St. Moritz | jayassen.com

St. Moritz

St. Moritz

St. Moritz Je nejslunnější a nejkrásnější lázeňské město ve Švýcarsku. V něm slunce svítí 322 dní v roce a jezero, které se nachází poblíž něj, dodává kouzlu a přitažlivost. A opravdu, po celý rok navštěvuje město St. Moritz obrovské množství turistů. Zde často pocházejí milionáři, členové královské dynastie, aristokraté, selebreti a politici. Proto je toto lyžařské středisko často nazýváno okouzlujícím a aristokratickým. Taková sláva to přijal bez důvodu, protože v St. Moritz je tolik úžasných míst, nádherná atmosféra a rozvinutá infrastruktura.

Poloha a cesta do střediska

Usadil se ve švýcarském městě St. Moritz v kantonu Graubünden na břehu stejnojmenného jezera. Teritoriálně je rozdělen na dvě části: St. Moritz-Dorf a St. Moritz-Bad. Jsou trochu odlišné od sebe navzájem, ale existují rozdíly. Například St. Moritz-Dorf je klidná, klidná část města. Neexistují žádné hlasité diskotéky, ale existuje mnoho míst pro zábavnou zábavu.

Nyní hovoříme o nejjednodušším způsobu, jak se dostat do St. Moritz ve Švýcarsku. Obecně platí, že na silnici budete trvat asi 4 hodiny. Zpočátku je třeba jít do Curychu. Tam se můžete dostat vlakem na stanici v Kure. Již na nádraží najdete vlak, který vás zavedie do střediska St. Moritz.

Klima a počasí

St. Moritz má rád plavání na slunci. V nadmořské výšce 1800 metrů se zdá, že svítí po celý rok. Podnebí zde je poměrně suché, ale místní jezero pohlcuje ulice, které jsou v jeho blízkosti. Přes velmi slunné počasí je St. Moritz v létě v pohodě. Teplota vzduchu dosahuje + 17 ... + 20 stupňů a teplota vody v jezeře je +14. V zimě je ve městě poměrně málo srážek. Obecně platí, že období dešťů začíná v lednu a končí v polovině března. To neznamená, že se v těchto měsících lije déšť bez zastavení. Za týden můžete tento druh počasí najít 2-3 krát. Teplota vzduchu v zimě je v průměru rovna nule.

St. Moritz je slunné letovisko

Dovolená na lyžích

St. Moritz je jedním z nejvíce jedinečných a současně nejoblíbenějších lyžařských středisek na celém světě. Pět horských sjezdovek zřejmě pokrývá město ze sněhových bouří. Každý svah má své jméno a je určen pro určitou úroveň lyžařské dovednosti:

 • Lagalb - pro zkušené sportovce, takže se nachází 35 černých stezek;
 • Val-Minor - pro fanoušky extrémních (černé a modré trasy);
 • Pontresina - pro zkušené lyžaře, kteří nemají rádi extrémní sestupy (modré a červené sjezdovky);
 • Pal a Bernina - pro nezkušené a začátečníky alpské lyžaře (zelené stezky).

Obecně se v lyžařském středisku St. Moritz nachází 120 turistických stezek. Všechny jsou dobře vybavené a bezpečné. V blízkosti každé trasy jsou výtahy různých typů: kabina, hora, židle a vlek. Pro vaši bezpečnost bude pozorováno s pomocí videokamer, v resortu je asi 500 a nachází se na nejvyšších vrcholcích hor. Na území St. Moritz jsou tři záchranné brigády a několik lékařských středisek. Pásy pro lyžování jsou označeny a chráněny speciálními sloupky. Sněhová pokrývka je obnovena pomocí sněhových děla více než 7krát denně.

Zaplacení skipasu pro resort nebude dostupné pro každého. Ve městě najdete variantu pouze šestidenního odpočinku, který bude stát 251 eur (děti - 212 eur).

Mapa tras St. Moritz

Zábava v St. Moritz

V St. Moritz najdete mnoho atrakcí a zábavních míst. Toto město má zajímavou historii, jejíž dědictví můžete stále vidět. Například na horách uvidíte dům-muzeum, ve kterém žil sám Nietzsche. V městském prostředí stále stojí pomník sv. Štědrý věž z 12. století a ve městě samotném najdete starodávný keltský kámen druidů. V St. Moritz můžete navštívit slavné muzea: Muzeum Giovanni Sihantini (výstava stejnojmenného umělce), Muzeum Mile Weber (výstava obrazů a etud), atd. Tyto pamětihodnosti St. Moritz mají velkou hodnotu a přitahují spoustu turistů. Výlety kolem muzeí města jsou docela zajímavé a informativní.

Populární v St. Moritz výlety na známé panoramatické železniční vlaky: "Polar Express" a "Bernina Express". Cestování na ně trvá asi osm hodin a dává moře neskutečných pocitů. Železniční trasy projíždějí Alpami a nejbližšími městskými oblastmi. Projdete desítkami tunelů a budete moci objevit mnoho ohromujících panoramat.

V St. Moritz je mnoho turistických středisek a sportovních hřišť. Jízda na koni, kanoistika, golf, bruslení, hokej, curling, squash, bobová dráha ... To pravděpodobně není úplný seznam toho, co by bylo možné udělat v St. Moritz. Věřte mi, v tomto městě se nebudete nudit. V něm budete trávit svou dovolenou nezapomenutelným a jedinečným způsobem, protože jste v paměti uložili velké množství dobrých vzpomínek.

Dům NietzscheMuzeum Miles WeberMuzeum Giovaniho Siagantiniho
Šikmá věžGolfové hřištěDostihy v St. Moritz
Kabiny výtahyPolar ExpressBernina Express

St. Moritz hotely

Vaše dovolená v hotelech St. Moritz se promění v pohádku, protože všechna místa k pobytu ve městě jsou elegantní, elegantní, můžete dokonce říct, královské byty. V hotelech města najdete kouzelnou atmosféru, útulné a čisté pokoje, spoustu zábavy a služeb. Nejslavnější a nejoblíbenější mezi turisty jsou:

 • Kempinski Grand Hotel Des Bains 5 *;
 • Giardino Moutain 5 *;
 • Hotel Carlton Moritz 5 *;
 • Hotel Steffani 4 *;
 • Ferienwohnung St. Moritz 4 *.

Za den pobytu v jednom z pětihvězdičkových hotelů v St. Moritz budete muset zaplatit asi 600-1000 dolarů. Pro zbytek ve čtyřhře - 200-500 cu.

Hotel Carlton MoritzGiardino MoutainKempinski Grand Hotel Des Bains

Restaurace a kavárny

St. Moritz je považován za jedno z nejdražších středisek ve Švýcarsku. Mnoho turistů je proto odrazeno od ceny ubytování a stravování. Restaurace St. Moritz jsou speciálními institucemi. Ve městě nenajdete instituce s nudným interiérem, špatnou obsluhou nebo chutnými pokrmy. V podstatě restaurace St. Moritz jsou na horských svazích. Takové uspořádání umožňuje mnoha sportovcům osvěžit se bez odstranění lyží. Mnoho zařízení se nachází ve městě samotném. Nejlepší jsou:

 1. Ecco St. Moritz je elegantní eko-restaurace francouzské kuchyně.
 2. El Paradiso je švýcarská a evropská kuchyně.
 3. Restaurace Romanoff je elegantní restaurace, která nabízí švýcarskou kuchyni.
 4. Corviglia Brasseri je skvělá horská restaurace s italskou a francouzskou kuchyní.

Ve výše uvedených institucích vás bude plné jídlo stát 600-700 dolarů. Vynikající pokrmy, které najdete v nabídce restaurací, jsou vždy připraveny s čerstvými přísadami a nezapomenutelnou chuť a prezentaci jídla si užijete dlouho.

El paradisoEcco St. MoritzRestaurace Romanoff
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 50 = 52

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: