázky s výhledem na vodopád nebo jiný vodní zdroj. Pokud je chodba na jižní straně, doporučuje se použít v designu jasné požární barvy - červené závěsy a polštáře, šarlatovou tapetu a textil.

Znalost významu barvy feng shuiem, podobně v jiných případech děláme design. Pokud se jedná o studiový apartmán, obývací pokoj s kuchyňským koutem nebo obývací pokoj s jídelnou, kde jsou blízké různé funkční oblasti, jsou vyžadovány speciální techniky návrhu. Pomůže domácnostem sdílet obytný prostor vícebarevných obrazovek, pohyblivých příček, celkového nábytku, odpovídající vybranému stylu malby stěn a podlah.

Barva obývacího pokoje feng shui

Barva kuchyně na Feng Shui - pravidla

Hlavní pravidlo, které je třeba dodržovat při výběru barevného schématu pro kuchyňský prostor, je vyloučit barvy protichůdných prvků v návrhu místnosti. Označujeme pomocí sítě Bagua a snadno zjistíme, jakou barevnou stupnici je třeba zdůraznit při návrhu prostoru. V oblasti požárů se vyhýbáme použití modré a černé barvy. S východním a jihovýchodním umístěním kuchyně se snažíme vyloučit zbarvení kovu.

Pochopení významu barev pro feng shui je snadnější aktivovat potřebnou energii. Pokud podle tabulky Bagua tato místnost spadá do kariérového sektoru, vybereme design prostoru hlavně v bílo-modré nebo stříbrné dekoraci. Instalatérství je spojeno s prvkem vody, proto vypadá dokonale v severním sektoru. Symbolismus a barevná stupnice, která odpovídá kovu, je lepší nechat na východě a jihovýchodě, kde podle východní tradice by měl strom dominovat.

Barva kuchyně na feng shui - pravidla

Barva ložnice Feng Shui

Osamělí lidé si mohou vybrat barvu stěn v ložnici podle Feng Shui a barvu nábytku, počínaje datem jejich narození. Například na kovovém lůžku v šarlatových odstínech se doporučuje spát těm, kteří jsou pod záštitou ohnivých sil, zbytek je lepší odpočívat na lůžku přírodních materiálů. Správnou konstrukci místa odpočinku lze upravit vhodným textilií, získáním polštářů a přehozů požadované barvy. Podle Feng Shui se doporučuje vyhýbat se použití v černé a tmavě modré látce v ložnici, což může mít nepříznivý vliv na majitele.

Barevná ložnice na feng shui

Feng Shui barva chodby

Na libovolném místě této místnosti v prostoru je žádoucí použít v uzavřeném koridoru bez oken převážně světelnou stupnici. Například namísto černé a tmavě zelené úpravy, která je vhodná pro východní sektor, je lepší zvolit dekor světle zelené a jemné růžové barvy. Stejně tak jsme paletu vybrali jinými způsoby, takže barva chodby podél feng shui se shoduje s doporučením sítě Bagua, ale vypadala dobře v interiéru.

Barva chodby feng shui

Dětská barva podle Feng Shui

Ideálním místem pro děti je východní (rodina) a západní (kreativita). Chcete-li správně navrhnout tento pokoj, musíte přesně studovat význam barvy na feng shui a určit prvky osobnosti vašeho dítěte pomocí zvláštního stolu podle data narození. Pro nejpříznivější účinek je žádoucí použít kombinaci tří základních odstínů v návrhu, které podle východní filozofie vytvářejí v interiéru úspěšnou kombinaci, která pozitivně ovlivňuje emocionální stav dítěte.

Doporučuje se, abyste se vyhnuli jasným, zářivým barvám, který zvyšuje energii Yana, je lepší pro děti ve školním věku vytvořit klidný interiér v pastelových a modrých tónech. Vizuálně vymezit prostor v závislosti na funkční oblasti pomocí různých barev tapety nebo omítky. Vezmeme v úvahu temperament jeho dědice a jeho charakter. Například je užitečné, aby se zbytečně klidní děti zhoršily situaci několika jasnými údery.

Barevné dítě feng shui

Barva koupelny Feng Shui

Výběr správného sortimentu koupelny vám pomůže rychleji se uvolnit, uklidníte negativní, v klidném prostředí, zajistíte vodní procedury, aniž byste se rozptýlila dráždivými faktory. Použití populárních zrcadlových stropů a lesklých obrazů východní metodou je nežádoucím činitelem, dobrou volbou je hladký neutrální bílý povrch stropního prostoru.

Pozitivní volba barevné palety pro koupelnu na Feng Shui:

 • pastelové odstíny;
 • modrá a světle modrá barva;
 • světle zelené barvy;
 • barva lehkého dřeva;
 • bílá barva;
 • vhodná tyrkysová barva pro feng shui pro koupelnu.

Špatný výběr koupelnového panelu:

 • tmavě hnědé barvy;
 • červená barva;
 • jasně oranžové a šarlatové odstíny;
 • černá barva.
 • Barva koupelny na feng shui

Feng Shui toaletní barva

V úloze, jak vybrat barvu podle feng shui pro koupelnu, je nežádoucí použít kombinovanou kombinaci symbolů vody a požárních prvků. Červené, jasně oranžové a žluté barvy na záchodě podle východní filozofie uškodí a vytvoří disharmonii v prostředí. Optimální a příjemné pro oči - jemná modrá gama, broskvové barvy, světle zelené odstíny. Chcete-li rozdělit koupelnu a toaletu pomocí funkční opony, můžete použít modrý, světle modrý a bílý materiál.

Toaletní barva podle feng shui

Barva dveří podle Feng Shui

Výběr správné barvy pro vstupní dveře pomáhá přitahovat příznivou energii do domu. Uvědomuje si důležitost barvy na feng shui, je snadnější vybrat si návrh vstupního portálu, přesně určit, na kterou stranu světa je zaměřena. Někdy jsou základní odstíny špatně spojeny s existující fasádou, v tomto případě můžete najít úspěšné řešení, použijte barvy krmných prvků.

Jak zvolit barvu dveří podle Feng Shui:

 1. Dveře jsou orientovány na východ a jihovýchod - hnědé a zelené barvy.
 2. Dveře otevřené na jih - červená barva prvků ohně.
 3. Dveře ve směru na jihozápad jsou pískové a žluté.
 4. Dveře čelí západu a severozápadu - feng shui šedou, bílou a kovovou barvu.
 5. Dveře na sever - doporučujeme použít modrou, černou, kovovou, šedou a bílou barvu.
 6. Dveře směřují na severovýchod - oranžovou, červenou a terakotovou.
 7. Barevné dveře na feng shui

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 8 = 11

Barvy Feng Shui – jak navrhnout obývací pokoje a zabránit vážným chybám?

Barvy Feng Shui - jak navrhnout obývací pokoje a zabránit vážným chybám?

Použití v konstrukci určité barvy na Feng Shui pomáhá udržovat rovnováhu přírodních prvků v prostředí. Použitím jednoduchých, ale ověřených pravidly století a vymyšlených vizuálními nástroji orientálních filozofů budete schopni přinést harmonii a klid do okolního prostoru.

Hodnota barvy podle Feng Shui

Na Západě a ve východní kultuře existují obrovské rozdíly ve vnímání barvy. Například černé oblečení a závěsy v Evropě jsou tradičně spojeny s smutek a smutek a Japonci se nebojí nosit černé oblečení na svatební obřad. Jeho koncepce a technologie aplikování barev na feng shui byly vyvinuty čínskými mudrci, spojující každý odstín s různými prvky a stranami světa.

Interakce a důležitost barev na feng shui:

 1. Zelená - strom - východní a jihovýchodní.
 2. Žlutá s béžovou barvou podle výuky feng shui - země - severovýchod, střed a jihozápad.
 3. Červená - oheň - jih.
 4. Šedé, bílé a zlaté barvy v systému feng shui - kov - severozápad a západ.
 5. Modrá s černým - vodou - Sever.
 6. Význam barvy podle feng shui

Zdravá barva podle Feng Shui

Vybíráme barvy oblečení na Feng Shui, tapety a fasády nábytku, lidé se pokoušejí nejdříve najít klíč ke zlepšení zdraví a své domácnosti. Sektor zodpovědný za tento nejdůležitější aspekt naší existence se nachází v centru sítě Bagua a úzce ovlivňuje všechny ostatní přilehlé oblasti. Jeho hlavním prvkem je země, proto doporučujeme použít terakotovou, žlutou a hnědou barvu podle feng shui. Tato paleta může být široce používána v prvcích domácího nábytku, koberců nebo dekorů.

Zdravá barva podle feng shui

Barva bohatství Feng Shui

Pro zlepšení finančního blahobytu je v jihovýchodním sektoru nutné uplatňovat peněžní barvy pro feng shui - většinou purpurovou, lilovou nebo zelenou. Nezapomeňte umístit na toto území symboly bohatství - krásnou rakev s šperky, různé elegantní šperky. Můžete si nainstalovat dekorativní akvárium s velkolepou zlatou rybkou a hrnec s populární živou "peníze" rostlin volal rolník.

Barva bohatství Feng Shui

Barevný úspěch Feng Shui

Zóna úspěchu se nachází v mřížce na jihu, nejvhodnější pro něj budou ohnivé jasné a šťavnaté barvy - žluté s oranžovou nebo červenou. Podpůrný prvek je strom, proto je žádoucí mít v této oblasti skutečné květy, dřevěný nábytek, obrazy slunečnic, máku nebo tulipánů. Při dekorování místnosti můžete v nastavení použít zelené odstíny. Pokud máte zájem o finanční úspěch, použijte oranžovou barvu stroje pro Feng Shui, což zaručuje zvýšení prosperity.

Barevný úspěch feng shui

Barva lásky Feng Shui

Chcete-li najít milovaného spřízněného duše, snažte se aktivovat sektor jihozápadu. Nejvhodnější barva pro feng shui zaujmout lásku je růžová a červená. Rozvoj silných a stabilních vztahů je podporován prvky země, malované v terakotových, žlutých, písečných a hnědých tónech. Chcete-li aktivovat tuto zónu, použijte pár svíček, křesel, sošek, obraz holubic, jeřábů, motýlů. Nepoužívejte v tomto sektoru prvky vody, kovu a dřeva.

Barva lásky feng shui

Jak si vybrat barvu pro feng shui?

Použití doma východní teorie zdobení interiéru, musíte dodržovat základní pravidla pro kombinaci barev. Vyhněte se převládání jednoho odstínu nad druhým, použijte paletu podle účelu místností. Získání barvy nábytku pro feng shui, sledujte své pocity, je-li to nepříjemné, je lepší okamžitě změnit situaci. Správně umístěná osvětlovací zařízení můžete měnit atmosféru v místnosti a vnímat vybranou barevnou schématu.

Nežádoucí barva feng shui:

 • zelená se žlutou;
 • červená a modrá;
 • černá s červenou;
 • kovové s červenou;
 • kovové se zelenou;
 • modrá se žlutou barvou.

Harmonická kombinace barev podle výuky Feng Shui:

 • kovová se žlutou;
 • žlutá s červenou;
 • zelená s modrou barvou;
 • červená a zelená.

Dobrý asistent v uspořádání obydlí na feng shui je Bagua mřížka, tento nástroj pomáhá rychle lokalizovat nejdůležitější zóny. Chcete-li pracovat, musíte nakreslit důmový plán a získat kvalitní kompas. Stojíme u vchodu do bytu, kombinujeme Baguovu síť se skutečným výkresem bytu a uvidíme, v kterých sektorech jsou pokoje umístěny. V závislosti na sektoru vybereme optimální variantu palety barev pro konkrétní místnost.

Barva obývacího pokoje Feng Shui

Po určení polohy obývacího pokoje v prostoru zvolíme správné řešení barev pro interiér. Modré tóny jsou vhodné pro severní sektor, kde vládne prvek vody. Chcete-li zvýšit dojem a aktivovat energii, můžete použít plakáty nebo obrázky s výhledem na vodopád nebo jiný vodní zdroj. Pokud je chodba na jižní straně, doporučuje se použít v designu jasné požární barvy - červené závěsy a polštáře, šarlatovou tapetu a textil.

Znalost významu barvy feng shuiem, podobně v jiných případech děláme design. Pokud se jedná o studiový apartmán, obývací pokoj s kuchyňským koutem nebo obývací pokoj s jídelnou, kde jsou blízké různé funkční oblasti, jsou vyžadovány speciální techniky návrhu. Pomůže domácnostem sdílet obytný prostor vícebarevných obrazovek, pohyblivých příček, celkového nábytku, odpovídající vybranému stylu malby stěn a podlah.

Barva obývacího pokoje feng shui

Barva kuchyně na Feng Shui - pravidla

Hlavní pravidlo, které je třeba dodržovat při výběru barevného schématu pro kuchyňský prostor, je vyloučit barvy protichůdných prvků v návrhu místnosti. Označujeme pomocí sítě Bagua a snadno zjistíme, jakou barevnou stupnici je třeba zdůraznit při návrhu prostoru. V oblasti požárů se vyhýbáme použití modré a černé barvy. S východním a jihovýchodním umístěním kuchyně se snažíme vyloučit zbarvení kovu.

Pochopení významu barev pro feng shui je snadnější aktivovat potřebnou energii. Pokud podle tabulky Bagua tato místnost spadá do kariérového sektoru, vybereme design prostoru hlavně v bílo-modré nebo stříbrné dekoraci. Instalatérství je spojeno s prvkem vody, proto vypadá dokonale v severním sektoru. Symbolismus a barevná stupnice, která odpovídá kovu, je lepší nechat na východě a jihovýchodě, kde podle východní tradice by měl strom dominovat.

Barva kuchyně na feng shui - pravidla

Barva ložnice Feng Shui

Osamělí lidé si mohou vybrat barvu stěn v ložnici podle Feng Shui a barvu nábytku, počínaje datem jejich narození. Například na kovovém lůžku v šarlatových odstínech se doporučuje spát těm, kteří jsou pod záštitou ohnivých sil, zbytek je lepší odpočívat na lůžku přírodních materiálů. Správnou konstrukci místa odpočinku lze upravit vhodným textilií, získáním polštářů a přehozů požadované barvy. Podle Feng Shui se doporučuje vyhýbat se použití v černé a tmavě modré látce v ložnici, což může mít nepříznivý vliv na majitele.

Barevná ložnice na feng shui

Feng Shui barva chodby

Na libovolném místě této místnosti v prostoru je žádoucí použít v uzavřeném koridoru bez oken převážně světelnou stupnici. Například namísto černé a tmavě zelené úpravy, která je vhodná pro východní sektor, je lepší zvolit dekor světle zelené a jemné růžové barvy. Stejně tak jsme paletu vybrali jinými způsoby, takže barva chodby podél feng shui se shoduje s doporučením sítě Bagua, ale vypadala dobře v interiéru.

Barva chodby feng shui

Dětská barva podle Feng Shui

Ideálním místem pro děti je východní (rodina) a západní (kreativita). Chcete-li správně navrhnout tento pokoj, musíte přesně studovat význam barvy na feng shui a určit prvky osobnosti vašeho dítěte pomocí zvláštního stolu podle data narození. Pro nejpříznivější účinek je žádoucí použít kombinaci tří základních odstínů v návrhu, které podle východní filozofie vytvářejí v interiéru úspěšnou kombinaci, která pozitivně ovlivňuje emocionální stav dítěte.

Doporučuje se, abyste se vyhnuli jasným, zářivým barvám, který zvyšuje energii Yana, je lepší pro děti ve školním věku vytvořit klidný interiér v pastelových a modrých tónech. Vizuálně vymezit prostor v závislosti na funkční oblasti pomocí různých barev tapety nebo omítky. Vezmeme v úvahu temperament jeho dědice a jeho charakter. Například je užitečné, aby se zbytečně klidní děti zhoršily situaci několika jasnými údery.

Barevné dítě feng shui

Barva koupelny Feng Shui

Výběr správného sortimentu koupelny vám pomůže rychleji se uvolnit, uklidníte negativní, v klidném prostředí, zajistíte vodní procedury, aniž byste se rozptýlila dráždivými faktory. Použití populárních zrcadlových stropů a lesklých obrazů východní metodou je nežádoucím činitelem, dobrou volbou je hladký neutrální bílý povrch stropního prostoru.

Pozitivní volba barevné palety pro koupelnu na Feng Shui:

 • pastelové odstíny;
 • modrá a světle modrá barva;
 • světle zelené barvy;
 • barva lehkého dřeva;
 • bílá barva;
 • vhodná tyrkysová barva pro feng shui pro koupelnu.

Špatný výběr koupelnového panelu:

 • tmavě hnědé barvy;
 • červená barva;
 • jasně oranžové a šarlatové odstíny;
 • černá barva.
 • Barva koupelny na feng shui

Feng Shui toaletní barva

V úloze, jak vybrat barvu podle feng shui pro koupelnu, je nežádoucí použít kombinovanou kombinaci symbolů vody a požárních prvků. Červené, jasně oranžové a žluté barvy na záchodě podle východní filozofie uškodí a vytvoří disharmonii v prostředí. Optimální a příjemné pro oči - jemná modrá gama, broskvové barvy, světle zelené odstíny. Chcete-li rozdělit koupelnu a toaletu pomocí funkční opony, můžete použít modrý, světle modrý a bílý materiál.

Toaletní barva podle feng shui

Barva dveří podle Feng Shui

Výběr správné barvy pro vstupní dveře pomáhá přitahovat příznivou energii do domu. Uvědomuje si důležitost barvy na feng shui, je snadnější vybrat si návrh vstupního portálu, přesně určit, na kterou stranu světa je zaměřena. Někdy jsou základní odstíny špatně spojeny s existující fasádou, v tomto případě můžete najít úspěšné řešení, použijte barvy krmných prvků.

Jak zvolit barvu dveří podle Feng Shui:

 1. Dveře jsou orientovány na východ a jihovýchod - hnědé a zelené barvy.
 2. Dveře otevřené na jih - červená barva prvků ohně.
 3. Dveře ve směru na jihozápad jsou pískové a žluté.
 4. Dveře čelí západu a severozápadu - feng shui šedou, bílou a kovovou barvu.
 5. Dveře na sever - doporučujeme použít modrou, černou, kovovou, šedou a bílou barvu.
 6. Dveře směřují na severovýchod - oranžovou, červenou a terakotovou.
 7. Barevné dveře na feng shui

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1


Adblock
detector