Maledivy

Maledivy

Když mluvíme o Maledivách, je třeba poznamenat, že tento stát se nachází na korálových ostrovech. Zde jsou města a střediska, místní lidé žijí a pracují, turisté odpočívají. Navrhujeme, abyste se dozvěděli, jaké ostrovy jsou na Maledivách a co jsou zajímavé.

Kolik ostrovů na Maledivách?

Na mapě světa je 1192 ostrovů Malediv, a ne všichni jsou osídleni. Každý z ostrovů patří do jedné z 21 ostrovních skupin - to jsou tzv. Atoly. Jedná se o hlavní správně-územní jednotku státu.
Zvažme každý atol samostatně.

Maledivy na mapě světa

Seznam ostrovů na Maledivách

Takže je čas jít do nejvíce nebeského místa na planetě:

 1. Muž - název hlavního ostrova Maledivy. Má největší hustotu obyvatelstva (na 4,39 km čtverečních je až 103 693 lidí!). Jméno "Male" je také hlavním městem Maldives - největší osady na souostroví. Kromě obytných oblastí je zde největší letiště v zemi (na ostrově Hulule). V Male je většinou turistické atrakce, zábavní komplexy, suvenýry a další obchody. Složení Male Atoll na Maledivách zahrnuje umělý ostrov Hulumale, obývaný poměrně nedávno, v roce 2004.
 2. Muž

 3. Haa Alif (nebo Haa-Alifu) má oficiální název Severní Tiladunmati nebo Tiladunmati Uthuriburi. To zaujímá třetí místo v seznamu maldivských atolů podle populace a podle oblasti. Skládá se ze 43 ostrovů (14 obydlených), které se nacházejí na severu souostroví. Pro turisty byly střediska atolu Haa Alif otevřeny teprve v roce 2005. Nejpopulárnější ostrovy pro rekreaci jsou Donaculi, Alidu, Utim. Na atolu můžete navštívit mešitu postavenou v 18. století a starobylé mauzoleum maldivských králů.
 4. Haa Alif

 5. Haa-Dhaalu - na 16 obývaných ostrovech žije atol asi 16 tisíc lidí. Na ostrově Khanimadu je malé regionální letiště a na Faridu - starobylé buddhistické ruiny.
 6. Haa-Dhaalu

 7. Shaviyani (nebo Shaviyani) jsou nedotčené pláže a bohatý podmořský svět. Atoll zahrnuje 51 ostrovů s hlavním městem na Funadou. Většina ostrovů je malá. Mezi neobvyklými místy jsou mangrovní bažiny ostrova Marosha. Dnes, atol Shaviyani na Maledivách nabízí pouze 3 hotely (ostrov Vagaru, Dolijáda a tým), ale cestovní infrastruktura se aktivně rozšiřuje.
 8. Shaviyani

 9. Nunu (Nebo Noonu) s hlavním městem na ostrově Manaudou má 13 obydlené ostrovy z celkového počtu 70. Tento atol je známá luxusní hotely nejen, ale také vynikající příležitost pro romantickou dovolenou: Návštěvníci si mohou pronajmout loď-dhoni a dostat se na některý z neobydlených ostrovů atolů na Maledivách, cítit, jaká dovolená je daleko od civilizace. Všechny atrakce atolu Nunu jsou pod vodou - různé ponorky. Je také výhodné, aby každé místní středisko mělo své vlastní středisko pro potápění.
 10. Nunu

 11. Raa (stejný severní Maalosmadulu) - jeden z nejvíce navštěvovaných zahraničních turistů. 88 ostrovů atolu, z nichž 15 je obývaných, se nachází 140 km od hlavního města země. Hlavní město Raa - ostrova Ungofaru - je známé jako centrum tradiční dopravy Maldives - lodí dhoni. Nejpopulárnější ostrov Raa na Maledivách - toto Meedhupparu, Rasgetimu, Kandoludhu, Rasmaadu.
 12. Raa

 13. Baa (Atoll Goidhu nebo Jižní Malmodulu). Ostrovy tohoto atolu jsou považovány za nejkrásnější na Maledivách. Jeho panenské lesy spolu s sněhově bílými plážemi připomínají turistům tropický ráj. Navíc atol Baa na Maledivách od roku 2001 je považován za biosférickou rezervu. Ze svých 75 ostrovů je osídlených pouze 13 a na nich se soustředí luxusní resortové hotely. Na ostrovech Eidafushi a Tuladhu si můžete koupit skvělé suvenýry - jsou zde posílány i z Male. Rekreační hosté odpočívají na ostrovech Horubadhu, Funimagudhu, Dhunikolu, Kihaduffar.
 14. Baa

 15. Laviyani (Lavyani nebo Faadhippolu) je známá svými populárními místy pro potápění. Má jen pět obydlených ostrovů, mezi nimi vůdce v prezenční Kuredu - Maledivy je nejznámější letovisko - a neméně populární Maafushi nejlepší rozpočet ostrov v zemi. Obecně platí, že atol Laviyani je romantické místo s mnoha možnostmi pro vodní zábavu. Jeho ostrovy jsou nejlepší na Maledivách na dovolenou na pláži. Kromě potápění, to je šnorchlování, windsurfing, rybaření, plachtění a moře kanoistika, chodí na písečné pobřeží za soumraku.
 16. Lavyani

 17. Kaafu - centrum Maledivské republiky. Jeho střediska jsou vhodná, protože jsou nejblíže jedinému letišti v zemi. Hlavním městem Kaafu na Maledivách je ostrov Tulusdu. Na atolu je mnoho hotelů s domácími útesy, hotely pro svatební cesty, "rodinné" hotely a samozřejmě all-inclusive restaurace. K dispozici je také thilafushi - jen odpadky ostrov na Maledivách, vytvořený jako skládka, a populární turistickou destinací ostrova Hulhumale, Hur a Dhiffushi Bandos.
 18. Kaafu

 19. Alif-Alif , nebo Ari - stálé obyvatelstvo má 8 ostrovů atolu. Mezi turisty místo v Maledivách více než populární: Paradise Island Todd Ukulhas, Rasdu, Kuramata - nejpopulárnější mezi ty, kteří si chtějí odpočinout v teplém moři.
 20. Alif-Alif

 21. Alif-Dhaal vítá hosty s historickými památkami - můžete navštívit krásnou dřevěnou mešitu a buddhistickou stupu. Kromě toho návštěvníci ostrova čekají na několik hotelů, mini-hotely a unikátní podvodní restauraci, která se nachází v hloubce 5 metrů - to je svět je první svého druhu.
 22. Podvodní restaurace, atol Alif-Dhaal

 23. Vaavu (on je také Felida) - atol s populací pouze 2 300 lidí žijících na 5 ostrovech. Jsou považováni za nejlepší pro potápění na Maledivách a nejzajímavější místo pro potápění je útes Fiteyo.
 24. Vaavu

 25. Miyimu (Mehmu) začal přijímat zahraniční turisty ne tak dávno. Existují pouze 2 hotely, ale jsou opravdu luxusní resorty. Mezi hosty jsou oblíbené výlety na pláže neobývané části atolu pro romantickou dovolenou v lůně panenské přírody. Z atrakcí je třeba poznamenat mešitu na ostrově Kolufushi, kde je uložen starý artefakt - meč sultána Mohammeda Takurufaana.
 26. Meem

 27. Faafu (atol Nilande). Z 23 ostrovů je jen jedno letovisko - Filiteiko. Jeho vily jsou navrženy v ekologickém stylu s dotekem luxusu a zároveň jsou vybaveny nejvyššími standardy. Na ostrově můžete vidět starobylý hřbitov, kde vám bude zobrazen hrob místního čaroděje. A na atolu Faaf, jednou slavný cestovatel Thor Heyerdahl provedl výzkum: zde našel nejstarší důkaz, že v pre-islámských dobách v buddhismu Maldives byl praktikován.
 28. Faafu

 29. Dhaalu (nebo Daala) poskytuje turistům romantickou atmosféru, soukromí a komunikaci s volně žijícími zvířaty. Dokonce byl přezdívaný "ostrov želv" - tato zvířata zde tvořila vajíčka a turisté s potěšením obdivují novorozenou želvu. Z 56 malebných ostrovů je osídleno pouze 7 a turistický ruch je uveden 2. Hlavním městem atolu je město Kudahuwa. Pro velkolepé šperky místních mistrů chodí turisté na ostrovy Rinbudu a Hulundeli.
 30. Dhaalu

 31. Thaa (Kolumadulu) s hlavním městem Weymandu se skládá z 66 ostrovů. Lidé obývají 13 z nich. Všechny atrakce Thaa Atoll - prvotní přírody: většina z ostrovů jsou ve stejném stavu, v jakém byly vytvořeny od přírody, a to je jejich největší přínos.
 32. Thaa

 33. Laamu má až 82 ostrovů, ale pouze 12 obyvatel, mají podmínky nejen pro potápění, ale i pro surfování. Stejně jako ostrovy atol Laam a ti, kteří mají rád šnorchlování - zde jsou mělké laguny. Zajímavá v této oblasti a archeologické naleziště - zříceniny starých klášterů a stupas.
 34. Laamu

 35. Gaafu-Alif (Gaafu-Alifu) potěší pouze několik hotelů, ale pouze nejluxusnější. Existuje však mnoho skvělých míst pro potápění, kde se můžete setkat s chobotnicemi, pláštěm a obrovskými světelnými medúzy. Atoll je považován za jednu z přírodních rezervací Malediv. Cestovatelům je zde přitahováno soukromí těchto míst a zejména ostrova ve formě srdce, jediné na Maledivách.
 36. Gaafu-Alif

 37. Gaafu-Dhaalu má stálou populaci, která se nachází na 9 ostrovech. První rezort zde byl postaven v roce 2006 na ostrově Vatavarrehaa - byl to elegantní hotel určený pro 150 lidí. Zamiloval se do milovníků osamělého odpočinku. A dnes na ostrově Fiyoari přicházejí četní surfaři.
 38. Gaafu-Dhaalu

 39. Gnaviyani - speciální atol. Uvnitř není žádná laguna - je úplně naplněna korály a tvoří jeden velký ostrov. Na své úrodné půdě rostou mango, banán, papáj. Pozoruhodné na ostrově Fukvmulah jsou Reding Hill a mešita Keder.
 40. Gnaviyani

 41. Addu (Siina) - nejjižnější atol souostroví Malediv, je nejvyšší (2,4 m nad mořem). Zde je Gan, druhé nejdůležitější letiště v zemi, postavené na stejnojmenném ostrově, Maledivách, největším v zemi. Souostroví má 6 obydlené ostrovy z celkového počtu 24. Hlavní město atolu - Hithadhoo a nejpopulárnější turistickou destinací na Maledivách těší Vilingili Island. Z přírodních krás by měly být přiděleny luxusní svěží zahrady, banány a kokosové plantáže a jediné sladkovodní jezero na Maledivách.

Addu