Start typing and press
Enter to search

Jamajka

Jamajka

Jamajka je rájem, který přitahuje své nekonečné pláže, ohromující přírodu a relaxační atmosféru. Jen zde si můžete vychutnávat zvuky reggae, kultura rastamanů a jednotu s přírodou.

Obecné informace

Historie Jamajky začala před mnoha tisíciletími. V té době žili na svém území indiáni kmene Taino, kteří byli nejbližšími příbuznými arawakských indiánů. Až do příchodu Christophera Kolumba v roce 1494 se zde rozkvétal primitivní komunální systém.

Krajina na Jamajce

Zeměpisná poloha

Pokud jste již studovali fotografie Jamajky, víte, že se jedná o teplou a slunnou zemi, ve které jsou vytvořeny nádherné podmínky pro rekreaci. Pokud stále nevíte, kde je Jamajka, doporučujeme pečlivě prozkoumat mapu.

Jamajka je ostrovní země nacházející se v Karibském moři. Jamajka se snadno nachází na mapě světa, kde se nachází mezi Kubou a Haiti.

Mapa Jamajky


Podnebí

Jamajka má vždy teplé počasí. Průměrná roční teplota je 24-27 stupňů. Turisté se však od listopadu do května pokoušejí jít, od května do října trvá období dešťů. Z času na čas se na ostrov objevují hurikány, které poškozují zemědělství a obyvatelstvo.

Státní systém

Do 6. srpna 1962 byla země součástí Britského společenství v Západní Indii. Nyní je Jamajka nezávislým státem, konkrétněji královstvím, ve kterém moc patří ústavní monarchii. Přes politickou nezávislost je hlavou Jamajky britský monarcha, tedy královna Alžběta II.

Na vlajce Jamajky (foto níže) je šikmý kříž žluté (nebo zlaté) barvy. Rozděluje vlajku na dvě černá odvětví, symbolizující sílu a kreativitu místního obyvatelstva, a dvě zelené sektory, které ztělesňují zemědělskou rozmanitost a doufají do budoucnosti. Žlutá, zelená a černá jsou národní barvy na Jamajce.

vlajka Jamajky

Jambický erb zobrazuje kříž sv. Jiří, ozdobený ananasem, stejně jako postavy původního obyvatel Arawak indiánů.

erb z Jamajky

Mottem Jamajky: "Z mnoha lidí - jeden lid."

Města Jamajka

Hlavním městem Jamajky je město Kingston s počtem obyvatel 580 tisíc lidí. Úřední jazyk Jamajky je standardní angličtina. Po odpočinku zde uslyšíte, že lidé z Jamajky mluví hlavně v Creole, což je směs anglického a indického.

Chcete-li si vychutnat exotickou krajinu Jamajky, pak bezpečně jděte do jejího hlavního města - města Kingston. Pokud máte větší zájem o noční život na Jamajce, pak navštivte Montego Bay. Zde můžete dobíjet sluneční energii a pozitivní ve stylu reggae. Pokud však chcete navštívit Jamajku, abyste se relaxovali na břehu Karibského moře ve stínu větvičných palmů, pak navštivte Negril resort.

Hlavním městem Jamajky je Kingston Port Antonio, Jamajka

Střediska ostrova Jamajka

Dovolená na Jamajce je ideální pro rodinný výlet. Hlavní střediska Jamajky jsou:

 • Montego Bay;
 • Negril;
 • Ocho Rios;
 • Port Antonio;
 • Bílý dům zátoka;
 • Ranavei Bay.

V každém z těchto měst jsou vytvořeny ideální podmínky pro plný odpočinek. Jamajka přitahuje turisty s nekonečnými písečnými plážemi. Někteří z nich byli vybráni bohatými turisty z Evropy a Ameriky, jiní - hippies a rastamani, jiní - běžní obyvatelé. Tam není žádné ostré gradace, ale stále musíte být opatrnější při výběru místa k odpočinku.

Ocho Rios Resort Negril, Jamajka Pláž v Negrilu

Turistické atrakce na Jamajce

Hlavní atrakce Jamajky jsou:

 • vodopád Dunns River;
 • Muzeum Bob Marley a mauzoleum;
 • řeka Rio Grande;
 • Pláž James Bond;
 • nemovitost Belvedere;
 • záliv a pláž Long Bay.

Všechny atrakce se nacházejí v různých městech Jamajky, takže je musíte prozkoumat, budete muset cestovat po ostrově.

Pohled na ostrov Neuvi Long Bay, Jamajka Kávový strom, jehož ovoce se používá při výrobě kávy Blue Mountain
Dunns River Falls Maják v Negrilu na Jamajce Muzeum Bob Marley
Rafting na řekách Rio Grande Pláž Jamese Bonda Národní park Blue Mountain

Ubytování

Jamajka je země s velmi rozvinutou infrastrukturou. Zde najdete hotel pro každý vkus a peněženku. Turisté jsou nejoblíbenějšími resortovými kluby, které pracují na komplexním systému. Zde jsou hotely, které jsou zaměřeny pouze na tradiční páry (páry), netradiční páry (hedonismus), společnosti s dětmi (západ slunce), příznivci outdoorových aktivit (superkluby) a další kategorie turistů.

Někteří turisté přijdou na Jamajku na dovolenou v luxusních vilách (například Tryall Club nebo Round Hill). Není nutné pronajmout celou vilu. Některé komplexy pronajmou oddělené místnosti za mnohem menší poplatek.

Měli byste vědět, že Jamajka používá elektrické zástrčky v americkém stylu, takže si s sebou přivezte adaptér. Napětí v síti je 110 V (u některých hotelů 220 V) a frekvence je 50 Hz.

Iberostar Grand Hotel Rose Hall v Montego Bay Hotely v blízkosti: Round Hill Hotel & Villas Terra Nova Hotel ve městě Kingston

Kuchyně na Jamajce

Tvorba národní kuchyně na Jamajce byla velmi ovlivněna anglická, španělská, africká a karibská kuchyně. Nabídka místních restaurací nabízí širokou škálu pokrmů z vepřového masa a drůbeže, mořských plodů, ovoce a zeleniny. Pouze zde můžete ochutnat plody chleba a exotického ovoce oranik, který je hybridem mandarinky a pomeranče.

Restaurace na Jamajce se specializují na výše uvedené kuchyně. V téměř všech z nich můžete ochutnat následující pokrmy:

 • slaná rybka, která vám může připomínat tradiční omeletu;
 • grilované kuře, které se marinuje pepřovou omáčkou a vaří na speciálních uhlících;
 • šťavnaté pečivo - šťavnaté pečivo plněné zeleninou, masem nebo rybami.

Z nejpopulárnějších nápojů na Jamajce patří rum, zázvorové pivo, světlé pivo Red Stripe a Real Rock Lager.

Rockhouse Restaurant Houseboat Grill v Montego Bay

Bezpečnost

Ve velkých turistických oblastech Jamajky se nemusíte starat o vaši bezpečnost. Každé středisko má vlastní bezpečnostní službu. Kromě toho zde pracují zvláštní policejní jednotky. Venkovské turistické oblasti by měly být opatrnější, zejména pokud se jedná o obyvatele Jamajky.

Než jdete na ostrov Jamajka, měli byste zásobit na opalovací a repelentní prostředky, protože existuje velké riziko spáleniny a napadání komáry. Nedoporučuje se používat nepražené ovoce a zeleninu. Také buďte opatrní při degustaci místních pokrmů. Množství koření a exotických potravin může vést ke žaludečním problémům.

Než budete letět na Jamajku, nemusíte provádět žádné očkování. Nezapomínejme však, že v této zemi je situace s pohlavně přenosnými nemocemi a AIDS neúspěšná.

Celní kontrola

Ti, kteří se ptají, zda je vízum potřebné pro Jamajku, mohou dýchat úlevou. Pokud plánujete strávit méně než 30 dní, nebudete muset jednat s papírem. Chcete-li vstoupit do země, budete potřebovat pouze cestovní pas.

Vezměte prosím na vědomí, že v současné době je zakázáno dovážet do Jamajky následující zboží:

 • narkotické, jedovaté a výbušné látky;
 • střelné zbraně;
 • čerstvé květiny a rostliny;
 • med, rum, konzervovaná zelenina a maso, ovoce a káva;
 • zvířata.

Z ostrova Jamajka nelze exportovat místní měnu, exotická zvířata a ptáky, starožitnosti, kožešiny a kůži. Bez dluhu lze importovat měnu, cigarety (do 200 ks), doutníky (do 50 ks), tabák (do 250 g), silné alkoholické nápoje (do 1,3 l), víno (až 1,3 l) až do 150 ml) a toaletního vstupu (až do 340 ml).

Doprava v zemi

V současnosti na Jamajce působí tato letiště:

 • Norman Manley v Kingstonu;
 • Sangster v Montego Bay;
 • Negril, který se nachází ve stejném letovisku;
 • Ian Fleming, který leží 10 km východně od Ocho Rios;
 • Ken Jones v Portonu.
Letiště Sangster Air Jamaica Letadla Mezinárodní letiště Norman Manley v Kingstonu

Na ostrově můžete cestovat autobusem, kyvadlovou dopravou a pravidelným taxi. Doporučuje se využívat služby velkých dopravců, protože jejich doprava je v nejlepším technickém stavu. S místními taxikáři se můžete dohodnout na výletech jak uvnitř, tak mezi městy. V taxíku nejsou žádné přepážky, proto se veškerá přeprava provádí za pevnou cenu.
Velké hotely na Jamajce, jako Sandály Pláží, SuperClubů nebo párů, poskytují bezplatnou kyvadlovou dopravu na letiště nebo odtud.

Zajímavá fakta o Jamajce

Pokud hodláte jít na výlet do Jamajky, pak vás zajímá následující fakta o tomto stavu:

 • Během nového roku na Jamajce se konají pestré karnevaly a festivaly;
 • Jamajka je domovem slavného muzikanta Bob Marleyho a olympijského šampióna Usaena Bolta;
 • Káva Blue Mountain, která se pěstuje na Jamajce, je mistrovským dílem klasické kávy;
 • Asi 80% kávy pěstované na Jamajce je vyváženo do Japonska;
 • na mincích na Jamajce můžete vidět obrazy takových slavných osobností jako Paul Bogle, Marcus Garvey, Samuel Sharp a mnoho dalších;
 • Nejznámějším národním parkem na Jamajce je Modrá hora, která byla založena v roce 1992;
 • směr hudby reggae vznikl přesně v Jamajce v šedesátých letech;
 • Počet vítězství na World Beauty Contests, Jamajka je čtvrtý.

Jak se tam dostat?

Vzdálenost od pevniny Severní Ameriky, zejména z Miami do Jamajky, je 905 km. Nejjednodušší je dostat se odtud. Měli byste si povšimnout, že neexistují žádné přímé lety z Moskvy a dalších zemí SNS. Před jamajskou republikou můžete letět letadly Lufthansa, Condor, British Airways a Virgin Atlantic s transfery ve Frankfurtu nebo Londýně.

Vzdálenost od Moskvy k tomuto ostrovnímu státu je 9800 km. Pokud se tedy obáváte otázky, kolik letí na Jamajku, pak se připravte na skutečnost, že za letu budete strávit nejméně 14 hodin. Ale odpočinek si určitě stojí za to.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 6 =

Jamajka

Jamajka

Jamajka je rájem, který přitahuje své nekonečné pláže, ohromující přírodu a relaxační atmosféru. Jen zde si můžete vychutnávat zvuky reggae, kultura rastamanů a jednotu s přírodou.

Obecné informace

Historie Jamajky začala před mnoha tisíciletími. V té době žili na svém území indiáni kmene Taino, kteří byli nejbližšími příbuznými arawakských indiánů. Až do příchodu Christophera Kolumba v roce 1494 se zde rozkvétal primitivní komunální systém.

Krajina na Jamajce

Zeměpisná poloha

Pokud jste již studovali fotografie Jamajky, víte, že se jedná o teplou a slunnou zemi, ve které jsou vytvořeny nádherné podmínky pro rekreaci. Pokud stále nevíte, kde je Jamajka, doporučujeme pečlivě prozkoumat mapu.

Jamajka je ostrovní země nacházející se v Karibském moři. Jamajka se snadno nachází na mapě světa, kde se nachází mezi Kubou a Haiti.

Mapa Jamajky


Podnebí

Jamajka má vždy teplé počasí. Průměrná roční teplota je 24-27 stupňů. Turisté se však od listopadu do května pokoušejí jít, od května do října trvá období dešťů. Z času na čas se na ostrov objevují hurikány, které poškozují zemědělství a obyvatelstvo.

Státní systém

Do 6. srpna 1962 byla země součástí Britského společenství v Západní Indii. Nyní je Jamajka nezávislým státem, konkrétněji královstvím, ve kterém moc patří ústavní monarchii. Přes politickou nezávislost je hlavou Jamajky britský monarcha, tedy královna Alžběta II.

Na vlajce Jamajky (foto níže) je šikmý kříž žluté (nebo zlaté) barvy. Rozděluje vlajku na dvě černá odvětví, symbolizující sílu a kreativitu místního obyvatelstva, a dvě zelené sektory, které ztělesňují zemědělskou rozmanitost a doufají do budoucnosti. Žlutá, zelená a černá jsou národní barvy na Jamajce.

vlajka Jamajky

Jambický erb zobrazuje kříž sv. Jiří, ozdobený ananasem, stejně jako postavy původního obyvatel Arawak indiánů.

erb z Jamajky

Mottem Jamajky: "Z mnoha lidí - jeden lid."

Města Jamajka

Hlavním městem Jamajky je město Kingston s počtem obyvatel 580 tisíc lidí. Úřední jazyk Jamajky je standardní angličtina. Po odpočinku zde uslyšíte, že lidé z Jamajky mluví hlavně v Creole, což je směs anglického a indického.

Chcete-li si vychutnat exotickou krajinu Jamajky, pak bezpečně jděte do jejího hlavního města - města Kingston. Pokud máte větší zájem o noční život na Jamajce, pak navštivte Montego Bay. Zde můžete dobíjet sluneční energii a pozitivní ve stylu reggae. Pokud však chcete navštívit Jamajku, abyste se relaxovali na břehu Karibského moře ve stínu větvičných palmů, pak navštivte Negril resort.

Hlavním městem Jamajky je Kingston Port Antonio, Jamajka

Střediska ostrova Jamajka

Dovolená na Jamajce je ideální pro rodinný výlet. Hlavní střediska Jamajky jsou:

 • Montego Bay;
 • Negril;
 • Ocho Rios;
 • Port Antonio;
 • Bílý dům zátoka;
 • Ranavei Bay.

V každém z těchto měst jsou vytvořeny ideální podmínky pro plný odpočinek. Jamajka přitahuje turisty s nekonečnými písečnými plážemi. Někteří z nich byli vybráni bohatými turisty z Evropy a Ameriky, jiní - hippies a rastamani, jiní - běžní obyvatelé. Tam není žádné ostré gradace, ale stále musíte být opatrnější při výběru místa k odpočinku.

Ocho Rios Resort Negril, Jamajka Pláž v Negrilu

Turistické atrakce na Jamajce

Hlavní atrakce Jamajky jsou:

 • vodopád Dunns River;
 • Muzeum Bob Marley a mauzoleum;
 • řeka Rio Grande;
 • Pláž James Bond;
 • nemovitost Belvedere;
 • záliv a pláž Long Bay.

Všechny atrakce se nacházejí v různých městech Jamajky, takže je musíte prozkoumat, budete muset cestovat po ostrově.

Pohled na ostrov Neuvi Long Bay, Jamajka Kávový strom, jehož ovoce se používá při výrobě kávy Blue Mountain
Dunns River Falls Maják v Negrilu na Jamajce Muzeum Bob Marley
Rafting na řekách Rio Grande Pláž Jamese Bonda Národní park Blue Mountain

Ubytování

Jamajka je země s velmi rozvinutou infrastrukturou. Zde najdete hotel pro každý vkus a peněženku. Turisté jsou nejoblíbenějšími resortovými kluby, které pracují na komplexním systému. Zde jsou hotely, které jsou zaměřeny pouze na tradiční páry (páry), netradiční páry (hedonismus), společnosti s dětmi (západ slunce), příznivci outdoorových aktivit (superkluby) a další kategorie turistů.

Někteří turisté přijdou na Jamajku na dovolenou v luxusních vilách (například Tryall Club nebo Round Hill). Není nutné pronajmout celou vilu. Některé komplexy pronajmou oddělené místnosti za mnohem menší poplatek.

Měli byste vědět, že Jamajka používá elektrické zástrčky v americkém stylu, takže si s sebou přivezte adaptér. Napětí v síti je 110 V (u některých hotelů 220 V) a frekvence je 50 Hz.

Iberostar Grand Hotel Rose Hall v Montego Bay Hotely v blízkosti: Round Hill Hotel & Villas Terra Nova Hotel ve městě Kingston

Kuchyně na Jamajce

Tvorba národní kuchyně na Jamajce byla velmi ovlivněna anglická, španělská, africká a karibská kuchyně. Nabídka místních restaurací nabízí širokou škálu pokrmů z vepřového masa a drůbeže, mořských plodů, ovoce a zeleniny. Pouze zde můžete ochutnat plody chleba a exotického ovoce oranik, který je hybridem mandarinky a pomeranče.

Restaurace na Jamajce se specializují na výše uvedené kuchyně. V téměř všech z nich můžete ochutnat následující pokrmy:

 • slaná rybka, která vám může připomínat tradiční omeletu;
 • grilované kuře, které se marinuje pepřovou omáčkou a vaří na speciálních uhlících;
 • šťavnaté pečivo - šťavnaté pečivo plněné zeleninou, masem nebo rybami.

Z nejpopulárnějších nápojů na Jamajce patří rum, zázvorové pivo, světlé pivo Red Stripe a Real Rock Lager.

Rockhouse Restaurant Houseboat Grill v Montego Bay

Bezpečnost

Ve velkých turistických oblastech Jamajky se nemusíte starat o vaši bezpečnost. Každé středisko má vlastní bezpečnostní službu. Kromě toho zde pracují zvláštní policejní jednotky. Venkovské turistické oblasti by měly být opatrnější, zejména pokud se jedná o obyvatele Jamajky.

Než jdete na ostrov Jamajka, měli byste zásobit na opalovací a repelentní prostředky, protože existuje velké riziko spáleniny a napadání komáry. Nedoporučuje se používat nepražené ovoce a zeleninu. Také buďte opatrní při degustaci místních pokrmů. Množství koření a exotických potravin může vést ke žaludečním problémům.

Než budete letět na Jamajku, nemusíte provádět žádné očkování. Nezapomínejme však, že v této zemi je situace s pohlavně přenosnými nemocemi a AIDS neúspěšná.

Celní kontrola

Ti, kteří se ptají, zda je vízum potřebné pro Jamajku, mohou dýchat úlevou. Pokud plánujete strávit méně než 30 dní, nebudete muset jednat s papírem. Chcete-li vstoupit do země, budete potřebovat pouze cestovní pas.

Vezměte prosím na vědomí, že v současné době je zakázáno dovážet do Jamajky následující zboží:

 • narkotické, jedovaté a výbušné látky;
 • střelné zbraně;
 • čerstvé květiny a rostliny;
 • med, rum, konzervovaná zelenina a maso, ovoce a káva;
 • zvířata.

Z ostrova Jamajka nelze exportovat místní měnu, exotická zvířata a ptáky, starožitnosti, kožešiny a kůži. Bez dluhu lze importovat měnu, cigarety (do 200 ks), doutníky (do 50 ks), tabák (do 250 g), silné alkoholické nápoje (do 1,3 l), víno (až 1,3 l) až do 150 ml) a toaletního vstupu (až do 340 ml).

Doprava v zemi

V současnosti na Jamajce působí tato letiště:

 • Norman Manley v Kingstonu;
 • Sangster v Montego Bay;
 • Negril, který se nachází ve stejném letovisku;
 • Ian Fleming, který leží 10 km východně od Ocho Rios;
 • Ken Jones v Portonu.
Letiště Sangster Air Jamaica Letadla Mezinárodní letiště Norman Manley v Kingstonu

Na ostrově můžete cestovat autobusem, kyvadlovou dopravou a pravidelným taxi. Doporučuje se využívat služby velkých dopravců, protože jejich doprava je v nejlepším technickém stavu. S místními taxikáři se můžete dohodnout na výletech jak uvnitř, tak mezi městy. V taxíku nejsou žádné přepážky, proto se veškerá přeprava provádí za pevnou cenu.
Velké hotely na Jamajce, jako Sandály Pláží, SuperClubů nebo párů, poskytují bezplatnou kyvadlovou dopravu na letiště nebo odtud.

Zajímavá fakta o Jamajce

Pokud hodláte jít na výlet do Jamajky, pak vás zajímá následující fakta o tomto stavu:

 • Během nového roku na Jamajce se konají pestré karnevaly a festivaly;
 • Jamajka je domovem slavného muzikanta Bob Marleyho a olympijského šampióna Usaena Bolta;
 • Káva Blue Mountain, která se pěstuje na Jamajce, je mistrovským dílem klasické kávy;
 • Asi 80% kávy pěstované na Jamajce je vyváženo do Japonska;
 • na mincích na Jamajce můžete vidět obrazy takových slavných osobností jako Paul Bogle, Marcus Garvey, Samuel Sharp a mnoho dalších;
 • Nejznámějším národním parkem na Jamajce je Modrá hora, která byla založena v roce 1992;
 • směr hudby reggae vznikl přesně v Jamajce v šedesátých letech;
 • Počet vítězství na World Beauty Contests, Jamajka je čtvrtý.

Jak se tam dostat?

Vzdálenost od pevniny Severní Ameriky, zejména z Miami do Jamajky, je 905 km. Nejjednodušší je dostat se odtud. Měli byste si povšimnout, že neexistují žádné přímé lety z Moskvy a dalších zemí SNS. Před jamajskou republikou můžete letět letadly Lufthansa, Condor, British Airways a Virgin Atlantic s transfery ve Frankfurtu nebo Londýně.

Vzdálenost od Moskvy k tomuto ostrovnímu státu je 9800 km. Pokud se tedy obáváte otázky, kolik letí na Jamajku, pak se připravte na skutečnost, že za letu budete strávit nejméně 14 hodin. Ale odpočinek si určitě stojí za to.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 16 = 23